Natječaj za PRIČE O ZMAJEVIMA (01.05.2013)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Natječaj za PRIČE O ZMAJEVIMA (01.05.2013)

Unread post by davors »

ORGANIZACIJSKI ODBOR 12. FESTIVALA FANTASTIČNE KNJIŽEVNOSTI U PAZINU OGLAŠAVA

NATJEČAJ ZA PRIČE O ZMAJEVIMA

Ovim se natječajem traže priče iz žanrovskog spektra znanstvene fantastike – fantasyja – nadnaravnog horora koje na bilo koji način obrađuju ili koriste tematiku ili motive zmajeva. Po želji, ali nipošto vas na to nećemo obvezati, ako vas nadahnuće posluži smjestite radnju svojih priča u Istru, poglavito u Draguć u općini Cerovlje, istarski gradić koji je ime dobio zahvaljujući zmajevima i koji će biti domaćin sljedećeg Festivala. Ako vam to ne odgovara, zmajevima se možete pozabaviti na bilo koji fantastičan način.

Primaju se priče napisane na hrvatskom jeziku ili na drugim jezicima s kojih ne treba prevoditi, duljine do 10 novinskih kartica (18.000 znakova, uključujući i razmake!).

Priče moraju biti originalne, tj. neobjavljene. Neobjavljenom se pričom smatra ona koja još ni na koji način nije pružena na uvid javnosti u tiskanom ili u elektronskom mediju, uključujući i internet.

Priče treba slati u jednom primjerku otisnute na papiru, potpisane imenom i prezimenom autora, s detaljnim podacima o autoru u prilogu, uključujući kontakt-podatke, te kraći životopis i bibliografiju (materijal za bilješku o piscu). U koverti s pričom OBAVEZNO treba priložiti i CD s pričom i bilješkom o piscu u elektronskom obliku (u .rtf datoteci, bez posebnih formatiranja teksta).

Prosudbena komisija odabrat će najbolje priče za objavljivanje u zajedničkoj zbirci, koja će biti predstavljena na 12. Festivalu fantastične književnosti koji će se održati u Pazinu i Draguću u općini Cerovlje, u kolovozu 2013. godine.

Priče odabrane za objavljivanje u zbirci se ne rangiraju i ne nagrađuju posebnim nagradama. Autori čije se priče odaberu za zbirku bit će pozvani da svoje priče predstave na spomenutom Festivalu.

Priče treba slati na adresu:

Pučko otvoreno učilište u Pazinu
(za priče o zmajevima)
Šetalište Pazinske gimnazije 1
52 000 Pazin


Rok za slanje priča je 1. svibnja 2013. godine.
*Istria is a state of mind*
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Natječaj za PRIČE O ZMAJEVIMA (01.05.2013)

Unread post by davors »

Rezultati natječaja za "Priče o zmajevima"

Između 55 priča pristiglih na natječaj ovogodišnjeg Festivala fantastične književnosti, za objavljivanje u zbirci "Priče o zmajevima" odabrano je sljedećih 25 priča sljedećih autora:

Dražen Horvat: Do posljednjeg zmaja
Goran Gluščić: Zmajofobija
Aleksandar Žiljak: Der Eisendrache
Sanja Tenjer: Sirotica i zmaj
Iva Šakić Ristić: Izlazak iz zmajeve sjene
Adrijan Sarajlija: Zmajeva kuhinja
Ana Domini: Anica i Vatropirka
David Kelečić: Generacijski jaz
Marija Serdar: Gospodar blaga
Barbara Pleić Tomić: Kuhinjski zmaj
Robi Selan: Na zmajevom tragu
Mirela Jovičić: Porez na nevidljive zmajeve
Vladimira Becić: Priroda i društvo
Paula Borošak: Zmajska princeza
Anto Zirdum: Plamen plavog zmaja
Đorđe Bajić: Tajna bledoružičastog zmaja
Milena Benini: Kad se zmaj ugnijezdi
Ed Barol: Olujni dom
Gorana Družeta: Opet sam sanjao ljude
Marko Fančović: Zmaj s tetovažom djevojke
Vesna Kurilić: Majčin izbor
Saša Šebelić: Onaj koji je Jama
Adnadin Jašarević: Igračka
Mirko Grdinić: Moj dom
Tihomir Jovanović: Kameni zmaj

Čestitamo uvrštenim autorima i zahvaljujemo svima koji su poslali priče! Priče je odabirao žiri u sastavu Tihana Linardon, Mirko Grdinić i Davor Šišović. Zbirku "Priče o zmajevima" objavit će Pučko otvoreno učilište u Pazinu, a knjiga i autori bit će predstavljeni na 12. Festivalu fantastične književnosti koji će se održati 9. i 10. kolovoza u Pazinu i Draguću.
*Istria is a state of mind*
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Natječaj za PRIČE O ZMAJEVIMA (01.05.2013)

Unread post by proteus77 »

Čestitke uvrštenima u zbirku! Neki su se već zabrinuli ovdje... :lol: :oops:

Drago mi je zbog Paule Borošak (koja je meni poznata iz Marsonica 3) i Barbare Pleić Tomić (koja je, ak se ne varam, iz Broda- iako je rođena u Rijeci- pripada brodskom pjesničkom krugu, ženskom, vidim da se okrenula i prozi, fino :uzdravlje: ) te Adnadina Jašarevića (iako nije došao na Marsonikon :) )

Vidim dosta poznatih, ali i neka nova imena- lijepo je kad je to nekako uravnoteženo, radujem se zbirci i nadam se da su zmajevi nadahnuli pisce barem kao vino prošle godine...

Pozdrav iz SB!
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za PRIČE O ZMAJEVIMA (01.05.2013)

Unread post by Nazir »

Yaaay,vidimo se na FFK :D

Čestitke svima poznatima i nepoznatima ... :wave: Nekako mi se čini da je ove god. puno priča upalo u zbirku? Ok, nije - sad sam pobrojao u Pričama o vinu 23 priče. Ugl, naslovi priča mi se čine jako zanimljivima tako da se baš veselim kad ću dobiti zbirku u ruke!
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Natječaj za PRIČE O ZMAJEVIMA (01.05.2013)

Unread post by Milena »

:cheers: :occasion9: :cheers: :occasion9:

Vidimo se na FFK!
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za PRIČE O ZMAJEVIMA (01.05.2013)

Unread post by ratchet »

Yipi!! :occasion9: :cheers:

Čestitke svima. ( Što je sa Samsungom,jel slao što? ) Uglavnom, gotovo polovica priča je upala u zbirku. Dobro da je velika zbirka, a i da nema toliko autora tko bi došao na predstavljanje iste? :fuch:
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Acrodyn
Puppeteer
Posts: 112
Joined: 18 Dec 2009, 21:24

Re: Natječaj za PRIČE O ZMAJEVIMA (01.05.2013)

Unread post by Acrodyn »

Čestitke svima koji su upali! :D

Ja sam većini jedan od onih nepoznatih pa se nadam upoznati vas što više! :)
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Natječaj za PRIČE O ZMAJEVIMA (01.05.2013)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Čestitam upadnutima! :cheers: :cheers:

Ja sam ove godine ispadnut :zubo: pa ne bum došel na FFK. Previše novaca treba, a ja radim za 1600 kn.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Natječaj za PRIČE O ZMAJEVIMA (01.05.2013)

Unread post by uglib »

Čestitke svima i od mene. :cheers: :cheers: :cheers:

I, idemo na FFK? Kakav je plan? :D
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Locked