kad bih otputovao u godinu 1000 ne, sta bih radio?

Astronomija, geologija, botanika ...

Moderator: Xaotix

User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: kad bih otputovao u godinu 1000 ne, sta bih radio?

Unread post by Xaotix »

ratchet wrote:Ipak smatram da bi netko od nas u sjajnoj nezakrpanoj odjeći, ljepim tenisicama i skoro bez ikakvog znanja, bio lak plijen i prije vražiji izrod nego drag gost.
E sad, većina muškaraca bi tamo bila za barem glavu ili dvije viša od bilo koga, i izgledali bi puno snažniji od ostalih. Sa takvom građom bi na prvi pogled pretpstvili snagu i možda bi prošli kao nekakav ratnik. Naravno, meke ruke i koža, te vjerojatno meknije tijelo (čitaj: škemba :D ), bi tako nešto demantirali, ali bi nas tada svrstali u rang plemenitaša. Odjeća bi nam bila puna jarkih boja, potpuno nepoznatih u to doba, dakle pretpostavka je da imamo love.
Sa takvim izgledom, vjerojatnije je da bi nas ooteli i držali zbog otkupnine nego ubili i opljačkalai. Otmice su u to doba ionako bili popularan sport, i dobar izvor prihoda, a sa otetima se u principu dobro postupalo.
Ostaje pitanje što bi bilo kada ne bi našli nikog da se iskešira za nas...
Pitanje je što bi mislili o ženama koje su toliko veće od njih :lol:

@Brumiko: Dakle, čim znaš složiti ljepilo, (vjerojatno bi ti ga uspjelo složiti nakon malo eksperimentiranja) već znaš nešto što 99% ostalih ovdje ne zna. I tu si odmah u prednosti. Ali nas 99 se možemo slikati :lol:
A inače, koloturnik je izmislio još Arhimed. I sigurno su ga koristili prilikom gradnje u srednjem vijeku.
Randomness is strong with this one!
Porto
Jedi Master
Posts: 226
Joined: 07 Jul 2005, 14:10
Contact:

Re: kad bih otputovao u godinu 1000 ne, sta bih radio?

Unread post by Porto »

Za početak, zaveo bi neku bogatu, dokonu udovicu. Muškarac iz 21 stoljeća ima prednost pred muškarcem iz 11. stoljeća. Zna za klitoris i G točku. :hehe:
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: kad bih otputovao u godinu 1000 ne, sta bih radio?

Unread post by Quicksilver »

niniane wrote:Svejedno, ako je i bilo tetoviranja u srednjovjekovnoj Hrvatskoj, nekako sumnjam da su tetovaže bile oblika, recimo, Pegaza ili keltskih simbola :zbunj:
hm, kažeš, Pegazi i keltski simboli u trenu kad Kršćanstvo taman postaje sve popolarnije..
Ne bi dobro prošla.. :vrag:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: kad bih otputovao u godinu 1000 ne, sta bih radio?

Unread post by niniane »

Quicksilver wrote:
niniane wrote:Svejedno, ako je i bilo tetoviranja u srednjovjekovnoj Hrvatskoj, nekako sumnjam da su tetovaže bile oblika, recimo, Pegaza ili keltskih simbola :zbunj:
hm, kažeš, Pegazi i keltski simboli u trenu kad Kršćanstvo taman postaje sve popolarnije..
Ne bi dobro prošla.. :vrag:
THAT`S what I`m talking about... :D :angel:

Ali fascinantno mi je to da su se u ovim krajevima ljudi tada tetovirali. Posebno žene. Guba.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: kad bih otputovao u godinu 1000 ne, sta bih radio?

Unread post by uglib »

Porto wrote:Za početak, zaveo bi neku bogatu, dokonu udovicu. Muškarac iz 21 stoljeća ima prednost pred muškarcem iz 11. stoljeća. Zna za klitoris i G točku. :hehe:
Nemoj biti siguran da se nisu razumjeli u anatomiju, možda samo nisu imenovali neke stvari i javno pričali o njima.

Ne bojiš se da bi te dokona udovica ponucala, a potom se okupala u tvojoj krvi? :vrag: :P
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: kad bih otputovao u godinu 1000 ne, sta bih radio?

Unread post by Xaotix »

Baš mi je palo na pamet da žene u to doba i nisu bile tako nisko na društvenoj ljestvici. OK, ne baš sve, ali udajom i rođenjem djeteta (pogotovo sina :D )su stjecale status majke i gospodarice kuće. Zatim su tu bile primalje i travarke koje su bile vrlo cijenjene i kao liječnice i kao veterinarke. U to doba još uvijek nisu bile na udaru (Malleus Maleficarum je napisan 400 godina kasnije).
Randomness is strong with this one!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: kad bih otputovao u godinu 1000 ne, sta bih radio?

