Darwin

Astronomija, geologija, botanika ...

Moderator: Xaotix

User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Darwin

Unread post by ratchet »

Da bar Ne prodiru u škole. I uče djecu glupostima. Kako je krenulo doći će i do nas.
Ma kvragu ( oni vjeruju u njega ) s njima, meni je svađanja zasad dosta.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Darwin

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Kolko sam ja skužio, kreacionisti doslovno shvaćaju Bibliju. Dakle Bog je stvarno stvarao svijet 6 dana a sedmi se odmarao i slično. E sad, zapita se čovjek, ako je Bog svemoguć, zašto mu je trebalo 6 dana da stvori čitav svijet? Zar nije to mogao obaviti pucanjem prstiju? I još više, Bog se mora odmarati?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Re: Darwin

Unread post by Hrvoje »

Ako je bog svemoguć, može li napravit kamen kojeg ni on sam ne može podić :D
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Darwin

Unread post by Sandman »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Kolko sam ja skužio, kreacionisti doslovno shvaćaju Bibliju. Dakle Bog je stvarno stvarao svijet 6 dana a sedmi se odmarao i slično. E sad, zapita se čovjek, ako je Bog svemoguć, zašto mu je trebalo 6 dana da stvori čitav svijet? Zar nije to mogao obaviti pucanjem prstiju? I još više, Bog se mora odmarati?

Možda je bog dalmatinac. :lol:


Sorry, nisam mogao odoljeti.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Darwin

Unread post by ratchet »

Da je Dalmatinac ne bi se odmarao samo jedan dan. Vjeruj mi. Nego bi u jedan dan sve napravio a šest se odmarao.
Čekaj, čekaj...pa Bog zbilja jeste Dalmatinac. Jedino to objašnjenje može objasniti zašto je sve tako nesavršeno i zbrkano na Zemlji, i sva sranja. Tip je sve zbrkeljao u jedan dan umjesto da se potrudio i u šest dana napravio posao kako spada. I sad nama prodaje bozu dok se izležava po oblacima. E odsad i ja radim samo jedan dan u tjednu.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Darwin

Unread post by Xaotix »

Hmmmm... Imao je Georga Carlin riječ ili dvije o tom kako je sve nastalo(video) :lol:
Ire wrote:činjenica što je Google pozdravio ovo otkriće svojim logom ...
.. razbjesnilo je neke ljude ...
http://www.rr-bb.com/showthread.php?t=93704
Što ih nervira? Thread mogu vidjeti samo članovi, a baš mi se ne da registrirati... :(
Randomness is strong with this one!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Darwin

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ne moraš se registrirati. Ja sam malo čitao. Uglavnom su se svi na početku zgražali što se gugl drznuo staviti sliku tog fosila navodeći svoje uobičajene parole protiv evolucije, a onda je netko rekao da gugl svako malo stavlja tako neke sličice kad se dogodi neki zanimljiv povod, pa je netko drugi spomenuo neki znanstveni članak (kojeg mi se nije dalo čitati) u kojem se navodi da nije baš posve sigurno da je Ida taj mising link o kojemu cijeli svijet bruji, pa su se strasti na forumu malo smirile.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re:

Unread post by Brumiko »

Mindphaser wrote:Gledao sam na TV-u nekoliko predavanja tog lika, Petrovica "Kreacioniste". On je, valjda, geolog i na osnovu toga pokusava da dokaze neke stvari. U pocetku mi je sve to bilo fascinantno (granit, otisci dinosaura na vertikalnoj povrsini, bombardiranje sumporom Sodome i Gomore), ali onda sam shvatio da je to zato sto o svemu tome nemam blage veze (pogotovo o geologiji).
Upravo tako. Dobar primjer nečega totalno uvjerljivog i to ne samo potpunim laicima, je emisija Posljednji zmaj (The Last Dragon) u izdanju Discovery kanala, prikazana i kod nas prije par mjeseci, čini mi se na Novoj TV. Doista su se potrudili uvjerljivo osmisliti žive zmajeve i sve njihove značajke, uključivo let u zapadnjačkih zmajeva, crvolikost istočnjačkih i - riganje vatre.

