Moje zanimanje

Mjesto gdje se novi korisnici mogu predstaviti i upoznati sa stari(ji)ma
Pravila ponašanja, bonton i slično, za neznalice

Moderator: Ire

User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Moje zanimanje

Unread post by niniane »

Bubba Zanetti wrote:Par šamara i šiba naslonjena odmah pored ploče, pa da vidiš discipline. :zubo:
A onda te roditelji tuže :lol:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Moje zanimanje

Unread post by poison »

mdaaaa.... sve je to supika. a situacija je ovakva: mene je teško shvatiti ozbiljno. imam manje od 160 cm i plava sam: major setback kada se radi o uvođenju discipline... ni ja sama sebe ne shvaćam ozbiljno. klincima je njemački izborni. ako ih pokolčim, nagodinu će se ispisati a ja ću ostati bez satnice (to sam već spomenula, zar ne?). no, najgore od svega mi je to što su mi razredi jaaaako šaroliki. tako u najnemirnijem razredu imam njih 15 na njemačkom. od njih svih, jedno troje su totalne trube za jezik. nekih šestoro ih je prosječno, mogla bih ih nešto i naučiti. troje imaju talenta, kuže spiku i od njih se može mnogo očekivati. a trojica vegetiraju na satelitskoj valjda otkako su shvatili kako daljinski šljaka, i ta tri (na moju žalost) dečka - da su curice, brbljale bi i crtale kad im je dosadno - se jaaaako dosađuju na mom satu. a kad je "veeelikim i paaametniiim" desetogodišnjacima dosadno, onda rade cirkuse nastavnici. i povlače i ostatak razreda.
i postoji savršen recept za njih: prvo im dam komade iz zalaganja, a onda im za svaki sat pripremim dodatne, teže zadatke kojima će biti zabavljeni dok drugima pokušavam utuviti einen, keinen, mein i dein u glavu. samo, molim vas lijepo, KADA? dok smislim aktivnosti za cijeli razred (dakle, osim te trojice), napravim radne listiće, flash-cards i word-cards, i to napravim za svih 12 sati tjedno (što dođe 8 različitih priprema tjedno), i pokušavam držati kuću u kakvom-takvom redu, ne znam kako se zovem. niti ideja niti vremena za takav podvig nemam.
što mislite, bi li pomoglo da ih za idući cirkus razmjestim da do kraja sata sjede sa curicama, i zaprijetim da ako se dogodi još kakav ispad, raspored sjedenja ostaje do kraja godine?
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Moje zanimanje

Unread post by ratchet »

Što zar ne žele sjediti sa curicama? Šalim se, pokušaj i tako. Razmiještanje je u svkom slučaju dobra taktika, oni koji prave najveći nered često su zajedno ili jedan ispred drugog. Udaljenost obično pomogne. A što se tiče kažnjavanja koje Bubba spominje to je prošlo svršeno vrijeme. U moje doba smo još dobivali štapom po ruci i djelovalo je jako efikasno a ako bi se požalili roditeljima dobilo bi još koju šljagu od njih. Danas je bilo kakvo fizičko kažnjavanje strogo zabranjeno, gubi se posao zbog toga. Ne smiju se učenici čak niti uvrijediti jer i to je prekršaj. Tako im naprimjer ne smiješ reči da je magarac nego se mora naglasiti: ponašaš se kao magarac. Iako potpuno podržavam zabranu fizičkog kažnjvanja, previše je teško povuči crtu na onome što se smije a što ne. I onda bude pretjerivanja i traumi i zamrze školu itd.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Moje zanimanje

Unread post by Izitpajn »

poison wrote:imam manje od 160 cm i plava sam:
To nije problem. Znam neke profesorice koje su isto sitne, al' ih se boje k'o vraga.
ni ja sama sebe ne shvaćam ozbiljno
E, to je već problem koji će se riješiti sam od sebe za koju godinicu kad shvati da ćeš ili završiti u ludari ili ćeš postati diktator. Ja sam taman na pragu i samo čekam da krene sljedeća godina, da odem od ovih koji me poznaju. Jer kad jednom pustiš duga iz boce, gotovo je.

Kako kod vas stoje stvari s izbacivanjem van i davanjem neopravdanih? Kakav je ravnatelj/ica po tom pitanju?
. klincima je njemački izborni. ako ih pokolčim, nagodinu će se ispisati a ja ću ostati bez satnice (to sam već spomenula, zar ne?)
Gle, meni to ne bi bio razlog da ne postrožim kriterije. Bože moj, ako će se ispisati, ispisat će se, ne možeš se ponašati kao da su te ucijenili. Osim toga, kao prvo, kad se jednom upišu, do kraja godine se, mislim, ne mogu ispisati, a za sljedeću godinu, kako je netko lijepo rekao, će već zaboraviti jedinice koje su dobili na početku prethodne.
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Moje zanimanje

