superintelignetno dijete i sposobnost,reći ćemo-življenja

Sociologija, historiografija, semiotika ... po potrebi sa cyberprefiksom.

Moderator: Xaotix

User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: superintelignetno dijete i sposobnost,reći ćemo-življenja

Unread post by Bahod »

Ariel wrote: meni ispada IQ 128, ali mislim da to ništa ne znači.
Meni ispada kosa, ali mislim da to ništa ne znači. :zubo:

Zapravo znači da imaš IQ veći od većine :rashpa:
P.S. Zapravo je nekakav nepisani dogovor da se IQ ne iznosi u javnost.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: superintelignetno dijete i sposobnost,reći ćemo-življenja

Unread post by ratchet »

Ispisali ste tone toga i zaboravili jednu važnu stvar. Voljni faktor, ili koliko netko nešto želi. Ja spadam u one iznadprosijećno inteligentne ali sam uvijek bio ljenčina i sklon brzom odustajanju ako ne krene sve po mom i to odmah. I započinjanju stotina stvari odjednom i zapostavljanju istih. ( činjenica da sam uvijek bio jedan od najpametnijih u školi i da su mi to i nastavnici govorili sigurno mi nije mnogo pomogla u životu, prije obrnuto ). Djecu zbilja ne treba tupiti sa IQ, to im u konaćnici može samo zagorčati život. Jedan moj profesor je na prvom predavanju jednom rekao da ne odlučuje naša inteligencija koliko će uspjeha netko imati na faksu već guzica. Odnosno, pojasnio je, tko s njom koliko grije stolicu. To sam i sam ubrzo shvatio. Derivacija tog pravila vrijedi i u kasnijem životu. ( U normalnim zemljama, ne u HR gdje je dobra veza ili politička pripadnost važnija od svega ). Postoje mnoge druge vrijednosti koje treba usađivati djeci. Racionalna inteligencija sama po sebi ne znači mnogo i postaviti velika očekivanja pred djecu koja ju imaju je po meni biti loš roditelj.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Ariel
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 02 Feb 2008, 23:14
Location: Split

Re: superintelignetno dijete i sposobnost,reći ćemo-življenja

Unread post by Ariel »

Bahod wrote:
Ariel wrote: meni ispada IQ 128, ali mislim da to ništa ne znači.
Meni ispada kosa, ali mislim da to ništa ne znači. :zubo:

Zapravo znači da imaš IQ veći od većine :rashpa:
P.S. Zapravo je nekakav nepisani dogovor da se IQ ne iznosi u javnost.
a sorry, nije da se falim, samo sam tila reć da je to samo glupa brojka koja, po mom mišljenju ne znači ništa.
U STVARNOSTI JE REALNOST SASVIM DRUKČIJA. :kava:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: superintelignetno dijete i sposobnost,reći ćemo-življenja

Unread post by niniane »

Neću... neću... neću...
MORAM!... :vrag:

Fakat, nemojte pisati brojčane vrijednosti, to je jedno od osnovnih pravila korištenja psihologijskih testova, ne iznositi brojčani rezultat u javnost... Osim, dakako, u priči poput one s početka threada gdje roditelji jedva dočekaju malo medijske pažnje, a mediji jedva dočekaju još jednog wunderkinda.
Inteligencija jest relativno stabilna, ali ipak ovisi o stanju organizma u vrijeme rješavanja testa, a i o odrastanju i iskustvu. Postoji jako puno testova inteligencije (i puno teorija, jer se niti znastvenici ne mogu dogovoriti je li to cjelovita sposobnost ili niz specifičnijih sposobnosti, pa ako da, koliko tih specifičnih sposobnosti ima i sl....) i svaki mjeri drugi aspekt inteligencije, pa tako na jednom testu možeš imati visoko iznadprosječni rezultat, a na drugom prosječan (ili čak blago ispodprosječan). Zato je ispravnije govoriti o strukturi inteligencije, dakle rezultatima na više različitih testova inteligencije (ja, npr. imam jako dobro razvijene verbalne sposobnosti i perceptivni faktor, ali sam na spacijalnom faktoru, tj. snalaženju u prostoru, koma)
Ljudi koji imaju visoku, iznadprosječnu inteligenciju imaju veći rizik od razvoja depresije (više analitički i kritički promatraju svijet oko sebe i uočavaju nedostatke, zbog čega lakše postanu nezadovoljni). Što se ostalih poremećaja (npr. ona shizofrena epizoda tipa kojeg je nelchee spomenula), iskreno, ne sjećam se točno kako odnos ide...

