Knights of Badassdom (2013)

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Knights of Badassdom (2013)

Unread post by Xaotix »

Knights of Badassdom; Nakon PUUUUUUUNO čekanja, objavilo ga prošle godine. Vijesti nisu bile najbolje, s obzirom da su producenti izbacili režisera Joea Lyncha i složili svoju verziju filma, al ajde. Dovoljno sam ga dugo čekao pa da vidimo što je iz toga ispalo...

Paaa... Film ima vrlo jaki štih 80-ih. Ma izgleda kao da je snimljen 80-ih! Cijela priča ispada kao kombinacija Evil Deada i Gooniesa, specijalni efekti su na nivou osmadesetih (tip u gumenom odijelu i iznutrice koje lete uokolo) itd. Tada bi se vjerojatno pojavio i u kinu, a harao bi videotekama :)
No sada, nekako je... mlak. Humor nije loš, ali je mlak. Insajderske fore mi se čine razvodnjene za generalnu publiku koja je možda jednom čula za onu ekipu koja trčkara šumom u oklopima. Čak su ubacili i "LIGHTNING BOLT! LIGHTNING BOLT!" scenu i ostavili je na suhom, bez nekog twista ili komentara. Pretpostavio bih da bi se larperi itekako zafrkavali na tu temu, a ovdje je to propušteno.

Film bi trebao biti nerd friendly i nekako na pola uspijeva u tome. Čekam larpere da se jave sa svojom ocjenom, s obzirom da su ovdje oni u prvom planu.

Što se glumačke ekipe tiče, teško su mogli fulati, ali ne znam kolko su ih dobro iskoristili. Da je priča bila bolja, vjerojatno bi i oni ispali boji, ali svi govore da je film drastično rezan i prekrajan, tako da ne znamo dok se netko ne sjeti složiti Directors Cut. Ili barem rastegne trailer na sat i pol...

Ocjena polovična. Ne znam da li to što spadam u interesnu skupinu dobra stvar (razumijem interne fore) ili loša (fore i nisu neke, očekivao sam puno više)
Randomness is strong with this one!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Knights of Badassdom (2013)

Unread post by LordShaper »

Ja stao negdje oko polovice, ubi me dosada.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Knights of Badassdom (2013)

Unread post by Xaotix »

Nije mi čudno, vjerojatno su šanse bile fifty-fifty... Ti si upao u onu polovicu publike koja ode nakon prve polovice filma.

Šteta filma. Da je barem trashina poput Sharkanada, još bi i bilo nešto od njega :(
Randomness is strong with this one!
dr_gonzo
Ewok
Posts: 8
Joined: 15 May 2020, 11:37

Re: Knights of Badassdom (2013)

Unread post by dr_gonzo »

Koga zanima evo i moje recenzije filma - https://www.youtube.com/watch?v=2DjCrXCCvh0&t=5s
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Knights of Badassdom (2013)

Unread post by Xaotix »

Pa, čini mi se da se preklapamo u nekim mišljenjima.
Ovaj film je propuštena prilika s obzirom na glumce koje su imali i koji su tada bili u vrhu popularnosti.
Šteta što neće biti nekakvog director cuta ili nečeg takvog :(
Randomness is strong with this one!
Post Reply