zasto je istrakon bolji od sferakona i zasto ce uvijek biti

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

alapacha
Ewok
Posts: 13
Joined: 26 Apr 2005, 14:27

zasto je istrakon bolji od sferakona i zasto ce uvijek biti

Unread post by alapacha »

isuse! kak mi se svaki put zgadi citati sva ta opravdanja nakon svakog sferakona, zasto je i sta krenulo krivo i zasto se ovo ili ono nekome nije svidjelo! :x i zasto se to nikada ne dogadja nakon istrakona?
da bih sama sebi odgovorila na neka pitanja napravih malu studiju koju ovdje iznosim. pa vi meni recite jesam li u krivu. ovo je dojam koji sam nakon nekoliko godina posjecivanja jednog i drugog ja kao posjetitelj dobila.

stav prema posjetitelju
istrakon: pa dosli ste nam!!! :headbang:
sferakon:koji ste k? opet do[?]li :!:

zalaganje
istrakon: ljudi se trude, uvijek smisle ne[?]to novo i to ne radi ?idemo bit bolji od sferakona? nego jer se jednostavno zabavljaju i jer im je stalo. bas ih briga za neki tamo sferakon. zivi i pusti druge da zive.
sferakon:?pa, ako obzanimo datum okupljanja netko ce sigurno doci ? do sad uvijek jesu, a i nekog cemo na?ti da se ove godine potpise kao autor programa tako da ne izgleda da je jedan sferakon kopija drugog, sve losija i losija?

stav prema konvenciji
istrakon: mjesto za zabavu ljudi slicnih sklonosti
sferakon:mjesto samopromoviranja, sajam tastine, tapsanje samog sebe po ramenu i uvjeravanju samog sebe ?kako sam ja veeeliki i stlaaasniii??

povecanje broja posjetitelja u buducnosti
istrakon: naravno! usmena predaja je strasna stvar ? kad ti se nesto svidi onda to preporucis dalje, bez pompe i reklame, jednostavno jer zelis dobro iskustvo podjeliti sa prijateljima.
sferakon:ma, daj! usmena predaja je strasna stvar ? kad ti se ista bezvezarija desi vise puta onda ces je sigurno podijeliti s prijateljima i upozoriti ih da se i njima ne desi ista ruzna stvar

realativno ? a ovisno o prethodnim to?kama
istrakon: preci 257 km od mjesta gdje zivis do mjesta gdje se konvencija odrzava ? pa, da, naravno, zasto da ne? [?]to je 257 km?
sferakon:preci 20 km od mjesta gdje zivis do mjesta gdje se konvencija odrzava ? ma daaaj ? ?emu?

sto ako preskocis konvenciju?
istrakon: steta, ali stvarno nisam mogao/gla. eto, zao mi je sto istrakon nije vise puta godisnje
sferakon:pa sta, i onako cu ljude koje sam zelio/ljela vidjeti sresti na istrakonu ? drugo nista nisam propustio/la

kome treba ova konvencija?
istrakon: svim fanovima, prijateljima fanova, dobrim ljudima bez obzira da li su ikada procitali ista Sfa ili uopce znaju sto je SF, ali se vole druziti sa zabavnim ljudima, a i jos k tome nesto nauciti - drugim rijecima svim ljudima dobre volje
sferakon:SFeri ? koja je i inace dovoljna samoj sebi.

ako sam sta propustila slobodno nadopisite.
moje misljenje je da je ovo osnova koja se nikada nece promijeniti - sferakon ce uvijek ostati isti sa negativnim predznakom a istrakon isti sa pozitivnim. pitanje je samo kojom brzinom ce se jedan razvijati prema dolje, a drugi prema gore.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Mislim da ovakvi postovi nisu nikome potrebni pa bih molio da se obriše. Jer je ružan.
alapacha
Ewok
Posts: 13
Joined: 26 Apr 2005, 14:27

Unread post by alapacha »

Zoran wrote:Mislim da ovakvi postovi nisu nikome potrebni pa bih molio da se obri[?]e. Jer je ruĹžan.
sorry, a sta ja ne smijem reci svoje misljenje? sta je ovo - 3. Reich?
alapacha
Ewok
Posts: 13
Joined: 26 Apr 2005, 14:27

Unread post by alapacha »

zapravo sam sokirana zasto smatras da sam ucinila nesto ruzno time sto sam iznijela svoje misljenje. ne sokirana - mucno mi je.
nikoga nisam vrijedjala, dala sam svoj dojam - i to je ruzno? pa zaista ne zelim imati nista vise sa sferasima! ono malo dobrog misljenja koje sam imala prema nekima od njih sad je zaista otislo u nepovrat. ovo sve govori o vama. vrrrrlo licemjerno. ljudi ne smiju imati svoje misljenje jer - TO JE RUZNO?! ljudi ne bi imali ovakvo misljenje o sferakonu da nema razloga - prije svega to su ljudi koji ga vode i koji su - licemjeri!!!
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Re: zasto je istrakon bolji od sferakona i zasto ce uvijek b

Unread post by Dagon »

OK, ne?u komentirati sve ostalo, ali ovo stvarno nije po[?]teno:
stav prema posjetitelju
istrakon: pa dosli ste nam!!! :headbang:
sferakon:koji ste k? opet do[?]li :!:
Ne mislim braniti Sferakon na ra?un Istrakona, ali moj vlastiti dojam je potpuno suprotan od ovog. A misliom da i nije samo moj.

