Junivrzl trenzlejtr

Astronomija, geologija, botanika ...

Moderator: Xaotix

User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Junivrzl trenzlejtr

Unread post by Brumiko »

Kuca na naša vrata? http://www.poslovni.hr/131732.aspx

Okay, nije baš To univerzalno prevodilo (iz Zvjezdanih staza) koje može iz vedra neba prevesti nikad prije zabilježen jezik, ali je jako zgodno...ako ikada doista profunkcionira.

Nije mi jasno gdje drži rječnik...? Da li je možda neprekidno spojeno na internet tj. mrežne prevoditeljske servise tipa Google Translate...?
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Junivrzl trenzlejtr

Unread post by Milena »

Nije prevoditelj, samo je trebao biti. Bilo na Mileramiveć prije nekog vremena. :D
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Junivrzl trenzlejtr

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Mali OT:

Zašto vanzemaljci u Star Treku otvaraju usta kao da izgovaraju riječi na engleskom jeziku, ako zapravo govore svojim jezcima, a taj univerzalni prevoditelj samo prevodi ono što oni kažu?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Junivrzl trenzlejtr

Unread post by Brumiko »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Mali OT:

Zašto vanzemaljci u Star Treku otvaraju usta kao da izgovaraju riječi na engleskom jeziku, ako zapravo govore svojim jezcima, a taj univerzalni prevoditelj samo prevodi ono što oni kažu?
Ah, ne treba se preveć zamarati zbog produkcijskih razloga raznih nejasnoća. :P

Ili, recimo, zbog Plott-DeVice pogona, uređaja izrađenih od nedobavija, tehnologija temeljenih na rukomahiju, forsfildova, itd. Trek je iznimno soft SF, uzrujavati se zbog nejasnoća tamo je isto što i uzrujavati se glede, kaja znam, magije u D&D-u. Trekovski softness i D&D-ovska magija nisu greška, oni su odlika svojih postava i zemeš ih zdravo za gotovo. "Scott me up, Beamy!" i bok.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Junivrzl trenzlejtr

Unread post by Sandman »

Ja mislim da su ribice još uvijek najnaprednije. :kava:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Junivrzl trenzlejtr

Unread post by Brumiko »

Sandman wrote:Ja mislim da su ribice još uvijek najnaprednije. :kava:
Svakako!
A pogon beskonačne nevjerojatnoće najbolji. ;)
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: Junivrzl trenzlejtr

Unread post by MadDog »

Brumiko wrote:
Sandman wrote:Ja mislim da su ribice još uvijek najnaprednije. :kava:
Svakako!
A pogon beskonačne nevjerojatnoće najbolji. ;)
A ne, ne, i ne, bistromatika je ipak nadvladala beskonačnu nevjerojatnost :dum:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Junivrzl trenzlejtr

Unread post by Izitpajn »

Brumiko wrote:Plott-DeVice pogona
:lol2:
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Junivrzl trenzlejtr

Unread post by Brumiko »

Izitpajn wrote:
Brumiko wrote:Plott-DeVice pogona
:lol2:
Genijalno, jel'da? :D
Nekoć davno ju je na Orion's Arm Yahoo grupi izrekao izvjesni gospon Bill Ernoehazy...ili tako nekako.
Pratih tada tu grupu i odvalih se i ja na tu provalu. :lol:

Dakle, parodija na razmetanje stvarnim pojmovima poput Alcubierre - Van Den Broeckovog pogona u svrhu "dokaza" da će budućnost međuzvjezdanog putovanja ipak izgledati kao u Zvjezdanim stazama - ili praktički svakoj televizijsko-filmskoj svemoperi: VUUŠŠŠ i evo nas oko iduće zvijezde, taman na vrijeme za novu epizodu jednom tjedno.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Junivrzl trenzlejtr

Unread post by jbt »

Zašto vanzemaljci u Star Treku otvaraju usta kao da izgovaraju riječi na engleskom jeziku, ako zapravo govore svojim jezcima, a taj univerzalni prevoditelj samo prevodi ono što oni kažu?
Svi imaju jaaaako male holo projektore pokraj usta(ne vidis ih) koji znaju kako trebaju usta izgledati kad se govori koji jezik. Naravno, to funkcionira samo u razgovorima sa dvije strane, ali i to su producenti rijesili tako da nikad ne vidimo 3 vrste kako istovremeno pricaju.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Junivrzl trenzlejtr

Unread post by Brumiko »

jbt wrote:
Zašto vanzemaljci u Star Treku otvaraju usta kao da izgovaraju riječi na engleskom jeziku, ako zapravo govore svojim jezcima, a taj univerzalni prevoditelj samo prevodi ono što oni kažu?
Svi imaju jaaaako male holo projektore pokraj usta(ne vidis ih) koji znaju kako trebaju usta izgledati kad se govori koji jezik. Naravno, to funkcionira samo u razgovorima sa dvije strane, ali i to su producenti rijesili tako da nikad ne vidimo 3 vrste kako istovremeno pricaju.
<frikmod>
Pa, naravno! Kako sam mogao biti tako glup! To je rješenje! Ako u holoprojekcijama mogu živjeti cijeli likovi poput Doktora (usput, najbolji lik u Voyageru i jedan od najboljih likova ne samo u Zvjezdanim stazama, nego i u TV serijama općenito), onda im je mačji kašalj holoprojekcijom malo prepraviti gibanje usana. :D
</frikmod>
Post Reply