SF klubovi u BiH

Stjecište SF fanova iz BiH.
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Unread post by MrSini »

Poku[?]ati ?u ja do?i do Adnandina ako je jo[?] uvijek u Zenici.
Radi se o ljudima okupljenima oko informatickog casopisa Info koji inace objavljuje SF price.
Jo[?] uvijek objavljuju samo pri?e.

P.S.

Vidi njih, tek 3 Bosanca na forumu, a oni bi da nam organizuju klub i tako nas se rije[?]e. :)
Ne?e to i?i tako lako. :; :iconbiggrin:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

ovo je bio bobanovski šuk
Nije, ovo je bilo kulturno. Pazi, ovo je bobanovski šuk:
MrSini wrote:Vidi njih, tek 3 Bosanca na forumu, a oni bi da nam organizuju klub i tako nas se riješe. :)
Ne?e to i?i tako lako. :; :iconbiggrin:
Ma ne, mi samo želimo da se vi organizirate i skupite na jednom mjestu pa da vas pripojimo sve u komadu, a ne da vas jednog po jednog moramo loviti po brdima :o :evil2: :flower: :ocasion: :joker: :geek: :uzdravlje: :toothy1:
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

izitpajn prvi i jedni borac za federaciju :ocasion: istina ne[?]to [?]iru :mrgreen:


:angel:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Tolerancija mi je drugo ime :)

Ali, khm, sad sam ponovo pro?itao svoj zadnji post i zaklju?io da ne zvu?i onako kako mi je zvu?ao kad sam ga pisao pa se ispri?avam ako sam nekoga uvrijedio, nije mi bila namjera. Moj životni stav je da nema toga što ne vrijedi žrtvovati za (potencijalno) dobar vic pa možda ponekad i pretjeram :oops:
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Ne brini se. Mi se me?usobno ?astimo takvim vicevima da ovaj tvoj ispadne puritanski! :;
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Unread post by MrSini »

Moj Ĺživotni stav je da nema toga [?]to ne vrijedi Ĺžrtvovati za (potencijalno) dobar vic pa moĹžda ponekad i pretjeram
Najgore je [?]to si preblizu istine. :(
mislim da se ljudi i stide priznati da ?itaju SF a kamoli da idu u kakva udruĹženja... nije to kod nas in
Je li to zna?i da niste za to da se organizira udruĹženje? :x
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Kako se organizira jedno udruženje?
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

vi date svoje novce meni a ja osmislim projekat :headbang:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Miles wrote:Kako se organizira jedno udruženje?
Mislim da bi se najve?i efekt postigao tako da se razglasi da udruženje ve? postoji, da ve? okuplja jaaako puno ljudi, da je ve? napravilo te i te stvari, da gomila tekstova ?eka na objavljivanje u fanzinu, da gomila rukopisa za budu?e knjige stiže sa svih strana, da su svi dosad ispitani prostori premali s obzirom na to koliko ljudi želi do?i na konvenciju, i kad se proširi fama, samo ?ekaš da pohrle svi koji se osjete "zaboravljeni" u toj pri?i... :-)

Davor

P. S. Kako je datumski najbliže fandomsko doga?anje rije?ki Rikon, ajte se organizirajte, pa da tada imamo prvo organizirano nastupanje BiH esefi?ara... dalje ?e biti legenda :-)
*Istria is a state of mind*
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Miles wrote:Kako se organizira jedno udruženje?
Za po?etak vam je dovoljno da se vas 5-10 dogovori "Ajmo se sastajat jednom tjedno". Ako u sljede?ih 3-6 mjeseci zadovoljite sljede?e uvjete:

- svaki put je došlo 4 ili više ljudi
- svatko od vas je bio na bar pola sastanaka
- svaki put se bar marginalno, dakle ne nužno cijelu ve?er, razgovaralo o SF-u ili, eventualno, srodnim temama (npr. astronomija ili lokalni mitovi i legende)

onda ste zreli za klub. Ako nešto od ovoga nije zadovoljeno, onda je pitanje ima li osnivanje uop?e smisla.

Mogu?e je da ?e nekoga tokom tih sastanaka zasvrbjeti prsti i da ?e htjeti nešto napraviti, recimo, predavanje, ili pozvati ekipu doma na projekciju ne?ega, ili napraviti literarnu radionicu (to jest, napisao je pri?u i zanima ga mišljenje drugih). Sve je to super i govori da idete u pravom smjeru. Ako se ljudima zbilja bude radilo, onda možete i skratiti ovaj rok. A ako se i ne dogodi, neka, ima vremena.