Ofkors, niš od toga, plus kaj sam čul još neke smiješne rečenice o vječnom ledu u transilvanskim Karpatima, ;) no bješe zanimljiva emisija, i sjajan primejr slatkorječivosti o kojoj govoriš, u ovom slučaju, naravno, benigne.
Last edited by Brumiko on 22 May 2009, 08:59, edited 2 times in total.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Darwin

Unread post by Milena »

Apple je Darwinovo tajno oružje. The mind boggles.

http://objectiveministries.org/creation/propaganda.html (idite do podnaslova Apple Macintosh)

Nije zafrkancija. Ovi ljudi to ozbiljno misle. :x :x :x
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Darwin

Unread post by Belzebubbles »

Milena wrote:http://objectiveministries.org/creation/propaganda.html (idite do podnaslova Apple Macintosh)

Nije zafrkancija. Ovi ljudi to ozbiljno misle. :x :x :x
Ajme, ovo je zakon. :love:
Furthermore, the Darwin OS is released under an "Open Source" license, which is just another name for Communism. They try to hide all of this under a facade of shiny, "lickable" buttons, but the truth has finally come out: Apple Computers promote Godless Darwinism and Communism.

But is this really such a shock? Lets look for a moment at Apple Computers. Founded by long haired hippies, this company has consistently supported 60's counter-cultural "values". But there are even darker undertones to this company than most are aware of. Consider the name of the company and its logo: an apple with a bite taken out of it. This is clearly a reference to the Fall, when Adam and Eve were tempted with an apple by the serpent. It is now Apple Computers offering us temptation, thereby aligning themselves with the forces of darkness.

This company is well known for its cult-like following...
:happy1:
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Darwin

Unread post by Milena »

Moj omiljeni dio:
« ADDENDUM (7/17/2003): I have been informed that the teenage girl in the "Switch" commercial was not on drugs at the time, as I had previously suggested. Apparently, her incoherent rambling was the result of something called a "reality distortion field" -- which, I'm assuming, is some sort of strong magnetic field generated by a device (similar to the one I reported on here,) that Apple Computers developed to assist in their mind control. My apologies to her and her family.
Kakav SF, kakvi bakrači. Svi smo mi amateri, ljudi.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Darwin

Unread post by Xaotix »

:off:
S iste stranice, nema veze s Darvinom, ali ....
Orbital Cross Alpha :lol2: :lol2: :lol2:

Milena je u pravu. Mi trebamo još puno žganaca pojesti da nam na pamet padnu ovako genijalne ideje...
Randomness is strong with this one!
tripo 41
Ewok
Posts: 4
Joined: 27 Jun 2009, 17:07

Re: Darwin

Unread post by tripo 41 »

MNOGI VELIKI ZNANSTVENICI SU PODUPIRALI BOŽJE STVARANJE I BILI SU PROTIV EVOLUCIJE EVO SAMO NEKIH OD NJIH: ISAK NJUTN, LUJ PASTER, GREGOR MENDEL, MAJKL FARADEJ, VILIJEM KELVIN, JOZEF LISTER, BLEZ PASKAL, JOHAN KEPLER, ROBERT BOJL, KARL LINE, VILIJEM HERŠEL, JOZEF HENRI, DŽON FLEMING, DŽORDŽ STOKS, DŽEJMS DŽUL, DŽEJMS MAKSVEL, SEMJUEL MORZ, ŽORŽ KIVIJE.
tripo 41
Ewok
Posts: 4
Joined: 27 Jun 2009, 17:07

Re: Darwin

Unread post by tripo 41 »

DARVIN NIKADA FORMALNO NIJE BIO BIOLOG. ALI ZATO JE BIO RASISTA, GOVORIO JE DA ĆE U NEKOM BUDUĆEM VREMENU NAPREDNE CIVILIZACIJE DA ISKORJENE PRIMITIVNE CIVILIZACIJE U CIJELOM SVIJETU. HITLER, STALJIN I OSTALI SU GA VEOMA UVAŽAVALI ZATO ŠTO IM JE DAO NAUČNU OSNOVU ZA NJIHOVE IDEOLOGIJE. OVI KOJI PODRŽAVAJU EVOLUCIJU SAMO HOĆU DA PITAM: MOŽE LI ZGRADA DA SAMA SEBE NAPRAVI? ISTO TAKO AUTO, KOMJUTER, AVION, BROD ITD. A GOVORITE DA JE ŽIVOT NASTAO SAM OD SEBE I DA NEMA TVORCA, TO JE BAŠ "LOGIČNO". JEDAN MRAV, MUVA, OBIČNA VLAS TRAVE JE KOMLIKOVANIJA OD BILO ČEGA ŠTO JE ČOVJEK NAPRAVIO. NE TREBA MI ČUDO DA BIH VJEROVAO U BOGA, DOVOLJNO JE DA IZAĐEM U PRIRODU I VIDIM DJELO RUKU NJEGOVIH.
Post Reply