Domena sferakon.org istjece za tjedan dana

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Domena sferakon.org istjece za tjedan dana

Unread post by BerislavLopac »

Za pocetak, vrlo kratak citat iz maila:
Ova e-mail poruka je podsjetnik isteka i ponuda za obnovu Vaše domene:

SFERAKON.ORG

Datum isteka: 30. 08. 2005. (za 7 dana)
Prije godinu dana sam uocio da je domena sferakon.org slobodna i uletio te platio registraciju za nju. Kao sto se vidi iz gornjeg citata, ova registracija istjece u roku od 7 dana, te stoga pozivam SFeru i sve sfera(kon)ase da doprinesu produzivanju domene.

Da podsjetim kako stoje stvari sa Sferakonskim sajtom: trenutacno je on dostupan preko tri domene:

1. http://www.sferakon.org
2. http://www.sferakon.hr
3. sferakon.sfera.hr

Od te tri domene, za broj 3 ne moram posebno napominjati da nije bas najbolja, a sto se ostalih tice jedino je broj 1 u nasem (tj. mojem) vlasnistvu. Ako se ode na http://www.dns.hr/pretrazivanje.html i u prvo polje upise sferakon, dobiva se odgovor " Domena je slobodna i možete podnijeti zahtjev za registraciju." Razlog ovoj cudnoj situaciji lezi u nekim povijesnim okolnostima, koje necu sada objasnjavati, no cinjenica je da tu domenu mozemo izgubiti ako ju netko zatrazi (a SFera ne moze jer vec ima domenu http://www.sfera.hr -- odnosno moze, ali stvar je malo komplicirana za izvesti i trazi dosta operativnog posla za koji nitko nije iskazao zanimanje kad sam svojedobno to predlozio).

Dakle, ostaje http://www.sferakon.org. Cijena jednogodisnje registracije je 96,38 kn (PDV ukljucen), koju sam za proslu godinu ja platio Plus.hr-u (gdje su hostani svi SFerini sajtovi). Trenutacno se ja vodim kao vlasnik domene, ali to se moze lako prebaciti na SFeru, sto bi bilo pozeljno.

Dakle, imamo 7 dana (znam da je malo; pitat cu Plus mogu li produziti taj rok) da uplatimo tih stotinjak kuna. To moze uraditi SFera, ili neka dobra dusa u njeno ime, pa pozivam zainteresirane da posalju svoje prijedloge.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Moj prijedlog je jednostavan: danas - u utorak - je sastanak, do?i na Kajzarecu radi dogovora!
Last edited by Dagi on 23 Aug 2005, 11:03, edited 1 time in total.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Dagi wrote:Moj prijedlog je jednostavan: danas - u utorak - je sastanak, do?i na Kajzarecu radi dogovora!"
Stvarno ne mogu :( , imam jedan deadline koji moram stici i jos bas veceras imam dogovoren telefonski razgovor (preko Skypea) s klijentom u Bostonu. Zbilja mi je zao, ali vi se slobodno dogovorite pa mi javite, ja sam otvoren za sve opcije -- mene gledajte kao izvrsitelja SFerinog dogovora.

Jasno mi je da je rok stvarno kratak, ali su mi iz Plusa obecali da ce ubuduce obavijesti slati na vrijeme.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Eh, ni ja nisam siguran ho?u li do?i na Kajzericu danas. Okej, javit ?u ljudima.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Onda? Je li se sto odlucilo?
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

OK, vidim da nema nikakvog interesa za domenu. Ona sutra istjece. Fine with me.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:? ma misli se ..
samo ne dovoljno jako :x

tanja je rekla: "mislim da to treba uzeti, naci ce se lova"

vlatko je rekao: "mislim da bi stvarno trebalo uzeti sferakon.org, jer u rvackoj postoji firma Sfera-Kon, koja prodaje kompjutere i cudno mi je da do sada nisu pokupili ovu drugu, sferakon.hr. Mi smo je dobili na lijepe oci od
CARNeta svojevremeno, a ja bih mogao pogledati sto je s tim."

sad ti njih kontaktiraj privatno i dogovori
:wave:
Instant Geek. Just Add Coffee.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

ire wrote::? ma misli se ..
samo ne dovoljno jako :x

tanja je rekla: "mislim da to treba uzeti, naci ce se lova"

vlatko je rekao: "mislim da bi stvarno trebalo uzeti sferakon.org, jer u rvackoj postoji firma Sfera-Kon, koja prodaje kompjutere i cudno mi je da do sada nisu pokupili ovu drugu, sferakon.hr. Mi smo je dobili na lijepe oci od
CARNeta svojevremeno, a ja bih mogao pogledati sto je s tim."
S tim je to da su su Sfera-Konu ili isli na to da im domena odgovara nazivu (s crticom), pa nasu domenu nisu ni gledali, ili su samo provjerili adresu (a ne i rapolozivost kod Carneta), vidjeli da je "zauzeta" i odustali.
ire wrote:sad ti njih kontaktiraj privatno i dogovori
:wave:
Problem i jest u tome sto nemam vremena za previse kontaktiranja. Ali OK, ako su oni rekli ovo sto prenosis, onda cu jednostavno forwardirati Tanji mail od Plusa. U svakom slucaju, ovo je bila korisna informacija, hvala.
Post Reply