Cargo [2009]

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Cargo [2009]

Unread post by Belzebubbles »

Ovo nitko još nije spomenuo, a naišao sam slučajno na nj i bio mi je poprilično otkriće. A i zamro je ovaj podforum!

Dakle, radi se o švicarskom (!) SF filmu. Stvar je pravi hard-SF. I zaista, skoro pa besprijekorno snimljen. Osobno, jedini mi je manjak jedna akcijska scena od par minuta di međ članovima posade dođe do fizičkog obračuna. To se mora reć da nisu savladali jer je pomalo iskrzano, i baš meh, nekako čudno snimljeno. Osim toga - izgleda ko klasični američki SF, a to mislim u dobrom smislu.
Ima tu poprilično Aliena, u onom dijelu Aliena koji se odigrava na brodu. I atmosfera je u tom smislu dobro pogođena. Postoji i zla korporacija. I korumpirani službenici. Dakle, baš jednostavno i nenametljivo i žanrovski lijepo urađeno.
Nije mahnito ko francuski Dante 01, a ni toliko avangardno, ali svejedno se radi o napetom štivu.
Dakle, ko i Alienu, i ovdje je ženski lik - glavni lik. A žena je čak i karizmatična. Iako izgleda ko girl next door ustvari.
Mislim da je osvježavajuće gledat suvremeni SF na njemačkom koji nije kljast i simpatičan je!
Post Reply