Jurassic World

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Jurassic World

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

- ok.

Onako, film za pogledat jer ima dinosaura i to je to. Priča kao da je izvučena iz nekog američkog superherojskog stripa na 24 stranice. Lijepi efekti, bezveze plošni likovi, nitko pamtljiv, nisam se ni skim uspio barem malo povezati kao u originalnom Jurskom parku, ona dva klinca su iritantni, Chris Pratt Veš kao da se tijekom snimanja ovog filma pripremao za Čuvare Galaksije 2, samo što je imao puno manje smiješnih trenutaka, ona ženska sa štiklama je još stereotipnija, onaj Indijac koji je valjda trebao biti analogija matematičaru iz prva dva filma je niškoristi, a umanjena godzilla koju nam pokušavaju prodati pod novu vrstu hibridnog dinosaura je... umanjena godzilla.

Ne znam, možda je problem u meni. Možda sam prerastao filmove u kojima su bitni jedino specijalni efekti, ali ako je to svrha ovog filma, onda su omanuli, jer ovdje oni nisu ništa novo. Velociraptora smo se nagledali, a i svih ostalih dinosaura koji se pojavljuju. A i taj Indominatrix je već bio puno bolje prikazan u drugim filmovima.
Možda ovdje nije stvar u spec. efektima, možda su snimali film zbog vrhunske priče. Nema tu priče.
Možda onda nije stvar ni u priči nego u čistoj zabavi. Ali, bome film nije ni zabavan.

Ne znam, jednostavno sam ravnodušan prema filmu. Nema apsolutno ništa što bih izdvojio kao nešto wow. Čak su kopirali scene iz prvog Jurassica s dinosaurom koji umire pa se svi sažalijevaju nad njim. Ajde pliz.

I kad će više ti siđiajevci riješit problem onih užasno loše napravljenih sjena? U svim filmovima koji to koriste, stavljaju sjene i gdje treba i gdje ne treba, ali se na njima baš vidi da su umjetne. Pogotovo kad ju stave na nečije lice. Izgleda kao da je to odrađeno u Photoshopu. Jebale vas sjene!

Dakle, kao što sam rekao, film je za -ok (to je minus ok).

Dok su mi, recimo, Čuvari galaksije bili super.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Jurassic World

Unread post by Nazir »

Odbio otić gledat kad sam načuo da ima jahanja na velociraptoru. Sve mi je bilo jasno.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Jurassic World

Unread post by LordShaper »

Onda ova knjiga nije za tebe. :zubo:

Image
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Jurassic World

Unread post by Nazir »

:zubo:

Vjerojatno nije, makar u knjizi još nekako, to je cijeli fantasy svijet pa popušim. No ovo ... ovo vidis da su ameri u pitanju :nebu:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Jurassic World

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

What Nazir said. Ja bih tu knjigu, recimo, čitao. Nije problem u jahanju zvjeradi. Problem je ako ju jašeš samo da vidiš šta će selo reć. A to je stvar sa Džurasikom.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply