Gosti iz galaksije

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Gosti iz galaksije

Unread post by Zeljko »

U utorak na TVu u noćnim satima
:x

nadam se da neću zaspati :dontknow: :scratch: video ne radi :x
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Re: Gosti iz galaksije

Unread post by Bubba Zanetti »

Zeljko wrote:U utorak na TVu u noćnim satima
:x

nadam se da neću zaspati :dontknow: :scratch: video ne radi :x
Å t... :shock: :shock:
Auh, pa to moram gledat. :headbang:
Ponovo.
:lol2: :lol2: :lol2:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

hvala Ireni :ocasion:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

nikad to nisam gledala, a izgleda da je prikazivanje ovoga filma na tv-u događaj godine ..

evo malo više o filmu:

http://nosf.net/2006/305/

Image
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Ire wrote:nikad to nisam gledala, a izgleda da je prikazivanje ovoga filma na tv-u događaj godine ..

evo malo više o filmu:

http://nosf.net/2006/305/

Image
Ma kud ubaci te vanzemljanke. :?
Najbolja je "Igračka".
:lol2: :lol2: :lol2:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Mindphaser
Hani
Posts: 70
Joined: 01 Dec 2006, 19:00
Location: BiH

Unread post by Mindphaser »

Film je odlican, scenario i dijalozi dobri! Cak i to sto se pri kraju pretvara u klasicni horor trasheraj ne kvari utisak! Stavise!
Svidja mi se ono:"Prokleta kosmicka flundra!"
A igracka... ucinilo mi se za trenutak da je neko prebacio program na "Mocne rendzere"! :)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

nisam uspjela sinoć pogledati do kraja, al imam snimljeno ..
pa nije uopće tako loše, s malo boljim montažerom .. :D :drunken:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Ire wrote:nisam uspjela sinoć pogledati do kraja, al imam snimljeno ..
pa nije uopće tako loše, s malo boljim montažerom .. :D :drunken:
Tko je rek'o da je loše? Da se razumijemo, "Gosti" su mišljeni kao parodija, pa si sad vi roštajte šta je sve snimljeno do cca '78-'79. i što su parodirali. Doduše, problem je povezivati ovaj film s Mikuličićevom "Morskom zvijezdom", koja je navodno poslužila kao uzor ili iz koje je, što je isto moguće, netko izvukao prvu verziju scenarija. "Morska zvijezda" je malo ozbiljnija priča, sa scenografijom i efektima koji bi možda premašili združene hrvatsko-češke FX snage.

Kod Vukotića, iz mojeg iskustva, može biti problem što je on bio sklon zalaziti u detalje, u gegove, prije no što je postojao čvrsti kostur.

Još jedan detaljčić: Onaj psihijatar, čičica pred kojim se materijalizira prazna knjiga? Glas mu je, bar ga se takvog sjećam, posudio sam Vukotić.

BTW, film se dao vidjeti prije sedam-osam godina, mislim na OTV-u.
A. Ziljak
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Å teta je kod "Gostiju iz galaksije" za neke šeprtljavosti jer bi inače film ispao pravo malo trash remek-djelce. Predugi kadrovi na mjestima gdje oni u filmskoj umjetnosti predstavljaju smrtni grijeh po meni je najjači prigovor,
a za to se nemogu okriviti ni slaba produkcija ni malen budžet.
Ali unatoč svemu jedan vrlo simpatičan kemp muvi, mojem hercu drag.
:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Film je izvrstan! Moram priznati, gledajući ga nakon toliko godina, izblijedjelih uspomena, pomalo sam strepio kako će mi "sjesti", no svaka minuta se isplatila.

Gosti iz galaksije su što parodija, što posveta svemu i svačemu. Počnimo s piscima SF-a koji ne znaju zanat: čovjek se mora zapitati je li Vukotić imao uvida barem u djeliće onoga što su recenzenti domaće priče "Siriusa" pobacali u koš? Naime, jedna od scena odigrava se u knjižari koja je puna sci-fi knjiga - zagrebačka Gundulićeva! - uključujući i kadar s kultnim "vrtuljkom" oko kojega su se upoznali izvorni SFeraši, barem kako kaže legenda. Stoga poveznicu ne držim nemogućom.

Zatim ističem prizor kad je Biba smanjena u kockicu koja padne u plićak i nakon cjelonoćnog kupanja kihne na Robertovom dlanu! Aktualna UFO histerija također je dobila svoje mjesto u priči: hrpa golaća u potrazi za izvanzemaljcima predstavlja upravo antologijsku scenu.

Stvar kasnije degenerira u gore, s češkim efektima: puno sluzi, manje krvi, dok glave, ruke i noge lete naokolo. A gluhi, slijepi i senilni djed cijelo vrijeme rasteže harmoniku. Tko se sjeća Okupacije u 26 slika iz '78., i ondje ima slijepac koji svira dok traje pokolj. Eh, Vukotić je imao ili hrabrosti, ili zaleđe bolje i od Zafranovićevog, kad je išao parodirati takvo što.

Å to dodati? Fetišne erotike koliko hoćeš: Žarko Potočnjak (u mladim danima napadno sličan jednom bivšem uredniku "Future") žnjara se s Androm koja je rekbi utekla s Langovog seta za Metropolis, pa upadne Biba i razgolićuje se te izaziva "svemirsku flundru". Dijeljenje packi light-šibom...

Sve u svemu, pravo malo remek-djelo. Može se gledati kao period piece (tako sam ga i gledao), ali djeluje vrlo suvremeno i dvadeset pet godina nakon što je nastalo. Zbilja šteta što nije snimljeno još takvih filmova, premda je Vukotić imao projekata. Ovako ostajemo na unikatnom filmu kojeg možemo isticati s ponosom.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Naime, jedna od scena odigrava se u knjižari koja je puna sci-fi knjiga - zagrebačka Gundulićeva! - uključujući i kadar s kultnim "vrtuljkom" oko kojega su se upoznali izvorni SFeraši, barem kako kaže legenda.
e ovo sam i ja skužila! :D
Instant Geek. Just Add Coffee.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Dagi wrote: Počnimo s piscima SF-a koji ne znaju zanat: čovjek se mora zapitati je li Vukotić imao uvida barem u djeliće onoga što su recenzenti domaće priče "Siriusa" pobacali u koš?
Ako ništa drugo, Vukotić je bio dobar s čokićem (recenzentom SIRIUS-a za neupućene), pa ako mu je čovjek plakao na ramenu šta sve mora čitat... On je i inače imao kontakte sa starijim SFerašima, iako ne znam koliko je i do kada odlazio u samu SFeru i/ili na SFeraCone.
A. Ziljak
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Gosti iz galaksije

Unread post by Belzebubbles »

- Prijatelji, svjedoci smo historijskog događaja. Susreli smo se s bićem za koje sam siguran da nije zemaljski stvor.
- A po čemu znate da to nije zemaljski stvor?
- Išli smo u neke škole.


ressurect je teme, ali slučajno sam je našao tražeć nešto drugo i zaista valja reći da je film čudo!
Post Reply