superintelignetno dijete i sposobnost,reći ćemo-življenja

Sociologija, historiografija, semiotika ... po potrebi sa cyberprefiksom.

Moderator: Xaotix

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

superintelignetno dijete i sposobnost,reći ćemo-življenja

Unread post by Ire »

A two-year-old girl from Hampshire has become the youngest ever female member of British Mensa.

Georgia Brown, from Aldershot, Hampshire, astounded experts by scoring 152 in an IQ test - putting her in the top 2% of the population for her age.

Psychologist Joan Freeman, who tested Georgia, said she thought the toddler could have scored even higher but needed a nap after 45 minutes of work.

Georgia's mother, Lucy, said: "It's fantastic. We're so proud as a family."


I had come unexpectedly into the presence of something rather special
Prof Joan Freeman

She had spotted that her daughter was a strikingly quick learner.

Georgia was crawling at five months, walking at nine months and, by 18 months, was having proper conversations.

The Brown family called in Prof Freeman, from Middlesex University, to test her IQ level in relation to others of her age.

Prof Freeman said she used the Stanford-Binet Intelligence Scale test and was "elated" by what she found.

She told the BBC: "She is two years, nine months - not very much older than a toddler really - and she is able to answer questions five and six-year-olds can't.

"The test uses questions like 'If brother is to boy, then sister is to ...?'. If you take a normal two-year-old, they cannot hold a pencil, they don't know the colours and they would not be able to answer those simple questions.

'Amazing' concentration

"The thing I found most striking was the copying of a circle. Most two-year-olds cannot do that but she drew a perfect one.

"I was quite elated - I had come unexpectedly into the presence of something rather special.

"She scored 152 points but I think she could have got more - she just got very tired. Concentrating for three-quarters-of-an-hour at that young age is amazing."

Mensa confirmed Georgia was their youngest member at the moment and the youngest female member ever.

The youngest ever member was a boy, who was several days younger than Georgia when he joined in the 1990s.
:binky:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Dobrodošla čorđija :wave:
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Unread post by writer16 »

šta i ti si u mensi pa je toplo dočekuješ? :D
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Jap. :oops:
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Unread post by writer16 »

Bahod wrote:Jap. :oops:
malo prepotentno ali sa pokrićem :headbang:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Sir John
Hani
Posts: 68
Joined: 22 Sep 2007, 17:36
Location: dva koraka do tamo

Unread post by Sir John »

woow moje dijete je strasno pametno
'ajmo nazvat nekog profesora da ga testira
'ajmo se eksponirat po medijima
'ajmo upropastiti necije djetinstvo raznim 'provjerenim' metodama edukacije nadarenih
'ajmo ga gurat do granica izdrzljivosti - nezna dijete sta je 500 kila
woow moje dijete je strasno pametno

ali sto ako ta dvogodisnjakinja pokaze u razvoju znakove disleksije ili diskalkulije ili manifestira (sto je cesto kod nadarenih) sociolosku neprilagodjenost (odbacivanje normi...)?

sto kada dijete od kojeg se toliko ocekuje ne ispuni megalomanska ocekivanja?

hoce li dijete primjetiti znakove razocaranja kod roditelja?
hoce li snositi posljedice?

svaka cast djetetu ali...

:D
kad vec biras idiota - neka bar bude plemenit...
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Unread post by nelchee »

bas to sto Sir John kaze, Mensina potvrda ne znaci da ce netko biti uspjesan. poznajem jednu osobu koju je bas ta spoznaja da je "natprosjecan" psihicki sjebala u 20. godini, kako ne bi u djetinjstvu (pri tome ne mislim da je momak bio prepotentan, nego hospitaliziran).
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

nelchee wrote:(pri tome ne mislim da je momak bio prepotentan, nego hospitaliziran)
Detalji?
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Unread post by nelchee »

izgorio je od samonametnute odgovornosti. bio je član jedne udruge, tamo se počeo nametati kao vođa, sazivao sastanke kad god mi mu tako puhnulo da bi pričao o nečemu što ekipi uopće nije imalo smisla i pritom napominjao kako nitko ne shvaća njegove ideje jer njegov mozak radi drugačije pošto je tako inteligentan (ne mogu citirati jer nisam bila prisutna).
onda je postao paranoičan (netko ga uhodi i prisluškuje) i na kraju dobio živčani slom.

znala sam čovjeka par godina i mada je bio malo neobičan, bio je krasna osoba i vrlo skroman. onda se u 4. srednje učlanio u Mensu. oni koji ga poznaju puno bolje od mene sumnjaju da je tamo slušao o tome kako je poseban i da je to potpalilo njegove ispade.
mimo toga je krasan dečko, super student, sportaš, zabavan, geek :) ... nadam se da je ta epizoda gotova for good.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

hvala Zeusu velikogrčkom jer sam glup :headbang: :uzdravlje:

:drunken:

nekoliko sam puta mjerio sam sebi tu telegenciju

prvi put je bilo 92
drugi put 110

mozda sam živčan
možda ne znam toliko engleski
i nisam nikad do kraja jednako snažno radio kao i one na početku zadatke...
tako da sam pred kraj testova na sreću išao... :D :dontknow: :scratch:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

writer16 wrote:malo prepotentno ali sa pokrićem :headbang:
Hm pa ne vidim što je tu prepotentno samo sam ti odgovorio na pitanje
nelchee wrote:... onda se u 4. srednje učlanio u Mensu. oni koji ga poznaju puno bolje od mene sumnjaju da je tamo slušao o tome kako je poseban i da je to potpalilo njegove ispade...
E ovakve su mi priče najbolje
Kao da slušam svoju škvadru s kvarta;
E kuž' kaj si on brije kaj mu je pamet lupila u vugla... – stvarno ne vidim kakve veze ima to što je on „prolupao“ s inteligencijom i/ili Mensom? Koliko ljudi doživi „živčani slom“ (što got to bilo) - mislim da je omjer glupih i pametnih negdje fifti:fifti.
BTW Meni nitko u Mensi nije rekao da sam poseban
Sir John wrote:woow moje dijete je strasno pametno...
Da na žalost ovo je istina i najvjerojatnija sudbina nesretne curice.

Nu kad već moramo čevoriti malu čorđiju, nadam se da je svima jasno da samo glupim Amerikancima može pasti na pamet da u Mensu prihvate nekog mlađeg od 16 g. (a ja mislim da je i to prerano), a kamoli dvogodišnju djevojčicu.
Kaj je najbolje ziher će sa četiti pet biti na Ritalinu, Adderallu, Dexedrinu ili što će se već za par godina propisivati za ADHD.

Sve u svemu mala drž se.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Bahod wrote:BTW Meni nitko u Mensi nije rekao da sam poseban
dakle, ti si taj mensaš s čijeg foruma stižu linkovi na nosf :D misterija je konačno razotkrivena!
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Pa naravno da u potpisu imam nosf- ne da sam baš aktivan na tom forumu
kaj ja znam nekak su mi glupi :zubo:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Bahod wrote:Pa naravno da u potpisu imam nosf- ne da sam baš aktivan na tom forumu
kaj ja znam nekak su mi glupi :zubo:
:lol2:

ma stalno su neko vrijeme stizali linkovi otam, a nemreš ić vidjet ak nisi mensaš :D
baš sam se pitala ko je pametnjaković :lol:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Post Reply