Unread post by niniane »

To! Mogla bih proći kao travarka! Mislim, ono, čak i da me baciš sad u 1000.g., sjećam se ponečeg o ljekovitom bilju (život na selu se naposljetku ipak isplatio :D ), ono, dovoljno za prvu ruku, a još kad bih se imala vremena pripremiti...
Jes! Našla sam si srednjovjekovno zanimanje! :cheers:
... characters, personalities, stories and larps...
Porto
Jedi Master
Posts: 226
Joined: 07 Jul 2005, 14:10
Contact:

Re: kad bih otputovao u godinu 1000 ne, sta bih radio?

Unread post by Porto »

uglib wrote: Ne bojiš se da bi te dokona udovica ponucala, a potom se okupala u tvojoj krvi? :vrag: :P
:scratch:

Uh, uh... Ma to su radile kmetovima. Muškarci iz budućnosti sigurno bi bili na cijeni kod ondašnjih žena - pristojni, inteligentni, dobrih manira, nježni i romantični. Isfurao bi joj priču da sam princ nekog dalekog kraljevstva, iza sedam mora i gora kome je prijestolje oteo zli stric i da mi treba njena pomoć. Osim toga, da vidi kako samnom nema šale, prodao bi joj ovu foru:

http://www.index.hr/video/film.aspx?id=2794

:D
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: kad bih otputovao u godinu 1000 ne, sta bih radio?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

"I'll show you another one" :lol2:

Đizus, koji luzer moraš bit da na takav način dolaziš do seksa? I koji luzer moraš bit da te nije stid snimat takve filmove? I potpisivat se kao redatlje takvih filmova?

Al najjača je strašna borba čovjeka i zvijeri! Stalno se čuje kak avioni lete. Mogli su bar ubacit neku opaku mjuzu. Ili naći lika koji koji je dorastao onoj "studentici". U svakom smislu.
Al, ako ništa drugo, lik je izveo odličan spin da pomogne zmiji da se omota oko njega. Ko barišnjikov, jebate! :lol2: :lol2:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: kad bih otputovao u godinu 1000 ne, sta bih radio?

Unread post by uglib »

Porto wrote:Uh, uh... Ma to su radile kmetovima. Muškarci iz budućnosti sigurno bi bili na cijeni kod ondašnjih žena - pristojni, inteligentni, dobrih manira, nježni i romantični. Isfurao bi joj priču da sam princ nekog dalekog kraljevstva, iza sedam mora i gora kome je prijestolje oteo zli stric i da mi treba njena pomoć. Osim toga, da vidi kako samnom nema šale, prodao bi joj ovu foru:

http://www.index.hr/video/film.aspx?id=2794
:lol: Baš bi ona pitala jesi li kmet ili nisi. Ako se zametne trag strancu bez pratnje, bit će manje frke nego ako počnu nestajati kršni, mladi kmetovi iz sela.
Nisam sigurna ni da bi ti pristojnost pomogla, tada su vrijedila neka druga pravila pristojnosti, a tebe bi s tvojim manirima u najboljem slučaju smatrali preseratorom.

Inteligencija je posebno zanimljiv pojam, mjerila joj ovise o socijalnim i inim okolnostima. Trebat će ti neko vrijeme da svoju suvremenu zapadnjačku inteligenciju prilagodiš srednjovjekovnim životnim uvjetima i društvenim normama, a dotad bi lako mogao iskrvariti.

Nadam se da barem znaš jahati, u protivnom ti neće povjerovati da si princ. Nećeš ni doći u priliku da je braniš od zmija, a i što bi napravio da ti se pojavi jedna takva, samo prava.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Porto
Jedi Master
Posts: 226
Joined: 07 Jul 2005, 14:10
Contact:

Re: kad bih otputovao u godinu 1000 ne, sta bih radio?

Unread post by Porto »

uglib wrote: :lol: Baš bi ona pitala jesi li kmet ili nisi. Ako se zametne trag strancu bez pratnje, bit će manje frke nego ako počnu nestajati kršni, mladi kmetovi iz sela.
Dobro, dobro... Takovu vješticu bi prepustio tebi. Vjerujem da bi brzo našle zajednički jezik. :lol:
Ali raspitao bi se ja uokolo. U to vrijeme bilo je mnogo ratova. Plemstvo je ginulo. Žene ostajale bez muževa. Osim toga, udavale se su mlade, s 15, 16 godina. Mislim da ne bi bilo teško pronaći mladu udovicu željnu života.
uglib wrote: Inteligencija je posebno zanimljiv pojam, mjerila joj ovise o socijalnim i inim okolnostima. Trebat će ti neko vrijeme da svoju suvremenu zapadnjačku inteligenciju prilagodiš srednjovjekovnim životnim uvjetima i društvenim normama.
Bez brige, bio sam ja u JNA. Ništa me ne može iznenaditi. :zubo:
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: kad bih otputovao u godinu 1000 ne, sta bih radio?

Unread post by uglib »

Porto, a što s konjem? Kakav je to princ koji ne zna sjediti na konju?
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Post Reply