Popis literature za nagradu SFERA 2008.

Kutak za opsesivno-kompulzivne

Moderators: Tomislav Sakic, davors

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Popis literature za nagradu SFERA 2008.

Unread post by Izitpajn »

Oke, ovaj topic zamišljam kao mjesto gdje ćemo skupiti informacije o svemu domaćemu što je objavljno 2007. godine. Molim ljude da dobacuju stvari, a ja ću ih onda editirati i sortirati pa se nemojte iznenaditi ako vaš originalni post nestane, bitno ću ekstrahirati i ubaciti gdje treba ;)

U slučaju nedoumica, djela za koja još nije utvrđeno spadaju li u kategoriju ću staviti drugom bojom.

Zbirke u koje su djelomično SF bit će označene ovom bojom.

ROMANI:
Veselin Gatalo: Cafe Oxygen (Naklada ZORO)
Zoran Krušvar: Izvršitelji nauma gospodnjeg (Mentor)
Predrag Raos: Let Nancija Konratata (Izvori)
Mislav Pasini: Mrtva straža (Nova knjiga Rast)
Viktoria Faust: Lovina 2 - mamac (Centrum)
Zoran Vlahović: Strijelac 2 (Centrum)
Downcey Wallach: Lovina 3 - čeka (Centrum) (Downcey Wallach = Zoran Vlahović)
Ivo Brešan: Katedrala (Naklada Ljevak)
Zdenko Mesarić: Garaža (Algoritam)
Danilo Brozović: Bojno polje Istra (Naklada ZORO)
Boris Perić: D'Annunziev kod (Naklada Ljevak)
Danijel Šah: Amor Dei (vlastita naklada)


ZBIRKE:
Trinaesti krug bezdana (SFera)
Krivo stvoreni (Istrakon)
Priče o starim bogovima (FFK)
B(l)udućnost (Mentor)
UBIQ 1 (Mentor) (okej, tehnički nije zbirka, ali...)
"Blog-priče" (Naklada Zoro)
"Nevidljiva proza" (Autorska kuća)
Zoran Pilić: Doggiestyle (Konzor)

Predrag Raos: Hrvatski bog s Marsa (Izvori) (dvije stare priče, ostale nove)

DJEčJI ROMANI:
Zvonko Todorovski: Plavi trubač: Fantazija u f-molu za djecu i nevidljivi orkestar (Alfa)
Hrvoje Hitrec: Humandel (Školska knjiga)


Siguran sam da ima još koje znam, ali se sad ne mogu sjetiti. Budem, uglavnom. Dakle, slobodno nadopunjavajte.

(Ako netko ima bolju ideju glede smještaja ovoga u neki drugi podforum, javite. Meni nekako nije spadalo ni u "Sferakon" ni u "Život samo utorkom")
Last edited by Izitpajn on 15 Nov 2007, 12:38, edited 10 times in total.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Sasvim OK mjesto za ovo :-)

Inace danas izasao Raosov Å korpion na jeziku ... no to je vec dobilo SFERU :-)

Raos je najavio da je to zbirka SF prica (valjda ona najavljivana u Siriusu koncem 1980-ih), no ovo je normalan format knjige u oko 75 stranica. Vidio sam je u izlogu, ali s obzirom na duljinu ove pripovijetke, to je mozda samo ona tiskana kao miniroman, bez drugih novela. Sutra je kupim pa javim. Ne bih se cudio da je tako - prva verzija je, podsjetimo, objavljena u Siriusu 1988, druga u Monolithu, a treca u antologiji Ad astra. Mozda je ovo cetvrta :D
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Danas sam u Algoritmu naišao na Garažu Zdenka Mesarića

Ne znam kakva je, ali bi po blurbu spadala pod SF. Tek je izašla, pa vjerojatno još nema utisaka. Bacit ću sutra oko na nju.

Edit:
Spomenuta i na nosfu: Zdenko Mesarić: Garaža
Randomness is strong with this one!
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Bravo, napokon se netko sjetio to raditi!

I, ako mogu savjetovati: najbolje bi bio napraviti popis koji bismo u svakom trenutku mogli negdje vidjeti, pa da nam se na osnovu tako viđenog može upaliti lampica.

Roman Veselina Gatala se zove Cafe Oxygen.

Osim istrakonske zbirke "Krivo stvoreni" i FFK zbirke "Priče o starim bogovima", u 2007. godini su objavljeni sferakonska zbirka "Trinaesti krug bezdana", Krušvarov roman "Izvršitelji nauma gospodnjeg", spomenuti Gatalo, roman Mislava Pasinija "Mrtva straža".

Po nekoliko SF priča ima u zbirkama "Blog-priče" (Naklada Zoro, 2007.) i "Nevidljiva proza" (Autorska kuća, 2007.)

Što je s onim Raosovim fantasy romanom, spominjanom čini mi se u dretvi "novi naslovi"?