Nat
At last, the stars are finally right...
alapacha
Ewok
Posts: 13
Joined: 26 Apr 2005, 14:27

Re: zasto je istrakon bolji od sferakona i zasto ce uvijek b

Unread post by alapacha »

Dagon wrote:OK, ne?u komentirati sve ostalo, ali ovo stvarno nije po[?]teno:
stav prema posjetitelju
istrakon: pa dosli ste nam!!! :headbang:
sferakon:koji ste k? opet do[?]li :!:
Ne mislim braniti Sferakon na ra?un Istrakona, ali moj vlastiti dojam je potpuno suprotan od ovog. A misliom da i nije samo moj.

Nat
ovo je moj dojam - na sferakonu me ne zele, nisam dobrodosla. nakon sto sam godinama tamo isla mislim da sam uspjela dobiti dojam o tome kako stvari zapravo stoje. istrakonu se svi vesele svakom novom gostu, ne govorim dakle samo o sebi. svatko je dobrodo[?]ao. i na essekonu je bilo isto, samo na essekonu nisam bila vec dugo vremena pa ne mogu govoriti o tome kako je sada. zasto se svi boje govoriti o tome kako stvari doista stoje? a svi znamo kako stoje. no skloni smo slijegati ramenima i reci - a, sta ja tu mogu.
ja bih stvarno voljela da sferakon ista valja i sramota je da moram govoriti sve ove stvari na racun sferakona, ali to su cinjenice. ja nemam razloga govoriti protiv sferakona samo da bih lupala gluposti "u eter", niti hvaliti istrakon zbog istog razloga, ali ja cu uvijek ljudima preporuciti istrakon, a odgovarati ga posjete sferakonu jer ne zelim da ljudi koji prvi put dolaze na konvenciju dobiju osjecaj sferakona nego osjecaj istrakona jer to je ono sto je konvencija, a sferakon je samo posljedica inercije, nista vise.
bilo bi stvarno odlicno da sferakon valja - jer na sferakon ce doci ljudi iz slavonije, u istru tesko da se doci jer im je predaleko/preskupo. zagreb je na pola puta i trebao bi svima odgovarati samim svojim polozajem. ali dok se sferakon i svi koji ga vode ne rijese svoje arogancije i samodopadnosti od njega nikada nece biti nista. mozda dodje do smjene generacija pa se i to desi, mada - sumnjam.
voljela bih da mi ljudi koji su dovoljno puta bili na istrakonu i jednako toliko na sferakonu kazu da li sam samo ja u krivu. mozda nisam normalna pa mi se svidjaju cudne stvari, ali meni je istrakon zakon, a sferakon posve nepotreban. sorry. tak stvari stoje, i tak je.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

spi?les
Instant Geek. Just Add Coffee.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Re: zasto je istrakon bolji od sferakona i zasto ce uvijek b

Unread post by BerislavLopac »

alapacha wrote:ja bih stvarno voljela da sferakon ista valja i sramota je da moram govoriti sve ove stvari na racun sferakona
Ne moras. Ali zelis. I to je sasvim u redu, i nitko ti ne moze uzeti pravo na to.
alapacha wrote:ja cu uvijek ljudima preporuciti istrakon, a odgovarati ga posjete sferakon
Ovo, s druge strane, nije nimalo lijepo. Jedini nacin da se SFERAKON "popravi", sto god s njim ne valjalo, jest da na njega dodje sto vise ljudi i ukljuce u organizaciju. Kako ces znati da se nesto promijenilo ako i sama ne dodjes?
alapacha wrote:ali dok se sferakon i svi koji ga vode ne rijese svoje arogancije i samodopadnosti od njega nikada nece biti nista.
Svi? Jesi li sigurna da si dovoljno zrela osoba za ovakvu generalizaciju?
alapacha
Ewok
Posts: 13
Joined: 26 Apr 2005, 14:27

Re: zasto je istrakon bolji od sferakona i zasto ce uvijek b

Unread post by alapacha »

Dagon wrote:OK, ne?u komentirati sve ostalo, ali ovo stvarno nije po[?]teno:
stav prema posjetitelju
istrakon: pa dosli ste nam!!! :headbang:
sferakon:koji ste k? opet do[?]li :!:
Ne mislim braniti Sferakon na ra?un Istrakona, ali moj vlastiti dojam je potpuno suprotan od ovog. A misliom da i nije samo moj.

