zasto je istrakon bolji od sferakona i zasto ce uvijek biti

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

User avatar
Petra
Puppeteer
Posts: 109
Joined: 08 Sep 2003, 17:44

Unread post by Petra »

ire wrote:spi?les


:thumbleft:


Anyway, alapacho (cudan nick :iconbiggrin: ) zao mi je sto si imala niz losih iskustava na SFerakonu. Moja su potpuno suprotna. i uvijek sam upoznala brdo novih ljudi, ne racunajuci one s kojima sam izmijenila tri i pol recenice. slicno je bilo i na istrakonu i essekonu.

aroganciju o kojoj ti pricas ja osobno nikad nisam primjetila (doduse, prvi put kad sam se pojavila u sferi neki od prisutnih imali su malih problema s komunikacijom :iconbiggrin: ali je sljedeci puta vec bilo sve u redu)



alapacha wrote:
Zoran wrote:Mislim da ovakvi postovi nisu nikome potrebni pa bih molio da se obriše. Jer je ružan.


zapravo sam sokirana zasto smatras da sam ucinila nesto ruzno time sto sam iznijela svoje misljenje. ne sokirana - mucno mi je.
nikoga nisam vrijedjala, dala sam svoj dojam - i to je ruzno? pa zaista ne zelim imati nista vise sa sferasima! ...


:headbang: :iconbiggrin:

ako neko vrijeme provedes na forumu skuzit ces o kojem se Zoranu zapravo radi (ne treba ga posebno predstavljati redovitim posjetiteljima konvencija - i stoji ono da je selebriti u Pazinu). nije clan sfere ni ne zivi blizu Zagreba
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ja bih cijeli topic odavno izbrisao
neka bude. ljudi imaju pravo izraziti svoja mišljenja kakva god ona bila.
Instant Geek. Just Add Coffee.
alapacha
Ewok
Posts: 13
Joined: 26 Apr 2005, 14:27

Unread post by alapacha »

Kris wrote:Bleh.

Nisam bio na Istrakonu jer mi se ne da i?i tako daleko. ?uo sam mnogo dobroga o toj konvenciji, ali ne?u i ne mogu uspore?ivati sa SFERAKONom jer na Istrakonu, kao [?]to spomenuh, nisam bio.

No bio sam na nekoliko SFERAKONa. Prvi put sam do[?]ao sam, nisam nikoga znao ali mi to nije smetalo. Pogledao sam pto me interesiralo, nau?io igrati Magic :) i upoznao nekoliko ljudi. Nakon toga sam se u?lanio u SFeru. I nastavio dolaziti na sve druge SFERAKONe. E sad, jel bilo lo[?]ijih? Je. Jel bilo katastrofalnih? Nikako, [?]to je moje mi[?]ljenje s kojim se nitko drugi ne treba sloĹžiti. Ja sam za sebe uvijek na[?]ao ne[?]to [?]to bi me zainteresiralo i navelo da do?em i sljede?e godine.

Pa eto, jedna od osoba koja je, ako nisam pogrije[?]io, na SFERAKON prvi put do[?]la na moj poziv, Ire, ove godine je bila i u organizaciji istog.

Moje mi[?]ljenje, po onome [?]to sam imao ?uti od prili?no objektivnih ljudi o Istrakonu, bez namjere da pljujem i sli?no, je da je to vi[?]e "gaming" konvencija, okrenuta zabavi kao takvoj (iliti zabavi na prvu loptu). Pretpostavljam da mla?a ekipa koja posjeti Istrakon zasigurno ne bi i[?]la na 90% predavanja na SFERAKONu.

Ali eto, po?eo sam uspore?ivati 'konove a rekao sam da ne?u.