Nakon što ste prošli tu inicijalnu fazu onjušivanja, možete se malo raspitati, ili jednostavno oti?i u lokalno tijelo državne uprave i re?i "Dobar dan, mi bismo osnovali udrugu gra?ana/nevladinu organizaciju/kako se to ve? službeno zove u BiH". Onda ?ete vjerojatno morati podnijeti službeni zahtjev za osnivanjem (ništa orginalno, samo po špranci), održati službenu osniva?ku skupštinu, donijeti statut (šprancu bi vam trebali odmah na po?etku dati u tom uredu, a onda ga vi korigirate po svojim idejama i potrebama), izabrati predsjednika, tajnika, blagajnika i zamjenike/predsjedništvo/upravniodbor i možda još ponešto (nadzorni odbor, sud ?asti...).

Odluke koje morate donijeti:
- ime udruge
- ?lanarina
- žig
- službeno sjedište udruge (za po?etak vjerojatno ku?na adresa nekog od ?lanova, ako slu?ajno dobijete prostor, nije problem promijeniti, iako je možda dobro da još neko vrijeme ostane zbog eventualnog seljakanja)
- možda još ponešto

Ova druga faza zna trajati, iako nemam pojma koliko bi to kod vas moglo biti (mislim da kod nas vrijedi da ako vam ništa ne odgovore za 90 dana, možete se smatrati automatski osnovanima, ali nisam siguran). Moja slobodna procjena: 1-6 mjeseci (pa rekao sam da je slobodna, ne? :) )

I, na kraju, tre?a faza je traženje prostora, iako se ne treba deprimirati ako ga odmah ne prona?ete. SFera je 2-3 godine bila bez prostora, a kroz deset godina prije toga se stalno seljakala; mislim da ga Gaia isto tako nema, mislim da ga Aurora nikad nije ni imala, kao ni 3.Zmaj (iako oni imaju mecenu :) ). Ali otompotom, najprije trebate obaviti sve ovo prije.
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Unread post by MrSini »

Kako se organizira jedno udruĹženje?
Pravno ti treba minimum 6 ?lanova, par odobrenja, oko 200 KM i naravno da se svi skupimo na jednom mjestu.Ostalo je ve? Izitpajn naveo.
vi date svoje novce meni a ja osmislim projekat
:!:
I prva stvar koju znamo o udruĹženju je da sada znamo ko ne?e imati dodira sa novcem. :iconbiggrin:

P. S. Kako je datumski najbliĹže fandomsko doga?anje rije?ki Rikon, ajte se organizirajte, pa da tada imamo prvo organizirano nastupanje BiH esefi?ara... dalje ?e biti legenda
Ne mogu jo[?] obe?ati ali ?u se potruditi do?i da bar jednom u Ĺživotu vidim kako to izgleda i [?]ta se tamo doga?a. :)

Mislim da bi se najve?i efekt postigao tako da se razglasi da udruĹženje ve? postoji,
Ovo ve? treba malo ozbiljnije razraditi.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

davors wrote:Mislim da bi se najve?i efekt postigao tako da se razglasi da udruženje ve? postoji, da ve? okuplja jaaako puno ljudi, da je ve? napravilo te i te stvari, da gomila tekstova ?eka na objavljivanje u fanzinu, da gomila rukopisa za budu?e knjige stiže sa svih strana, da su svi dosad ispitani prostori premali s obzirom na to koliko ljudi želi do?i na konvenciju, i kad se proširi fama, samo ?ekaš da pohrle svi koji se osjete "zaboravljeni" u toj pri?i... :-)
Pošto se ipak nalazimo na Balkanu, mislim da je ve?a vjerojatnost da ?e se pojaviti ekipa koja ?e krenuti s pametovanjem i kritiziranjem, nego ljudi koji bi se zaista pridružili i bili konstruktivni.
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Unread post by MrSini »

Po[?]to se ipak nalazimo na Balkanu, mislim da je ve?a vjerojatnost da ?e se pojaviti ekipa koja ?e krenuti s pametovanjem i kritiziranjem, nego ljudi koji bi se zaista pridruĹžili i bili konstruktivni.
Bio sam u sli?nim situacijama. Poslije se jave pojedinci ali ono u stilu, da niko ne sazna da se i oni furaju na to.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

ma okej i da uspije projekat... kako ti misli[?] iz viteza dolaziti na te sastanke ako pretpostavimo da ni klub bio u nekom ve?em gradu :ocasion: ok prvih mjesec dva... ali sve bi se to osulo nakon pola godine max...

osim toga ne bih da nas proglase toplom bra?om :x :ocasion: pa mora biti malo Ĺžemskinja u klubu ako uspije projekat :headbang:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
Post Reply