buduænost umjetnosti

Sociologija, historiografija, semiotika ... po potrebi sa cyberprefiksom.

Moderator: Xaotix

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Hrvoje wrote:Ne kažem da ima, ali suvremena je umjetnost prepuna takvih primjera. Teorija po kojoj je umjetnost samo ono što je estetski lijepo napustila se odavno.
pa upravo me to i zanima. dokle ?e sve umjetnici u budu?nosti i?i da bi šokirali javnost, a sve u slavu umjetnosti i slobode izražavanja? ho?e li jednog dana primjerice javna smaknu?a biti ne?iji uli?ni performans? :scratch:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

ire wrote: pa upravo me to i zanima. dokle ?e sve umjetnici u budu?nosti i?i da bi [?]okirali javnost, a sve u slavu umjetnosti i slobode izraĹžavanja? ho?e li jednog dana primjerice javna smaknu?a biti ne?iji uli?ni performans? :scratch:
Oprosti, javna smaknu?a su kroz povijest, a i danas, bila i jesu uli?ni performans. Kaj je bilo kurenje vje[?]tica na Gri?u. Ili vje[?]anje za kran u Iranu?
A. Ziljak
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Aleksandar Žiljak wrote: Oprosti, javna smaknu?a su kroz povijest, a i danas, bila i jesu uli?ni performans. Kaj je bilo kurenje vje[?]tica na Gri?u. Ili vje[?]anje za kran u Iranu?
Da ne spomenemo javna giljotiniranje neprijatelja naroda, sve u ime slobode, jednakosti i bratstva. Ljudi to jednostavno vole.

Uzgred, nisu li zagreba?ka kurenja bila na mjestu dana[?]njeg kina "Tu[?]kanac", tj. ex-"Slobode"?
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Ali ne razumijem u ?emu je gušt gledati ne?ji genitaljie, makar da je bio najlepši ?ovjek na svijetu. meni, recimo zbog toga se gade nudisti?ke plaže.
...
dokle ?e sve umjetnici u budu?nosti i?i da bi šokirali javnost, a sve u slavu umjetnosti i slobode izražavanja? ho?e li jednog dana primjerice javna smaknu?a biti ne?iji uli?ni performans?
...
Last edited by Hrvoje on 19 Oct 2008, 19:41, edited 2 times in total.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Oprosti, javna smaknu?a su kroz povijest, a i danas, bila i jesu uli?ni performans. Kaj je bilo kurenje vještica na Gri?u. Ili vješanje za kran u Iranu?
da al to nije bilo umjetnosti radi, na koji god je na?in izvo?eno.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Aleksandar Žiljak wrote: Kaj je bilo kurenje vje[?]tica na Gri?u.
"Vje[?]tica", ne vje[?]tica. Da su stvarno bile vje[?]tice, pitam se ja tko bi koga "kurio" (ako netko nije sam skuĹžio, ovo je bilo retori?ko pitanje)

L.C.
At last, the stars are finally right...
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

ire wrote: da al to nije bilo umjetnosti radi, na koji god je na?in izvo?eno.
Nemoj da ti se toga sad primi neki teoreti?ar! Umjetnost je ono [?]to netko proglasi umjetno[?]?u. A onda, ima[?] i visokoritualiziranih smaknu?a, s cijelom koreografijom. Spaljivanja pod pokroviteljstvom inkvizicije u Ĺ panjolskoj, npr.
A. Ziljak
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Pogledaj si malo Eurokaze zadnjih godina. Tu se sve ne[?]to reĹžu britvama, vje[?]aju za jajca i [?]ta ti ja znam. Mislim da stvarno nije daleko dan kad ?e si netko pred publikom prerezat grkljan ili prosuti mozak.

A sad idemo malo u herezu, nadam se da ne?u dobit tomahawk u stan. Gdje si vidjela ve?i superspektakl u Ĺživo od napada na Twinse? VisokobudĹžetna produkcija s tisu?ama statista, spec-efektima koji naprosto ne mogu biti bolji i u?inkom da prste poliĹže[?]. Ve? je to netko okarakterizirao kao majstorstvo video-arta ili tako nekako, pogotovo vezano s nastupima glavnog producenta i reĹžisera, tamo negdje na granici Afganistana i Pakistana...

Stvar je u ne?em drugom: burĹžuj je zasi?en dosadom i prosjekom, sve je ve? vidio i sve zna (odnosno, tako si je umislio u svom burĹžujskom primozgu, jer mozga nema) i traĹži [?]ok, jer je [?]ok jedino [?]to ga jo[?] moĹže pokrenuti. Prije ili kasnije, burĹžuj ?e shvatiti da ga ni gledanje vi[?]e ne pokre?e i traĹžit ?e da sudjeluje. Naravno, ako bude imao petlje za to...
A. Ziljak
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

sad sam se sjetila snuff filmova .. :?
Instant Geek. Just Add Coffee.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

ire wrote:sad sam se sjetila snuff filmova .. :?
Dobro je pitanje koliko je navodnih snuffova stvarno, a koliko standardni trash (zna?i, uz efekte, da se razumijemo) koji se prodaje kao prava stvar.

Ima onih koji tvrde da su snuffovi zapravo urbana legenda. Sam ne bih znao re?i, nikad me nije zanimala ne?ija psihopatologija.
A. Ziljak
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Kad smo ve? kod trasha:
http://www.zuti-titl.com/

2019. godina poslije pada New Yorka, Erotic Nights of The Living Dead, Ameri?ki Ninja 2, i jo[?] puno toga. Najavljeni hrvatski filmovi!

Posebne poslastice:
turski Supermen (nije gre[?]ka, pi[?]e se s "e")
indijski Superman, s bolywoodskim songovima i plesom!

Mislim da je o svemu ovome ve? bilo rije?i, ali u?inilo mi se on topic...
User avatar
fuzija
Ewok
Posts: 10
Joined: 06 Jun 2012, 00:12
Location: zagreb

Re: buduænost umjetnosti

Unread post by fuzija »

sve je zapravo do sad već viđeno, osim samoubojstva umjetnika, tak da...(valjda se neće naći neki toliko bedast) :-/
Post Reply