Cyberpunk u Hrvata

Kutak za opsesivno-kompulzivne

Moderators: Tomislav Sakic, davors

User avatar
Count Zero
Ewok
Posts: 5
Joined: 03 Oct 2005, 12:43

Cyberpunk u Hrvata

Unread post by Count Zero »

SF sam po?eo ?itati relativno nedavno (pro[?]log ljeta). Odonda sam pro?itao dvadesetak romana, uglavnom stranih, ali i ne[?]to doma?ih zbirki kratkih pri?a.

Budu?i da mi se od svih SF Ĺžanrova najvi[?]e svidio cyberpunk, zanima me da li je neki hrvatski autor napisao ne[?]to u tom Ĺžanru?
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Pa, uz cyberpunk se obi?no veĹže ime Danila Brozovi?a. Zbirka Zeleno sunce, crna spora izi[?]la mu je ove godine. Nakalda Mentor d.o.o., Bibilioteka SFera.

Pojedini autori isto su radili izlete u cyberpunk: pri?a Ve?er u Gradskoj s Lidijom u mislima Aleksandra Žiljaka, odnosno Ima li bolje zabave, moje dame? Tanje Jambri[?]ak dobri su primjeri. Žiljakovu pri?u u engleskom prijevodu ima[?] ovdje.

I dobrodo[?]ao!
ban

Unread post by ban »

Mislim da je moja minijatura Cyberburger nekakav cyberpunk. Nije bogzna sto, ali ima je i na Internetu. Evo, cak sam se potrudio pronaci je. :oops:
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Cyberpunk se na ovim prostorima uhvatio vrlo slabo, skoro nikako. Osim navedenog, a tu je Brozovi? najdalje oti[?]ao (i to s 20 godina zaka[?]njenja), ne[?]to ima u Zorana Vlahovi?a (npr. pri?e Petar se vratio ku?i, blejdranerske Strijelac i Karta za nebo), ne[?]to u Deana Fabi?a i Gorana Konvi?nog iako na sasvim opi?enom nivou. Jo[?] jedan cyberpunk autor s dvije i pol pri?e je Marin Medi? (vidi FUTURE), Mijo Pavi? s dvije pri?e, posebno ona pod pseudonimom Michael Simmons (tako?er FUTURE), moĹžda moja Djeca Sunca u nekim aspektima.

Puno bolje nije bilo ni u npr. Srba. Iz kasnih osamdesetih Vlada Lazovi? (za kojeg mi se ?ini da je pisao ono [?]to je u datom trenu bilo u modi) i Lidija Beatovi?, npr. Ne znam dovoljno da komentiram kasniju scenu, ali kako je Boban KneĹževi? jo[?] 1990 ili tako nekako rekao da je kiberpank mrtav, moĹžda se nsiu ni trudili i?i u tom smjeru.
A. Ziljak
User avatar
Count Zero
Ewok
Posts: 5
Joined: 03 Oct 2005, 12:43

Unread post by Count Zero »

Tenks! Javim se kad pro?itam sve sto ste mi napisali. :wave:
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Eh, jo[?] jedan detalj, iako si ga ve? vjerojatno primijetio na ovom forumu. Na idu?i Sferakon dolazak je najavio Michael Swanwick, autor ne samo cyberpunk pri?a, ve? i ?ovjek koji je napisao i pone[?]to teorije na tu temu!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Nego, zaboravih :angel: U cyberpunk bi se možda mogla uvrstiti i pri?a Bojana Sudarevi?a "Cyberfolk" koja je dobila nagradu u "Zarezovom" natje?aju. Pri?a je na netu, ne znam to?an link, ali ima negdje na Bojanovom blogu na http://www.cyberfolk.net
Jan Digoel Anthalion
Hani
Posts: 98
Joined: 21 Sep 2006, 21:17
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Jan Digoel Anthalion »

Marin Medić je meni osobno favorit. Ȓovjek IZVRSNO pishe.
Zadnje sam slušao na svom kompu, ovo što vidite ispoda:
Image
A bogme, kliknite na ovaj iznad chart i čiča The Anthalion će vas naučiti šta je glazba. Image
gost
Ewok
Posts: 16
Joined: 03 Feb 2006, 21:02

Unread post by gost »

Jan Digoel Anthalion wrote:Marin Medić je meni osobno favorit. Ȓovjek IZVRSNO pishe.
Slažem se. Kad bi pisao. Mislim, osim tekstova u već de facto mrtvoj FUTURI nema ničeg, barem koliko je meni poznato. Ova Lovina, koju je potpisao Thomas H. Knight, a radili on i Medić je možda malo dopunjena verzija iz FUTURE, sa zamisli da to postane neka franšiza.

Aleksandar Žiljak
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

ček' ček'... jel to onaj što nas je na jednom Sferakonu pola sata tupio kako mu je priča izvanredna i da mu nije jasno zašto nije dobio SFERU, a trebao je?
Porto
Jedi Master
Posts: 226
Joined: 07 Jul 2005, 14:10
Contact:

Re: Cyberpunk u Hrvata

Unread post by Porto »

Hm, zaboravili ste priču Milka Valenta

DOLORES XXX PROFESSIONAL

http://ekran-price-01.net.hr/prica.php?prica=81

:D
Porto
Jedi Master
Posts: 226
Joined: 07 Jul 2005, 14:10
Contact:

Re: Cyberpunk u Hrvata

Unread post by Porto »

Zatim priču Eduarda Prangera

BLOGER

objavljenu u bestselerovoj zbirci "Da sam Šejn"
User avatar
yngvarr
Hani
Posts: 53
Joined: 15 Oct 2003, 09:01
Location: Osijek

Re: Cyberpunk u Hrvata

Unread post by yngvarr »

Porto wrote:Zatim priču Eduarda Prangera

BLOGER

objavljenu u bestselerovoj zbirci "Da sam Šejn"
Nisu zaboravili. Ta je priča objavljena otprilike godinu dana nako što je tema umrla, pa je teško zaboraviti nešto što niti nije postojalo. Ona prva nije datirana pa ne mogu reći. Ako se već odlučiš davno umrlu temu vratiti iz mrtvih, trebao bi se onda i prilagoditi toj činjenici.
Lo, there do I see my father.
Lo, there do I see my mother, and my sisters, and my brothers.
Lo, there do I see the line of my people, back to the beginning!
Lo, they do call to me.
They bid me take my place among them, in the halls of Valhalla!
Where the brave may live
Forever!
Porto
Jedi Master
Posts: 226
Joined: 07 Jul 2005, 14:10
Contact:

Re: Cyberpunk u Hrvata

Unread post by Porto »

yngvarravi, ti si neki filozof, vidim ja... pa odgovori mi onda kako može umrijeti nešto što nije niti živjelo?
Post Reply