Nat
p.s.
i nemoj mijesati prihvacanje tvoje grupice prijatelja tebe kao takve. ja sam zbog svoje grupice prijatelja koja me prihvaca isla na sferakon godinama, mada sam nakon sto sam tamo drugi puta bila zakljucila da nema razloga da tamo dolazim. dolazila sam samo zbog njih. ali onda smo zakljucili da ima i zanimljivijih mjesta na kojima se mozemo sastajati i da sastajanje sa prijateljima nije konvencija. sferakon je zapravo mjesto gdje se sastaje nekoliko grupica prijatelja, drustvo i grupice su striktno zatvorene, ne daj boze da kakav autsajder zaluta u tu atposferu, neko koga ne stiti grupica prijatelja. jeste li kad zamislili kako se osjeca takva osoba? ja govorim o tome - sferakon je zabaviste samo za odredjene ljude, i druge ljude oni ne zele. a-to-nije-konvencija!
alapacha
Ewok
Posts: 13
Joined: 26 Apr 2005, 14:27

Re: zasto je istrakon bolji od sferakona i zasto ce uvijek b

Unread post by alapacha »

BerislavLopac wrote:
alapacha wrote:ja bih stvarno voljela da sferakon ista valja i sramota je da moram govoriti sve ove stvari na racun sferakona
Ne moras. Ali zelis. I to je sasvim u redu, i nitko ti ne moze uzeti pravo na to.

pa drago mi je da se bar ti ne zalazes za 3. Reich, vec sam se uplasila da ce mi ljudi u crnom pokucati na vrata. gle, ovo sto sam ja danas tu rekla, to je ono sto ljudi govore u vec godinama, ali ocito nikome nije stalo do te mjere da dize prasinu. nije ni meni. kome je stalo do zagreba i sferakona jednog dana ce nesto napraviti sa negativnim komentarima. nece se vrijedjati na njih i biti bez rijeci, vec ce nesto napraviti. cekamo tog - nekog.

alapacha wrote:ja cu uvijek ljudima preporuciti istrakon, a odgovarati ga posjete sferakon
Ovo, s druge strane, nije nimalo lijepo. Jedini nacin da se SFERAKON "popravi", sto god s njim ne valjalo, jest da na njega dodje sto vise ljudi i ukljuce u organizaciju. Kako ces znati da se nesto promijenilo ako i sama ne dodjes?
alapacha wrote:ali dok se sferakon i svi koji ga vode ne rijese svoje arogancije i samodopadnosti od njega nikada nece biti nista.
Svi? Jesi li sigurna da si dovoljno zrela osoba za ovakvu generalizaciju?
jesi li ti svjestan da ljudi cak i kad ne komentiraju neciju prepotentnost, oni je svejedno uocavaju? zrela osoba se nikada ne bi upustila u ovakvu diskusiju, dakle - ja nisam zrela osoba. ali sam osoba dovoljno da vidim kad to drugi nisu. i ponovno kazem i cvrsto stojim iza toga - sferakon ne valja zbog ljudske prepotencije i zato sto neki smatraju da je sferakon "moj" (odnosno njihov), a ne "nas" (odnosno sviju nas).
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Bilo bi lijepo kad bi navela koje su to osobe. Jer si u prethodnom postu napisala "svi" -- ako i dalje mislis tako, onda nemamo vise o cemu razgovarati.
alapacha
Ewok
Posts: 13
Joined: 26 Apr 2005, 14:27

Unread post by alapacha »