Ako ikad budem imala nadareno dijete, neću to davati u novine. Neću dati da preskoči razred i oteža si socijalizaciju, neću dati da se zatvori u svoj svijet.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Ariel
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 02 Feb 2008, 23:14
Location: Split

Re: superintelignetno dijete i sposobnost,reći ćemo-življenja

Unread post by Ariel »

šta ste svi navalil? napisala sam nešto ste očiti nije o.k., sorry ekipa. :sori: aj neka mi sada neko kaže kako izbrisat post i da završimo s ovim.
U STVARNOSTI JE REALNOST SASVIM DRUKČIJA. :kava:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: superintelignetno dijete i sposobnost,reći ćemo-življenja

Unread post by Ire »

da ja imam inteligenciju i ja bih se hvalila njome :zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: superintelignetno dijete i sposobnost,reći ćemo-življenja

Unread post by Bahod »

@Ariel ma nitko te zapravo ne napada;
Ja sam ti suptilno došapnuo, a ninanana ima napadaj profesionalne deformacije :zubo:
Nema potrebe za brisanjem ili daljnjem spočitavanju nekakvih "nedjela"
:cmok:

-e-
@ostale mudrice
evo vam test pa možemo napraviti natjecanje 'ko ima većeg :D
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: superintelignetno dijete i sposobnost,reći ćemo-življenja

Unread post by Milena »

Po mome, tu najviše vrijedi ono, you don't need it... but it can sure help. Ako ništa drugo, manje ti je dosadno... :zubo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: superintelignetno dijete i sposobnost,reći ćemo-življenja

Unread post by poison »

evo, testirah se. jel taj test zbilja pouzdan? naime, kaže mi da imam iq. :D :D :D
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: superintelignetno dijete i sposobnost,reći ćemo-življenja

Unread post by niniane »

Aaa, rješavala sam taj... Neću vam reći koliko mi je rezultat :lol:

Enivej, ispričavams e ako sam ikoga uvrijedila, ja na neke stvari zaista dobijem napadaj profesionalne deformacije, sorry... :angel:
... characters, personalities, stories and larps...
UrchinStar47
Hani
Posts: 54
Joined: 25 Sep 2007, 21:10

Re: superintelignetno dijete i sposobnost,reći ćemo-življenja

Unread post by UrchinStar47 »

Ja bi IQ najbolje opisao kao ELO* rejting za logičke probleme. Ne ostaje konstantan.

*ELO rejting statistički mjeri vjerojatnost pobjede u pojedinoj šahovskoj partiji.
"I visualize a time when we will be to robots what dogs are to humans. I am rooting for the machines."
--Claude Shannon
User avatar
Ariel
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 02 Feb 2008, 23:14
Location: Split

Re: superintelignetno dijete i sposobnost,reći ćemo-življenja

Unread post by Ariel »

niniane wrote:
Enivej, ispričavams e ako sam ikoga uvrijedila, ja na neke stvari zaista dobijem napadaj profesionalne deformacije, sorry... :angel:
ma nije se niko uvridio, bar ne ja, nego sam išla ispravit grešku u koracima. a koja te to profesuja deformirala??? :boink:
U STVARNOSTI JE REALNOST SASVIM DRUKČIJA. :kava:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: superintelignetno dijete i sposobnost,reći ćemo-življenja

Unread post by niniane »

Ariel wrote:
niniane wrote:
Enivej, ispričavams e ako sam ikoga uvrijedila, ja na neke stvari zaista dobijem napadaj profesionalne deformacije, sorry... :angel:
ma nije se niko uvridio, bar ne ja, nego sam išla ispravit grešku u koracima. a koja te to profesuja deformirala??? :boink:
Psihologija :angel: :D

U utorak branim diplomski... pa ću imati i legalnu dozvolu da vas sve maltretiram svojim ispadima... :lol: :angel:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: superintelignetno dijete i sposobnost,reći ćemo-življenja

Unread post by ratchet »

To da IQ nije konstantan je zapravo poprilična istina, barem za onakvu vrstu testova. Prije desetak godina sam ih rasturao sad znam blenuti kao tele u neke zadatke. Prosto mi se ne da mozgati. Jesam li to onda s vremenom zaglupio? Eto zato mi je cijelo to testiranje samo IQ pomalo banalno. Možda me ti testovi sve lošije idu ali imam više iskustva. S druge strane pišem mnogo bolje nego prije. Iskopao sam neke priče stare više od desetlječa ( odnosno koncepte, nisam imao volje tipkati ih i završit ) i bacio ih po kratkom postupku u smeće.
:zbunj:
:bilo:
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Post Reply