Pozitivni utjecaj Istrakona na Sferakon

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Pozitivni utjecaj Istrakona na Sferakon

Unread post by Dagi »

Okej, do sada sam bio suzdrĹžan s dojmovima, drĹže?i se ?injenica. Sad ?u riskirati s dojmovima.

Mislim i osje?am kako je Istrakon - koji je, povrh konvencije, i pu?ka veselica - imao jako pozitivan utjecaj na Sferakon. U prvom redu, sadrĹžaj Sferakona ove je godine u nizu to?aka vi[?]e okrenut publici. Interaktivniji je. Kratki rezime slijedi, pozivam svakoga neka me dopuni.

1. Survivor, kviz, aukcija knjiga.
1.1. Ponajprije Survivor, kao splet igara namijenjenih ?istoj zabavi. Izvrsno!
1.2. Kviz. Ha, umjesto istrakonske Brze guzice - Bo?koteka. Da, mi u Zagrebu jesmo u[?]togljeniji.
1.3. Aukcija. Sjajna i isplativa zabava.

2. Okrugli stol
Nije to?ka vidljiva na prvi pogled, pomalo je i ezoteri?na. Davor Ĺ i[?]ovi? otpo?eo je lani u Pazinu okrugli stol koji traje i danas, a orijentiran je davanju faktografskog pregleda [?]to se u hrvatskom SF-u zbiva, s planovima za konkretnu akciju. Idemo!

3. Op?a atmosfera
3.1. Na konvenciji - te[?]ko mjerljivo i podloĹžno osobnim utiscima. Mislim da je bila opu[?]tenija nego ina?e.
3.2. U organizaciji. Nakon Sferakona odrĹžana je skup[?]tina SFERE na kojoj je - me?u ostalim - sa?injen popis primjedaba te unaprije?enja za sljede?u godinu.

Negativni utjecaji? Pa, ne vidim ih. Jedino na [?]to je s pravom bilo primjedaba jest da se predavanja s Istrakona recikliraju u Zagrebu. Tu i sam imam putra na glavi i nisam jedini. Mislim da ?e predava?i morati diverzificirati snop tema.
Last edited by Dagi on 29 Apr 2005, 10:42, edited 1 time in total.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

To se zove pozitivan pristup :mrgreen:

Ja sam bila na 2 Istrakona i jednom Sferakonu i svaki puta mi je sve bolje iz jednostavnog razloga - poznam sve vi[?]e ljudi

(Usput, nisam Sferakon doĹživjela kao nimalo u[?]togljen, iako sam to o?ekivala zbog mi[?]ljenja koja sam ?ula unaprijed)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

zaboravil si literarne i round robin!

mucho interaktivno
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Yup, hvala na dopuni! I uspjelija radionica negoli pro[?]le godine!
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Mislim da Istrakon i SFERAKON idu i profiliraju se u dva pravca. Istrakon vi[?]e u smjeru narodnog veselja, SFERAKON u smjeru SF konvencije s naglaskom na predavanja, okrugle stolove, promocije, SF stvarala[?]tvo op?enito.

Mislim da je to u redu, mislim da nam ne trebaju dvije konvencije koje su kopija jedna druge.

U tom kontekstu usporedbe koja je bolja, a koja lo[?]ija postaju sasvim neumjesne. Te konvencije su jednostavno razli?ite. Ako se nekom vi[?]e svi?a jedna, a nekom druga, eh, well, can't please them all.
A. Ziljak
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Aleksandar Žiljak wrote: Mislim da Istrakon i SFERAKON idu i profiliraju se u dva pravca. Istrakon vi[?]e u smjeru narodnog veselja, SFERAKON u smjeru SF konvencije s naglaskom na predavanja, okrugle stolove, promocije, SF stvarala[?]tvo op?enito.

Mislim da je to u redu, mislim da nam ne trebaju dvije konvencije koje su kopija jedna druge.
Suglasan u cijelosti.
Aleksandar Žiljak wrote: U tom kontekstu usporedbe koja je bolja, a koja lo[?]ija postaju sasvim neumjesne. Te konvencije su jednostavno razli?ite. Ako se nekom vi[?]e svi?a jedna, a nekom druga, eh, well, can't please them all.
To?no. Mislim da i jedna i druga ispunjavaju svoje svrhe i ciljeve.
Last edited by Dagi on 29 Apr 2005, 15:34, edited 1 time in total.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Aleksandar Žiljak wrote:Mislim da Istrakon i SFERAKON idu i profiliraju se u dva pravca. Istrakon vi[?]e u smjeru narodnog veselja, SFERAKON u smjeru SF konvencije s naglaskom na predavanja, okrugle stolove, promocije, SF stvarala[?]tvo op?enito.

Mislim da je to u redu, mislim da nam ne trebaju dvije konvencije koje su kopija jedna druge.

U tom kontekstu usporedbe koja je bolja, a koja lo[?]ija postaju sasvim neumjesne. Te konvencije su jednostavno razli?ite. Ako se nekom vi[?]e svi?a jedna, a nekom druga, eh, well, can't please them all.
Amen i hallelujah!

Nat
At last, the stars are finally right...
Post Reply