BerislavLopac wrote:Bilo bi lijepo kad bi navela koje su to osobe. Jer si u prethodnom postu napisala "svi" -- ako i dalje mislis tako, onda nemamo vise o cemu razgovarati.
sta bi ja sad na ovo trebala napisati - svi samo ne Lopac? u zadnjih 10 godina bilo je boljih i gorih sferakona i uopce nema potrebe nikoga imenovati jer ni jedan od tih sferakona nije bio prosjecno dobar. svi su bili prosjecno losi, a neki od njih katastrofalni, pace poslovicno katastrofalni.
sad jedan citat: kad se covjek prima nekog posla, zasto ga ne obavi do kraja? to je od jedne osobe koju sam nagovorila prije par godina da dodje na sferakon. vise nikad nije dosla. sve osobe koje sam dovukla na taj nacin: joj, dodji, vidi, konvencija, konvencija, to ti je super!; kasnije vise nisu dosle, niti same, niti sa mnom. svi koje sam dovukla na istrakon - i dalje idu, sami ili sa mnom! cak i ljudi koji nemaju veze sa SFom. i sto nam je zakljuciti iz toga?
kao sta vec rekoh: mozda sam ja cudna, pa mi se cudne stvari svidjaju, ali ocito da se onda s takvima i druzim.
osim sto je "vrlo ruzno" od mene sto govorim da mi se sferakon ne svidja, jer mi se jednostavno ne svidja, i sto ga necu preporuciti ni jednom svom prijatelju, sto dakle nema tradiciju usmene predaje jer nema osnove po kojoj bi ga ljudi preporucili drugim ljudima, sferakon nema nikakvu drugu reklamu. ljudi ne znaju za njega. od svih ljudi koji dolaze tamo da nitko ne moze izvuci neki popust na nekoj od televizija da se zavrti nekakva reklamica od par sekundi? ljudi ne znaju da postoje takve stvari kao sto su konvencije, pojma nemaju!
ok, ovo se pretvara u otkrivanje tople vode i razgovor o ovoj temi, kao i uvijek je :x
pozdrav svim dobrim ljudima - gdje god bili. i neka posjete sve konvencije na koje mogu doci i neka donesu svoje misljenje. samo neka ga ne iznose u javnosti. jer, evo sta se desi!
:angel:
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Bleh.

Nisam bio na Istrakonu jer mi se ne da i?i tako daleko. ?uo sam mnogo dobroga o toj konvenciji, ali ne?u i ne mogu uspore?ivati sa SFERAKONom jer na Istrakonu, kao što spomenuh, nisam bio.

No bio sam na nekoliko SFERAKONa. Prvi put sam došao sam, nisam nikoga znao ali mi to nije smetalo. Pogledao sam pto me interesiralo, nau?io igrati Magic :) i upoznao nekoliko ljudi. Nakon toga sam se u?lanio u SFeru. I nastavio dolaziti na sve druge SFERAKONe. E sad, jel bilo lošijih? Je. Jel bilo katastrofalnih? Nikako, što je moje mišljenje s kojim se nitko drugi ne treba složiti. Ja sam za sebe uvijek našao nešto što bi me zainteresiralo i navelo da do?em i sljede?e godine.

Pa eto, jedna od osoba koja je, ako nisam pogriješio, na SFERAKON prvi put došla na moj poziv, Ire, ove godine je bila i u organizaciji istog.

Moje mišljenje, po onome što sam imao ?uti od prili?no objektivnih ljudi o Istrakonu, bez namjere da pljujem i sli?no, je da je to više "gaming" konvencija, okrenuta zabavi kao takvoj (iliti zabavi na prvu loptu). Pretpostavljam da mla?a ekipa koja posjeti Istrakon zasigurno ne bi išla na 90% predavanja na SFERAKONu.

Ali eto, po?eo sam uspore?ivati 'konove a rekao sam da ne?u.


Alapacha, slobodna si iznijeti svoje mišljenje, ali dozvoli da se hrpa ljudi s tim mišljenjem djelomice ili uop?e ne slože ;)
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

alapacha wrote:zapravo sam sokirana zasto smatras da sam ucinila nesto ruzno time sto sam iznijela svoje misljenje. ne sokirana - mucno mi je.
nikoga nisam vrijedjala, dala sam svoj dojam - i to je ruzno? pa zaista ne zelim imati nista vise sa sferasima! ono malo dobrog misljenja koje sam imala prema nekima od njih sad je zaista otislo u nepovrat. ovo sve govori o vama. vrrrrlo licemjerno. ljudi ne smiju imati svoje misljenje jer - TO JE RUZNO?! ljudi ne bi imali ovakvo misljenje o sferakonu da nema razloga - prije svega to su ljudi koji ga vode i koji su - licemjeri!!!
Prvo, ja nisam Sferaš niti sam ikad bio, a budu?i da sam dislociran vjerojatno ne?u ni biti.

Drugo, nije stvar u mišljenju nego u NA?INU iznošenja. To je kao kad netko da prijedlog koji je loš, možeš mu re?i:

a) ?uj, taj prijedlog bi ti mogao biti bolji kad bi....

ili

b) šuti debilu glupi, prijedlog ti je sranje, vidiš kako je ovaj moj prijedlog bolji od tvog

Tvoja retorika ide pod "B". Ako ti je stvarno stalo do boljeg Sferakona, zašto se nisi potrudila pridonijeti organizaciji, nego sad kenjaš?
Zašto bar ne daješ KONSTRUKTIVNE kritike (kao što ?ine neki drugi, i vjerujem da bi im SFera trebala na tome biti zahvalna) umjesto da samo na ružan na?in pljuješ?

Da, tvoj post je RUŽAN i treba ga izbrisati. Ne znam zašto su ljudi uop?e išli diskutirati s tobom, ja bih cijeli topic odavno izbrisao.
Locked