Darwin

Astronomija, geologija, botanika ...

Moderator: Xaotix

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Darwin

Unread post by Izitpajn »

Iz Vrapča puštaju van za vikend?
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Darwin

Unread post by poison »

obožavam kada netko upadne i već u prvom postu počne urlikati...
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Darwin

Unread post by niniane »

:lol2: :lol2: :lol2:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Darwin

Unread post by ratchet »

Tip je koma.
Valjda je još u prvom osnovne sudeći po slovima, i to prvo polugodište. A i ne zna da se strana imena ne pišu onako kako se ( navodno ) izgovaraju.
Ma nema veze, djeci treba oprostiti neznaje, kad naraste doći će i nešto pameti.
Iako protiv neke ozbiljne rasprave ne bih imao ništa u ovom slučaju se slažem sa Nin
:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Ali čiso da dodam jer ne mogu izdržati.
Isaac Newton 1643-1728 ( godina rođenja i smrti ). Darwin je svoje teorije prvi put objavio javno 1858.
Hitler je svoja osvajanja doduše pravdao rasom ali Staljin je bio komunist, njegove čistke i zločini su bili ideološki motivirani, odnosno pravdani, rasa sa komunizmom nema nikakve veze.
Ovo kao dokaz gluposti, da tip ne dobije želju vraćati se.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
tripo 41
Ewok
Posts: 4
Joined: 27 Jun 2009, 17:07

Re: Darwin

Unread post by tripo 41 »

A gdje su vam dokazi tih prelaznih formi organizama?? P a evolucija i ima svoju ideološku pozadinu, a predstavlja se kao nauka. Ruski komesar za obrazovanje: Kršćanska ljubav je prepreka revolucionarnom razvitku. Dolje sa "voljeti bližnjega svoga". Šta mi hoćemo to je mržnja...jedino tada možemo da pobijedimo vasionu. Marks je veoma uvažavao Darvina, tako da i komunisti ne mogu oprati od evolucije i obratno. Ako je komunistička i humanistička ideologija stvarno bila okrenuta protiv eksploatora tj. bogatih, zašto onda toliko mržnje prema Bibliji. Evolucija nije nastala sa Darvinom nego ona doseže još do starih Sumera, koji su kao idolopoklonička društva vjerovali u transformaciju životinja u ljude. I pojedinci prije Darvina ( Darvin Erazmus djed Čarlsa i Lamark) su takođe to propagirali. Tako da je i Isak Nj. znao ako išta drugo za stare Sumere. Ali džabe vam govoriti i nabrajati sve velike umove koji su bili protiv evolucije.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Darwin

Unread post by Sandman »

A baš mi je bio neki kretenski dan. Onda sam pročitao ovo i sad se pitam kog vraga se ja imam bunit kad ima ovakvih likova oko mene. :lol:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
tripo 41
Ewok
Posts: 4
Joined: 27 Jun 2009, 17:07

Re: Darwin

Unread post by tripo 41 »

DAJTE LJUDI DOKAZE EVOLUCIJE, PA DA VAM VJERUJEM. PITAM VAS OPET: GDJE SU PRELAZNI OBLICI FOSILA??? OSIM KOMENTARA ZA PISANJE IMENA I GODINE ROĐENJA ISAKA NJUTNA NE DOBIH NIŠTA. I SAD DOBIH KOMENTAR NEKE OSOBNE PRIRODE KAKO JE TAMO NETKO PROVEO DAN, E TO ME BAŠ BRIGA. ZANIMA ME STAV PAPE I VATIKANA PO OVOM PITANJU. MOŽE LI NETKO REĆI ZVANIČNI STAV SVETE STOLICE? VJERUJEM DA JE I PAPA PROTIV EVOLUCIJE, HOĆU DA DOBIJEM POTVRDU. SLABI STE MI DEBATANTI. JOŠ NE DOBIH DOKAZA EVOLUCIJE. KAKO MOŽETE VJEROVATI I PAPI I DARVINU. JA BI PRIJE PAPI VJEROVAO.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Darwin

Unread post by ratchet »

