Attack the Block [2011]

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Attack the Block [2011]

Unread post by Belzebubbles »

Britanski film o invaziji vanzemaljaca na neki od boga prokleti dio Londona.
Glavni junaci nisu simpatični. Glavni junaci su retardirani tinejdžeri koji loše glume nekakve lokalne siledžije. Na kraju tobože postanu junaci, iako zlobni gledatelj čitav film provede u priželjkivanju da čim bolnije umru. I da oslobode društvo svojeg parazitskog postojanja. Etc.

Nasušno danas nedostaje nepretencioznih SF filmova B produkcije.
Ovo je dijelom tako nešto, ali soft SF, glupost jednostavno. Sranje.
Iako ima wicked beatz glazbenu pozadinu. To je opak plus.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Attack the Block [2011]

Unread post by Belzebubbles »

Wikipedia sugerira sljedeće:
The film has been listed as a cult film in the making by a significant number of websites.
Baš me zanima što ostatak ljudi misli o ovome.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Attack the Block [2011]

Unread post by Xaotix »

A meni se baš svidio :fuch:
Belzebubbles wrote:Britanski film o invaziji vanzemaljaca na neki od boga prokleti dio Londona.
Prvi plus je što nije američki (Holivuđani bi to ukakili), drugi plus jer NAPOKON nije New York :lol:
Belzebubbles wrote:Glavni junaci nisu simpatični. Glavni junaci su retardirani tinejdžeri koji loše glume nekakve lokalne siledžije.
Hmmm.. Eye of beholder. Meni jesu simpatični. I to iz istih razloga koje si ti naveo; junaci su prosječni klinci kakve viđam u kvartu kako loše glume face i opake tipove. A ovi su maestralno odglumuili da loše glume!
(Gle, čak i balavci u čoporu mogu biti opasni. Nikad ne znaš. Impulzivni, ne shvaća, puni hormona, moraju održati svoje zamišljene reputacije i časti)
Još jedan plus.

Za ovo što si rekao o muzičkoj podlozi - potpisujem!

Meni se čini da ovo baš je nepretenciozni B-SF akcić. I to dobar. Sad, o kultnom statusu je teško za pričati. Ja mislim da je film kult kada citate iz njega čuješ u svakodnevnom govoru, a meni ih od ovog filma baš i nije previše ostalo u glavi (Osim onog: What kind of alien would, from the whole world, choose to invade some shitty projects in south London? -One that's looking for a fight!)

Ocjena s druge strane:Gledati! Nije kult, al je dobar nepretenciozni B-SF s zubatim alienima i dobrom makljažom.
Randomness is strong with this one!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Attack the Block [2011]

Unread post by LordShaper »

I'm with Xaotix on this one, moram reći. NImalo dosadan film, dapače, sasvim simpatičan monster movie a protagonisti ga dođu nešto između antijunaka i villain protagonista, što je uvijek zgodna promjena.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Attack the Block [2011]

Unread post by jbt »

what Xaotix said. i what Belzebubbles said, al samo za muziku. muzika je toliko prokleto dobra da sam nabavio OST.
GET THAT SNITCH, GET THE STRAP, DONT GIVE A FUCK, BLAT BLAT BLAT!!

idem to slusat...
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Attack the Block [2011]

Unread post by Zeljko »

neš me ne privlači film
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Attack the Block [2011]

Unread post by Belzebubbles »

doslovno sam se naježio od početka pjesme:
http://www.youtube.com/watch?v=FjP0Oyx7eds
Post Reply