Detalji iz buduĂŚnosti

Sociologija, historiografija, semiotika ... po potrebi sa cyberprefiksom.

Moderator: Xaotix

User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

U budu?nosti ?e sve konzerve imati onaj prsten na vrhu koji samo povu?e[?] i ne treba ti otvara? :; :o
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Klara wrote:U budu?nosti ?e sve konzerve imati onaj prsten na vrhu koji samo povu?e[?] i ne treba ti otvara? :; :o
Ako zene nauce same otvarati konzerve i mijenjati plinske boce, mi muskarci vise necemo imati razloga za postojanje.
Prirodna selekcija, sto li?
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Ako zene nauce same otvarati konzerve i mijenjati plinske boce, mi muskarci vise necemo imati razloga za postojanje.
Prirodna selekcija, sto li?
ih a što je sa kre?enjem i popravljanjem klimavih ormara? ima još dosta stvari gdje možete poslužiti.. :; :mrgreen:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

E di su ona vremena kad smo mi muškarci ponosno šetali đunglom s toljagom u ruci i tu i tamo zatukli kojeg dinosaura, ko iz šale, za da ga ženica spremi na večeru.
A sad nem žele oduzeti i konzerve pa :dontknow:
Život je samo san na putu do smrti
ban

Unread post by ban »

ire wrote:ih a [?]to je sa kre?enjem
Kod nas se kaĹže da je kre?enje posao za Ĺžene.
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

ire wrote:ih a [?]to je sa kre?enjem i popravljanjem klimavih ormara? ima jo[?] dosta stvari gdje moĹžete posluĹžiti.. :; :mrgreen:
...da moĹžemo posluĹžiti i kao podmeta?...
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

ire wrote:
Ako zene nauce same otvarati konzerve i mijenjati plinske boce, mi muskarci vise necemo imati razloga za postojanje.
Prirodna selekcija, sto li?
ih a [?]to je sa kre?enjem i popravljanjem klimavih ormara? ima jo[?] dosta stvari gdje moĹžete posluĹžiti.. :; :mrgreen:
Ja znam i otvarati konzerve i mjenjati plinske boce i kre?iti... :;
Ali popravljanje ormara mi nije ja?a strana. I jo[?] pone[?]to bi se na[?]lo... :blob:


Imam pitanje za cure: Ĺ to mislite da li ?e za parsotijnak godina postojati [?]minka (mislim na boju koju svakom jutro mora[?] mazati na lice i onda ne smije[?] trljati o?i...). Kako zami[?]ljate kozmetiku budu?nosti? :alien:
Ili,moĹže pitanje i ovako i?i: ako mislite da ?e se [?]minka odrĹžati, da li mislite da ?e se [?]minkati i mu[?]karci?
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

U kojem je filmu ona scena gdje sekretarica mijenja boju svojih noktiju samo dotaknuvši nekim flomićem nokat. Fifth element? Mislim da je tamo i ono s maskom - prisloniš na facu i puf! našminkana si! To mi je ok no ovo s noktima - soooooo my dream. :love: :love:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
ban

Unread post by ban »

Nastavak teme o seksu (sexu) i njegovoj buducnosti je premjesten ovdje :tongue3:
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Hej, to je bila intelektualna rasprava o evoluciji i razvoju ljudske vrste, a ne o seksu. :shock: :; :flower:

Sad je sve izmje[?]ano, ja se uop?e ne snalazim gdje je koji post :dontknow:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ovo je topik 'detalj iz budu?nosti' i tu se nastavlja rasprava o detaljima iz budu?nosti, mainly onima koji su vi?eni u filmovima
rasprava koja je bila posve?ena homoseksualizmu i sexu u budu?nosti, premještena je u /nosf.etc/ u topik 'sex u budu?nosti'
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ire wrote:ovo je topik 'detalj iz budu?nosti' i tu se nastavlja rasprava o detaljima iz budu?nosti, mainly onima koji su vi?eni u filmovima
Hmm... Palo mi je ne[?]to na pamet, ukoliko nije off topic:
budu?i dosta suforuma[?]a i sami pi[?]u, kakve su 'detalje' sami ubacili u svoje pri?e? Pri tome bih se Ĺželio ograni?iti na pri?e koje su smje[?]tene u projekciju sada[?]njeg svijeta u budu?nost. Projekcija ne mora biti linearna, meni su fajn i paralelni svjetovi, odnosno univerzumi, a mislim da bi se lijepo uklopili i detalji iz alternativne povijesti...

Primjerice, u pri?i Leonardova podvala (zbirka "Jutra boje potopa"), smje[?]tenoj u Zagreb i druge lokacije ?etrdesetih godina ovog stolje?a, kolega Stip?evi? i ja nismo bili pretjerano inventivni:
- samozapaljive cigarete
- cestovna vozila imaju autopilote koji se ravnaju prema magnetnim zaticima ulivenima u kolovoz
- konvertiplani (tilt-rotor letjelice) su u normalnoj eksploataciji
- repanje na ?uk?ijevskom jeziku je glavni hit u Rusiji
- eh, da... modri ruĹž za usne je sasma normalan... za Ĺžene.

Ograni?io sam se na 'detalje', dakle na pojedinosti koje nisu bitne za samu pri?u; sveukupno, ?ak mi se ?ini da smo tehnolo[?]ki i sociolo[?]ki ina?e bili dosta konzervativni.

Na posljetku, ukoliko ova tema ne spada ovdje, molim administratore neka je (tako?er) premjeste, moĹžda u 'Literarnu radionicu'?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pa ja mislim da mi pisci/polupisci/pisci-aspiranti ne možemo pobje?i od toga da tu i tamo nešto ne posudimo iz ve? postoje?ih izvora. teško je filtrirati ono što je doista tvoja originalna ideja, a što je samo varijacija ne?eg ve? vi?enog/pro?itanog (naravno, ne negiram da ekšuli još uvijek ima originalnih ideja!).. to se doga?a nekad svjesno, a nekad nesvjesno.. ja pokušavam barem modificirati svjesno posu?ene sastojke..

recimo, ja sam jednu pri?u napisala nakon što sam pogledala jedan spot (ne sje?am se kak se zove pjesma, nekakav je dance/trance u pitanju, a pjeva brian adams; u spotu se stalno pojavljuju slogani tipa 'rad, rad i samo rad')..

vjerojatno ima toga još, a sad mi ne pada na pamet. ili toga uop?e nisam svjesna.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

Dagi wrote:
kolega Stip?evi? i ja nismo bili pretjerano inventivni:
- samozapaljive cigarete
slaĹžem se 8-)
ovu ideju sam pročitao prije nekih 30 godina u politikinom zabavniku
imali su seriju tekstova o blesavim patentima (ameri vole patentirati koje[?]ta) zamjerka je bila [?]to cigara ima lo[?] ukus zbog fosfora koji je kori[?]ten za paljenje nakon otpakivanja
Post Reply