Zemlja se napuhuje. Ozbiljno! Niste znali?

Astronomija, geologija, botanika ...

Moderator: Xaotix

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Zemlja se napuhuje. Ozbiljno! Niste znali?

Unread post by Izitpajn »

Ako se kao mali učili da su kontinenti ploče koje plivaju po magmi, sudaraju se i gaze jedan po drugom, e, pa, to nije istina. Prava istina je da su kontinenti nepomični, da su prije 200 milijuna godina bili svi spojeni, a da su rasjedi i oceani nastali zato jer je Zemlja od tada narasla dvostruko, i sve pukotine su posljedica tog rasta.

Zašto se onda u školama uči o tektonskim pločama, pitate se vi. Pa, jednostavno: to je velika zavjera znanstvenika da prikriju pravu istinu zato jer bi njeno otkrivanje srušilo... Ne znam, nešto već. Više detalja pogledajte ovdje:

http://www.youtube.com/watch?v=iX-z2bwsWdE
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Zemlja se napuhuje. Ozbiljno! Niste znali?

Unread post by ratchet »

Ludo dobro. A kad je na internetu mora biti istina. Nije život nastao u oceanima nego je u njega ušao kasnije. O je.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Zemlja se napuhuje. Ozbiljno! Niste znali?

Unread post by Milena »

A zakaj te to čudi, kad je glavni predstavnik te teorije i tvorac videa Neal Adams, čovjek koji je radni vijek proveo radeći superherojske stripove? S vremenom se to mora odraziti... ( :angel: duck&run)
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Zemlja se napuhuje. Ozbiljno! Niste znali?

Unread post by Xaotix »

Morat ću se jednom pošteno napiti i pogledati cijeli film. Imam brdo pitanja, i jedva čekam kakve će mi odgovore dati...
Randomness is strong with this one!
Post Reply