Upućeni (mcn) će znati je li u Bestsellerovoj zbirci, koja će valjda izaći do kraja godine, ima SF-a...

Imam doma i zbirku Denisa Giljevića, tek izašlu, nisam još pročešljao pa ne znam je li u nju uvrstio i nešto od svoga SF-a...

Računajte da će dosta knjiga izaći oko Interlibera i Sajma knjige u Puli, pa bi stvarno dobro bilo do tada imati popis svega što je objavljeno u prvih deset mjeseci...
*Istria is a state of mind*
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Tomislav Sakic wrote:Ei roman Damir Hoyke :shaking:
To još nije izašlo.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Pasinija si omaškom neuvrstio?
*Istria is a state of mind*
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Raosovom Nanciju su Izvori izdavač.
*Istria is a state of mind*
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Pasinija si omaškom neuvrstio?
Pa jel lijepo piše "slobodno nadopunjavajte"? Dakle, puni naslov? Izdavač?
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Let Nancija Konratata je ovdje: http://forum.tip.it/nosf/viewtopic.php?p=30103#30103

Kakav Pansini, nije li to prastaro? (koja godinica-dvije?)
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Izitpajn wrote:
Tomislav Sakic wrote:Ei roman Damir Hoyke :shaking:
To još nije izašlo.
al bude :o

Garažu je izdao Algoritam; i ja sam naletio na to i cini se kao nekakav SF (barem napola).

Treba pitati mcn-a za Jutarnji list nedjeljom; i naravno, Parsek je imao lijepih novela...
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

evo ga:
ISBN 978-953-237-047-8
Autor: Pasini, Mislav
Naslov: Mrtva straža / Mislav Pasini
Impresum: Zagreb : Nova knjiga Rast, 2007
Materijalni opis: 255 str. ; 21 cm
http://www.novaknjiga-rast.hr/main.php? ... detail=139

Image
MRTVA STRAŽA
Mislav Pasini

Pisac u potrazi za idejom za svoju drugu knjigu dobiva neadresirano pismo od strane pošiljatelja, u kojem se taj misteriozni stranac obraća autoru ne bi li on kroz svoje pripovijedanje njegovu priču prenio na papir. Nošen vlastitim spisateljskim instinktom, koji počiva na ambicijama „Doktora Fausta“ Christophera Marlowea, autor svoju potragu za nepoznatim bilježi riječima koje će ga odvesti do spoznaje osobnog pakla, u kojem će u potpunosti izgubiti vlastiti identitet! I dok pokušava pobjeći od sebe samog, neobi?ne priče, još neobičnijih ljudi prate ga u stopu te stvaraju romanesknu strukturu razli?itih poglavlja, koja poput puzzlea formiraju iznimnu i tvrdokornu horror storiju. „Mrtva straža“ jest knjiga formirana od devet poglavlja koja zalaze u najtamnije dijelove ljudskog uma. Počevši od autsajdera koji u izoliranom ambijentu pokušava istražiti zločin, preko autobusa koji odvozi ljudske duše u jezivu smrt. Lutke nalik klaunu, koja pokreće niz nesretnih doga?aja, koji su zapravo naplata nekih davnih zločina jednog od likova, pa do demona s dječjim izgledom i misterioznim nestancima žitelja u gradiću neobične arhitekture, i same Knjige prokletih, koja na kraju uzima svoj danak. Ovaj neobično strukturirani roman čitatelju oduzima dah sve do posljednjeg ispisanog retka. „Mrtva straža“ je vrhunsko žanrovsko ostvarenje na tragu Stephena Kinga, Deana R. Koontza, Clivea Barkera i Theodorea Sturgeona, a opet u duhu Georgea A. Romera, Wesa Cravena, Elia Rotha i sličnih žanrovskih imena, u kojem autor ne štedi svoje likove, a niti gaji ikakav zaštitnički odnos spram njih.

tvrdi uvez
255 str. - 20,5 x 13,5 cm

Cijena: 159,00 kn
Internet cijena: 120,00 kn
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Unread post by mcn »

>"Nevidljiva proza" (Autorska kuća, 2007.)

Mislim da su ovo uglavnom reprinti. Recite koje vas priče zanimaju pa ću pitam.

>Upućeni (mcn) će znati je li u Bestsellerovoj zbirci, koja će valjda izaći >do kraja godine, ima SF-a...

Trudio sam se izbaciti sav SF. :) Inače, knjiga bi, Jesus kaže, trebala za Liber biti vani.

mcn
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Tomislav Sakic wrote:Treba pitati mcn-a za Jutarnji list nedjeljom; i naravno, Parsek je imao lijepih novela...
Dobro, to ide po nekakvom automatizmu, netko (tko?) ima arhivu Jutarnjeg koja će doći do komisije, a Parseke ćemo valjda dobiti ;)
Post Reply