seks u buduænosti (sex in the future)

Sociologija, historiografija, semiotika ... po potrebi sa cyberprefiksom.

Moderator: Xaotix

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

upotrijebi kako? :dontknow:
znam da dok mulci isprobavaju oružje, dok se onaj ?oha i gledaj kaj je sad tu taj crveni gumb, u pozadini jedan izbaci mrežu na još trojicu.. utoliko se upotrijebi..
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

Jedna druga stvar mene zanima;
U svim SF filmovima (koliko me pamcenje sluzi) rucnim oruzjima mora se nisaniti, zar vam to nije malo neuvjerljivo.
Naime, zar oruzje nece napredovati toliko da posjeduje nekakav sustav samonavodenja (toplina, pokret, vlaga..) nego ce i dalje ovisiti o ljudskim kvalitetama - mirna ruka i ostro oko.
to nema veze s tehnologijom već napeto[?]ću potrebnom za film, knjigu,...
bilo bi pre dosadno da glavni lik pritisne tipku i svi protivnici padnu mrtvi :)
no moĹže biti da je problem i u tome [?]to se to samonavođenje ponekad moĹže okrenuti protiv samog vlasnika
ban

Unread post by ban »

eh da je samo navo?enje ;)
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

L.Z. wrote:Još samo fali budu?nost puna pedera :dontknow:
Zašto smanjenje konkurencije vidiš kao problem?
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

...a moĹžda i nije smanjivanje... :;
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

dmi wrote:...a moĹžda i nije smanjivanje... :;
:mrgreen:
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Izitpajn wrote:
L.Z. wrote:Još samo fali budu?nost puna pedera :dontknow:
Zašto smanjenje konkurencije vidiš kao problem?
nikad nisam tako razmišljao, u tom slučaju što više homića to bolje za nas normalne :mrgreen: :blob:
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Homoseksualci su dakle nenormalni?
:blob:
Image
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

To je moje mišljenje, ne znači da sam u pravu ali dok mi neko ne dokaže drugačije to će biti moje mišljenje. Nemam ja niš protiv homoseksualaca ali mislim da to šta rade nije normalno.
Možemo sad završit s tim ili preselit temu u adekvatan topic.
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

sori, nemoj to krivo shvatiti, lz, ali mislim da si daleko premlad da bi odredjivao sto je 'normalno' a sto nije.. meni nije 'normalno' ubijanje i klanje i zasljepljujuca mrznja koji vladaju u svijetu, ali mi to danas uzimamo zdravo za gotovo.. ako se dvoje ljudi vole, tko si ti ili itko drugi na ovome svijetu da kazete da to ne valja, radilo se o muskarcu i zeni, zeni i zeni, muskarcu i muskarcu..

dobro, ti ces odrasti i, nadam se, promijeniti misljenje. nazalost, ima onih koji su vec poodavno odrasli a i dalje razmisljaju, da prostis, s donjim dijelom tijela.. bas sam neki dan citala u novinama kako se u ruskom parlamentu diskutiralo kako je homoseksualizam bolest i kako ga treba kaznjavati. ali, homoseksualizam je po njima samo 'nenormalan' odnos izmedju muskaraca, docim kod zena je to jako prihvatljivo, i naravno nekaznjivo. sad ti meni objasni u cemu je stvar jer ja ne kuzim. tko je tu 'normalan' a tko nije?
Instant Geek. Just Add Coffee.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

ire wrote: ...se u ruskom parlamentu diskutiralo kako je homoseksualizam bolest i kako ga treba kaznjavati.
Ovo je, recimo, po meni jako glupo jer ako je bolest - zašto kažnjavati bolesnika??

Glede normalnosti & nenormalnosti - mislim da bi se moglo reći da homoseksualnost nije normalan oblik seksualnosti. Naime, čini mi se da je postotak homoseksualaca u populaciji (ispravite me ako sam u krivu) oko 10%, a ono što je najbitnije - homoseksualnost je evolucijski nesvrhovita. To je kao da kažemo da npr. normalna ljudska koža sadrži pigmente, ali postoji jedan postotak albino osoba. Nemam ništa protiv albino ljudi, ali zašto se snebivamo reći da to nije normalno stanje kože? To je jedan poremećaj, isto kao što je kratkovidnost poremećaj vida, alergija na pelud poremećaj imunosnog sistema (i ja sam poremećen :flower: ) a homoseksualnost poremećaj seksualnosti. To ne znači da su kratkovidni, alergičari ili homoseksualci luđaci ili manje vrijedni građani ili tako nešto. Ali da imaju nekakav poremećaj - imaju (tu je bitna evolucijska nesvrhovitost - da postoji evolucijska korist od homoseksualnosti mogli bi govoriti o razlici umjesto o poremećaju, ali baš kao kod kratkovidnosti ili alergije koristi nema).
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

...stvar je u ljudskoj imaginaciji tj. ?im ?uju da je netko "homo" odmah po?nu zami[?]ljati silne perverzije i onda osu?uju (da ne zaboravim isto tako se osje?aju ugroĹženi kao da su se svi "homo-i" usredoto?ili na njega)...
S druge strane homoseksualni lobo je malo preagresivan (a s druge strane takvi su svojevremeno bili i crni borci za ravnopravnost dok nisu izborili nakakva prava)...
U biti svi imamo pravo izbora i pravo na razli?itost dok to ne ugroĹžava druge... :;
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

a jel normalno da se prerano ro?ena djeca stavljaju u inkubator? jel to prirodno? jel normalna umjetna oplodnja? više nije potreban seksualan odnos izme?u muškarca i žene kako bi se za?elo dijete. ne gubi li seks tu svoju primarnu svrhovitost? danas dva muskarca jednako kao i 'normalni' parovi mogu imati djecu. koja je i po genima njihova. nenormalni su a opet nastavljaju vrstu. kako to?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

...pa ne[?]to sli?no i mislih...
Pa kad se uzme da mi je jedan od boljih prijatelja "homo" i da ga zbog toga u Ĺ vedskoj nitko ne proziva (dok bi ovdje kod nas bio uvijek kao bijela vrana) znam da sigurno nisu nikakve devijantne osobnosti isti... :;
Post Reply