Unread post by poison »

izbaciti ih ne smijem ni u ludilu. za neopravdane moram još pitati - to mi je još draže, upisati im neopravdani, a da moraju ostati sjediti na satu. :lol:
inače nisam neki pobornik fizičkog kažnjavanja djece u školi (kod kuće je druga priča, batina je iz raja izašla. mene je stara lemala ko vola u kupusu kad sam zas*ala, pa sam ispala skroz ok, a zbog roditelja koji se libe odrezati dobru vrbovu šibu ili razvaliti pristojnu zidarsku, mi u školi i imamo takve cirkuse). već u mojoj osnovnoj (zvjerinjak svoje vrste) prije kojih 15-tak godina najveća fizička kazna je bila da te povuku za uho, i to u ekstremnim situacijama.
moram vam priznati da mi je lakše kada čujem da nisam pale sam na svijetu, da i drugi svježi prosvjetari imaju jednake cirkuse (nije mi drago zbog vas, nemojte me krivo shvatiti, ali lakše je kad znam da nisam jedini luzer koji ne može hrpu desetogodišnjaka dovesti u red. :x :x )
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Σίσυφος
Ewok
Posts: 15
Joined: 25 Jan 2008, 00:53
Location: kvantno nistavilo

Re: Moje zanimanje

Unread post by Σίσυφος »

Rad u školi - Sizifov posao!!! Zbog svega gore što ste naveli i onog najbitnijeg što niste - PLAĆA, ljudi, PLAĆA - lagano se prebacujem u druge vode.
Nam et ipsa scientia potestas est!
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Moje zanimanje

Unread post by ratchet »

Zbog toga mi posao u školi i nije primarni, barem što se plaće tiče, ali imam osiguranje i tako to a računam za 5-6 godina će mi dosaditi pa ću raditi samo u školi. Ako ništa drugo ima barem dosta slobodnog vremena jednom kad postane rutina i mnogo godišnjih odmora. Plaća je loša ali kad usporedim sa nekim kolegama što rade za privatne firme za tisuću dvije više bogami ih i zarade, i više od toga, na raspolaganju su 24 h dnevno a danas jesi sutra nisi. ( zato se može zaraditi štogod i na repeticijama ). Kad bi birao idealan posao izabrao bih nešto što više ne postoji, otišlo sa socijalizmom i njegovim velikim firmama - viši referent za ONO i DSZ. U stvari kad vidim one u državnim službama takva vrsta posla postoji i danas. Uvjerim se svaki put kad trebam nekakve dokumente, dozvole ili bilo što drugo od državne birokracije.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Σίσυφος
Ewok
Posts: 15
Joined: 25 Jan 2008, 00:53
Location: kvantno nistavilo

Re: Moje zanimanje

Unread post by Σίσυφος »

Eee, da, ONO i DSZ :D :palica: Ma, idealni posao je biti sam svoj šef; uskoro - skupljam početni kapital, otvaram zvjezdarnicu u vinogradu (s vinskim podrumom, naravno), necu vas zaboraviti!
Nam et ipsa scientia potestas est!
User avatar
Ariel
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 02 Feb 2008, 23:14
Location: Split

Re: Moje zanimanje

Unread post by Ariel »

niniane wrote:
Ariel wrote:Zaminanje: studentica
trenutna preokupacija: ispit iz mikrobiologije :x :x :x
Studentica čega?
sorry što nisam prije odgovorila, frka, koma, panika. pmf-biologija i kemija :geek:
U STVARNOSTI JE REALNOST SASVIM DRUKČIJA. :kava:
User avatar
Ariel
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 02 Feb 2008, 23:14
Location: Split

Re: Moje zanimanje

Unread post by Ariel »

jel se meni to čini ili ima na ovom forumu JAKO puno profa!? :wave:
U STVARNOSTI JE REALNOST SASVIM DRUKČIJA. :kava:
User avatar
Σίσυφος
Ewok
Posts: 15
Joined: 25 Jan 2008, 00:53
Location: kvantno nistavilo

Re: Moje zanimanje

Unread post by Σίσυφος »

Danas kod mene strajkaju učenici :D
Nam et ipsa scientia potestas est!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Moje zanimanje

Unread post by Izitpajn »

Ti si u Vukovaru ili Kosovskoj Mitrovici? :D

Inače, s obzirom da u Hrvatskoj 7% stanovništva ima diplomu, a da ima nekih 30-40 tisuća nastavnika, to znači da je otprilike svaki osmi Hrvat s diplomom nastavnik. Pa vi vidite ;)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Moje zanimanje

Unread post by niniane »

He he, i ja sam se pridružila profesorskoj ekipi :lol: :D
However, ne radim u školi - i nadam se da neću morati, klinci bi me skroz izludjeli, dobivam alergiju kad sam u tramvaju s tinejdžerima :x

@Ariel: Moja sestrična studira biologiju i kemiju na PMF-u :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Ariel
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 02 Feb 2008, 23:14
Location: Split

Re: Moje zanimanje

Unread post by Ariel »

super. :thumbup: samo što sam ja u splitu, tako da je ne mogu znam, ako si na to mislila.
U STVARNOSTI JE REALNOST SASVIM DRUKČIJA. :kava:
Post Reply