Ako želiš osnove teorije evolucije pročitaj On the Origin of Species, ima je i na hrvatskom. Kako možeš raspravljati bez da poznaješ tematiku o kojoj galamiš. A ima tu i još zanimljivih knjiga, preporučio bih svakako Dawkinsa.
Ja sam pročitao Bibliju, iz koje vjerojatno dolazi tvoj stav, ali sumnjam da si ti pročitao nešto o teoriji evolucije.
U stvari samo lupaš gluposti što si dokazao sa Newtonom. Transformacija životinja u ljude ili obrnuto i pripadajuća mitologija koju možeš naći svugdje, nema nikakve veze sa teorijom evolucije, ona je nastala sa Darwinom i Wallaceom. I Zeus se jednom pretvorio u labuda i natrag, ali to nije bilo zbog evolucije, radilo se samo o sexu.
A ako ne vjeruješ nama, odnosno Darwinu, vjeruj Papi. Benedikt 16 je priznao teoriju evolucije, ustvrdivši kako se ne suprostavlja Biblijskom učenju i službeno je priznao nauk Charlesa Darwina, što je ujedino i službeni stav Vatikana.
A ako nabrajaš neke umove koji se protive evoluciji onda molim činjenice - citate i njihovo porijeklo, ali sumnjam da možeš nešto pružiti kad niti ne znaš stav Vatikana i Pape nego nas pitaš o tome. Za tebe je valjda i DNK analiza neka opskurna, nepriznata nauka.
Uglavnom nisi niti zaslužio ovoliki odgovor, i još uvijek dvojim je li ono što si napisao ozbiljno ili samo sprdanje s ljudima. Ako jest ozbiljno, i ako je to tvoj intelektualni domet, ajme :x
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Darwin

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

@ tripo 41

Ajd ti dokaži da evolucija ne postoji, kad si već toliko protiv nje. Vjerojatno imaš neke dokaze, inače ne bi toliko drečao. S druge strane, koji su dokazi da postoji Bog i da je Bog sve stvorio. NOTE: Biblija nije dokaz. Jer ako ju uzmemo kao takav, onda će možda za 2000 godina većina svjetskog stanovništva smatrati da se bog zove George Lucas, a njegovi sljedbenici Jediji.
Ili, zamislimo da je Tolkien živio prije 2000 godina. Možda bi se danas sotona zvao Sauron.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Darwin

Unread post by Izitpajn »

tripo 41 wrote:JOZEF LISTER
Jel to onaj iz "Crvenog patuljka"? Nisam znao da se zove Jozef. Eto pitanja za Bočkoteku...
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Darwin

Unread post by Sandman »

Izitpajn wrote:
tripo 41 wrote:JOZEF LISTER
Jel to onaj iz "Crvenog patuljka"? Nisam znao da se zove Jozef. Eto pitanja za Bočkoteku...
:wav:

Ali nažalost točan odgovor je DAVE. Možda mu je to zli brat blizanac.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Darwin

Unread post by niniane »

:lol2: Ovakav tok svijesti mi je jaaako teško za pratiti... O Bože... "Gdje su dokazi evolucije?" ?! :lol2: :lol2: :lol2:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Darwin

Unread post by uglib »

Hvala ti Bože, ako te ima, što sam ovo tek sad primijetila i što nemam vremena uglibiti se u besmislenu raspravu. Zato ću biti kratka.
Tripo41 je vjerojatno pokupio globalce na svim mogućim forumima i sad se ogrezao ovdje.

Dragi tripo41, evolucija ne isključuje Boga, niti vjera u Boga isključuje evoluciju.
Za početak, prvo se malo informiraj o svojoj vjeri, službenim stavovima Svete stolice, povijesti njezinih stavova i kako su se oni mijenjali kroz povijest, a neće ti naškoditi ni da pročitaš Stari i Novi zavjet. Onda se javi.

Btw. Darwin je bio u pravu, napredne civilizacije istiskuju primitivne i pritom se ne upuštaju u nikakav planirani genocid, ništa izravno ne čine, ali svojim napretkom neizravno utječu na sudbine primitivnih civilizacija.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Darwin

Unread post by uglib »

niniane wrote::lol2: Ovakav tok svijesti mi je jaaako teško za pratiti... O Bože... "Gdje su dokazi evolucije?" ?! :lol2: :lol2: :lol2:
U svakom slučaju, puno lakše je dokazati evoluciju nego da Boga ima ili nema.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Post Reply