Vizije i proroèanski snovi

Sociologija, historiografija, semiotika ... po potrebi sa cyberprefiksom.

Moderator: Xaotix

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Vizije i proro?anski snovi

Unread post by Ire »

na zahtjev jednog novog ?lana foruma otvaram ovu temu
Zašto? Zato što ?esto imam vizije i snove budu?ih doga?aja koje bih želio podijeliti sa posjetiteljima ovoga foruma. Ostali forumaši, siguran sam, i sami imaju sli?ne vizije i snove i samo ih treba na neki na?in potaknuti da ih iznesu.
Srda?an pozdrav Arist
:o
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Unread post by MrSini »

:? Zna?i sada imamo temu i o okultnom?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

a e :?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Unread post by MrSini »

:shock:
Ĺ ta zna?i ''a e :? '' ? :iconbiggrin:
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

?esto imam vizionarske snove :x ali ih skuĹžim tek kad se ne[?]to dogodi :x pogotovo rezultati nekih utakmica
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

MrSini wrote::shock:
Šta zna?i ''a e :? '' ? :iconbiggrin:
kratica od "a šta ?eš" :iconbiggrin:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Unread post by MrSini »

O.K.
Je li se ko petljao sa ovim stvarima: astralna projekcija, lucidno sanjanje, kabala,telepatija, telekineza, predi?anje budu?nosti i sl. ?
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

ja sam petljao sa sje?anjem na snove.
kaĹžu da svaku no? sanjamo samo se ne sje?amo snova,e pa sad ako se prije spavanja uvjerimo da ?emo se sje?ati sna kad se ujutro probudimo onda se i sjetimo.
potrebno je razraditi vlastitu tehniku autosugestije (kod nekih pali da nave?er popiju pola ?a[?]e vode,a ujutro drugu polovinu i ionda se kao sjete snova)osobno sam se uvjeravao prije spavanja da ?u se ujutro sjetit svega-i upalilo je.
[?]to se ti?e tuma?enja snova,pa snovi bi trebali biti neka vrsta nadvladavanja podsvjesti nad svije[?]?u tako da nema smisla tuma?iti tu?e snove zato [?]to nam na[?]a podsvjest govori u nekakvom prenesenom zna?enju
uzmimo p?elu za primjer,nekome ona predstavlja med,drugome srah od uboda,tre?emu radi[?]nost pa sad ti znaj...
u svakom slu?aju moje skromno iskustvo sa snovima mi govori da sanjamo svaku no?,ali da tuma?enjem istih nemoĹžemo promjeniti budu?nost (sad bi mogao raspredat o budu?nost ali to nebi imalo smisla u ovom topicu)
sorry zbog gramatike
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Unread post by MrSini »

li da tuma?enjem istih nemoĹžemo promjeniti budu?nost
SlaĹžem se sa ovim.
Ja sam jedno vrijeme poku[?]ao kontrolisati snove i donekle sam uspio tj. bio sam svjestan da sanjam. NajteĹže mi je se bilo sjetiti snova, a onda sam jednostavno odustao od svega toga ne znam ni sam za[?]to.
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Evo jedan zanimljivi link:

http://www.centaur.hr/Casopis_Snovi.htm
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Ja se sje?am samo onih snova pred zoru, ali još nisam probao to sa autosugestijom.
Je li iko probao tzv. lucidno sanjanje? Navodno, uvjeriš sebe prije spavanja da ?eš sanjati i onda ne samo da se sje?aš snova nego ih možeš i kontrolirati.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Ja sam sanjala ove no?i neki uvrnuti san, ali jedino ?ega se sje?am, da kad sam se probudila, zapitala sam se, otkud sad ovo do[?]lo? :?
At last, the stars are finally right...
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Unread post by MrSini »

Je li iko probao tzv. lucidno sanjanje? Navodno, uvjeri[?] sebe prije spavanja da ?e[?] sanjati
Jesam ja. Nije fazon sanjati i sjetiti se sna to svako moĹže, treba u snu znati da sanja[?].To je cilj. Preporu?ujem svakom da ovo poku[?]a osje?aj je fenomenalan. :iconbiggrin:
BakaTuljan
Ewok
Posts: 8
Joined: 03 Jun 2005, 16:05

Unread post by BakaTuljan »

Lucidni snovi su zakon. Osobno sam samo jednom lucidno sanjao i to spontano, bez neke pripreme ili zelje. Ali vrlo bi rado to ponavljao, svaku vecer.
Postoje ljudi koji su razvili citavu paletu tehnika za postizanje lucidnih snova, a procitao sam negdje kako su seks i letenje najpopularniji motivi za postizanje lucidnog sna.
Kazu i kako absinth potice lucidno sanjanje, ali to nisam uspio potvrditi :(
Post Reply