Bibliografija 2021 za nagradu SFERA

Kutak za opsesivno-kompulzivne

Moderators: Tomislav Sakic, davors

User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Bibliografija 2021 za nagradu SFERA

Unread post by Xaotix »

Dodani hoyka, Fantast 3, i Paula Rem
Randomness is strong with this one!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Bibliografija 2021 za nagradu SFERA

Unread post by LordShaper »

Fascinira me opis Hoykina romana u kojem su ciljani čitatelji od 7 do 18 godina starosti, što su ustvari, kad se radi o dječjoj književnosti/književnosti za mlade jedno tri različite dobne skupine, svaka sa svojim "smjernicama" po pitanju stila, proze, teme i obradi iste itd :D

nego, evo nešto što bi vam moglo biti zanimljivo. Ne znam doduše jesu li neke ili sve već prije objavljene negdje.

https://www.nakladacranium.com/product-page/lisina-kora
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Bibliografija 2021 za nagradu SFERA

Unread post by Xaotix »

Uf, dobro si ju ulovio! :D Ubačeno, hvala!
Randomness is strong with this one!
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Bibliografija 2021 za nagradu SFERA

Unread post by proteus77 »

Pošto je ovo aktivan thread, iako smo dobrano zagazili u 2022., ja ću se ipak malo vratiti u- 2016. godinu!

Naime, kod jednog od 2-3 lika koji na par dana navrate na brodski Korzo sa svojim štandovima s knjigama, prošlog četvrtka sam naletio na zbirku datiranu 2016. Autor zbirke je poznato SF ime Damir Mikuličić (Izvori), naslov je "Odgovor i druge priče iz vremena bit će", tvrdi uvez. Prvo sam mislio da je riječ o nekom reprintu ili reizdanju zbirke/romana O tamo negdje s početka 80-ih iz Biblioteke Kentaur, samo s novim naslovom i možda malo preuređenom pokojom pričicom, međutoa ima više priča/poglavlja (tamo 12-ak, a tu 15-16), e sad jesu li neke tu i nove ili su stare pa skupljene još sa nekoliko strana, ne znam, provjerim.

Uglavnom, te knjige nema još uvijek tu na popisu Bibliografije za 2016. godinu, a pitanje je i je li onda i koja eventualno nova priča (iako mislim da ih nema, velim, pogledam i istražim pa javim...)?

Ostavim tu onda link pa možda ti Mirko da samo pridodaš ju u onaj popis za 2016. godinu. Predmnijevam, a nije nemoguće, da je knjiga izašla možda i kasnije, iduće godine il kad već, pa ju nitko nije zamijetio kad se žiriralo za Sfere 2017. Knjigu sam, naravno, kupio. :)

http://www.knjigolov.hr/katalog/Damir-M ... t-ce/43972

P.S. Znam da ne spada tu, ali pošto se tu barem ponešto piše, zato ovdje stavih... LP.


Brzi edit: Ima i "novih" priča! Barem 4 su nove u odnosu na O, a još je jedna dodana iz Siriusa broj 95 (iz '84, u svakom slučaju iza zbirke/romana O; priča Plakon). Četiri nove su: Trgovina porculanom, Iznenađenje u plavom, Ubio sam Doru i Smeđi oblak.

P.P.S. Sorry još jednom, al imam feeling (i osjećam to :P ) da bi ovo ostalo neprimjećeno da sam stavio dole u 2016. godinu. :)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Bibliografija 2021 za nagradu SFERA

Unread post by Xaotix »

Niš. Zatvramo ovo, pa na 2022. :D
Randomness is strong with this one!
Locked