Alapacha, slobodna si iznijeti svoje mi[?]ljenje, ali dozvoli da se hrpa ljudi s tim mi[?]ljenjem djelomice ili uop?e ne sloĹže ;)
u kojoj sam to ja izjavi uopce nekom osporavala pravo na njegovo misljenje? ja sam samo iznijela svoje i onda se digla kuka i motika - na mene. a nisam rekla nista sto se vec ne zna. i stvarno ne znam zasto se zoran tako silno uvrijedio, kao da sam u cijeloj prici upravo njega spomenula. mogla bih ga spomenuti u kontekstu madjara i madjarona (mala lekcija iz povijesti), ali mi se vise ne da raspravljati. a i mislila sam da je rijec o drugom zoranu. sad kad znam o kojem je rijec time sam vise zbunjena :scratch: zasto je sve to tako jako osobno shvatio.
od ponedjeljka provjeravam ovaj forum (inace forume ne smatram necime ozbiljnijim od dopisivanja ljudi koji se i inace znaju) da vidim dal sam mozda sta propustila sto ove godine nisam dosla - i ko da citam kritike od prosle ili pretprosle godine. uvijekl isto i uvijek se svi pitaju - a zasto ovo i kako ono. i nikad se nitko ne usudjuje reci: to je zbog toga i toga. mozda sam se malo ostrije i slikovitije izrazila nego bi netko drugi, ali nikada nisam bila poznata po dlakama na jeziku.
molim samo zorana da mi lijepo objasni sta je to toliko ruzno u mom iznosenju moga misljenja. pozivam ga da iznese svoje. ovdje nitko (skoro nitko) nije izrazio svoje misljenje, vec su se samo okomili na mene zbog toga sto sam se usudila reci par stvari. a iznijela sam ih kao posjetitelj a ne kao organizator. to je najklasicnija izjava: pa kad se bunis sta ti ne napravis! ja nisam mesar, ali kad kupim komad mesa koji smrdi, znam da je pokvaren. i obicno kazem ljudima do kojih mi je stalo: nemoj ici tom mesaru jer prodaje pokvareno meso.
voljela bih da ima vise konvencija pa da ne moram sferakon usporedjivati samo sa istrakonom, ali samo na te dvije idem (isla sam) pa samo o njima mogu suditi na temelju vlastitog iskustva, a kako se radi o dvije tako ekstremno suprotne stvari imam pravo biti ostra prema onoj koja je ocito visestruko manjkava.
ja sam mislila da su forumi mjesta na kojima ljudi raspravljaju o odredjenim temama. sad vidim da se moze raspravljati samo o "politicki ispravnim" temama.
uostalom, samo istina vrijedja. na klevete se covjek samo moze nasmijati. a tu se nitko ne smije!
voljela bih da mi netko da neki argument protiv mojih tvrdnji osim onoga sto svi iznose: nije lijepo govoriti protiv sferakona. evo, ovdje je odredjeni broj ljudi koji smatra da nisam u pravu. recite mi zasto nisam u pravu.
drago mi je da su neki imali dobra iskustva sa sferakonom. tocka. ja nisam. tocka. vise godina zaredom. tocka. pa sam dosla do zakljucka da sferakon saks. tocka. onda sam otisla na drugu konvenciju i zakljucila da tako konvencija treba izgledati - usklicnik! ja kao posjetitelj, ne kao organizator. drugi organizator bi organizatora sferakona (bilo kojeg od mnogih) mozda potapsao po ramenu i rekao: da znam kako je to tezak posao, nitko tko to okusio ne zna cijeniti koliko truda ulazemo. isto tako bi slasticar potapsao drugog slasticara po ramenu nakon stro je prvom slasticaru gost istrcao iz slasticarne pljujuci kolac koji je bio posve nejestiv - nek si sam pravi svoje kolace!, rekao bi taj slasticar tjeseci kolegu. treba li gost reci: da hvala na trudu bez obzira sto ono sto nudite ne valja? hitnuo bi kolac u glavu i ne samo da bi trazio svoje novce nazad vec bi ga mozda, ako ima dovoljno argumenata, prijavio sanitarnoj.
ok? jesam li bila dovoljno slikovita? ja kupila kolac - kolac ne valja - ja ga hitnula slasticaru u glavu. slasticar uvrijedjen. jaaaaako.
alapacha
Ewok
Posts: 13
Joined: 26 Apr 2005, 14:27

Unread post by alapacha »

ire wrote:
ja bih cijeli topic odavno izbrisao
neka bude. ljudi imaju pravo izraziti svoja mi[?]ljenja kakva god ona bila.
hvala. to je jedino sto sam zeljela - izraziti svoje misljenje.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

alapacha wrote: sad kad znam o kojem je rijec time sam vise zbunjena :scratch: zasto je sve to tako jako osobno shvatio.
Ništa nisam osobno shvatio jer nemam osobnog udjela niti u organizaciji Istrakona niti Sferakona. Ali mi idu nakurac "Istrakon vs. Sferakon" prepucavanja jer smatram da bi se fandom trebao me?usobno pomagati i podržavati a ne stvarati klanove. Pogotovo kad organizatori konvencija me?usobno sasvim dobro sura?uju.

O?ito postoje ljudi koji su nezadovoljni, što je ok. jer ne mogu svi biti zadovoljni.
O?ito ti ljudi imaju potrebu izraziti svoje nezadovoljstvo, što je isto ok. jer su njihove kritike pokazatelj organizatorima što dogodine treba poboljšati ili dodati ili izbaciti.

Ali ako žele pomo?i, neka daju konstruktivne prijedloge ili se uklju?e u organizaciju. A pljuva?ki postovi ne?e pomo?i nikome.
alapacha
Ewok
Posts: 13
Joined: 26 Apr 2005, 14:27

Unread post by alapacha »

Zoran wrote:
alapacha wrote: sad kad znam o kojem je rijec time sam vise zbunjena :scratch: zasto je sve to tako jako osobno shvatio.
Ni[?]ta nisam osobno shvatio jer nemam osobnog udjela niti u organizaciji Istrakona niti Sferakona. Ali mi idu nakurac "Istrakon vs. Sferakon" prepucavanja jer smatram da bi se fandom trebao me?usobno pomagati i podrĹžavati a ne stvarati klanove. Pogotovo kad organizatori konvencija me?usobno sasvim dobro sura?uju.

O?ito postoje ljudi koji su nezadovoljni, [?]to je ok. jer ne mogu svi biti zadovoljni.
O?ito ti ljudi imaju potrebu izraziti svoje nezadovoljstvo, [?]to je isto ok. jer su njihove kritike pokazatelj organizatorima [?]to dogodine treba pobolj[?]ati ili dodati ili izbaciti.

Ali ako Ĺžele pomo?i, neka daju konstruktivne prijedloge ili se uklju?e u organizaciju. A pljuva?ki postovi ne?e pomo?i nikome.
ma covjece nisam pljuvala, samo sam napravila usporedbu, zasto to moram objasnjavati? i meni ide to prepucavanje na zivce, ali iz istog razloga zasto macan ne prevodi neke dijelove govora gosta (kako sam bar cula) meni ide na zivce zasto ta silna ljubomora prema istrakonu? pa ne bi ga ljudi hvalili reda radi. niti bi pljuvali po sferakonu da im nesto ne odgovara u cijeloj stvari.

i pozdrav petri, znamo se iz vidjenja (kao i sa svima vama ovdje).
prijevod nika: alapacha/alapa?a - klevetu[?]a, zlocesta babetina koja prica ruzne stvari o ljudima. morala sam uzeti prigodni nik, ne, kad sam vec krenula talasati.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Da se javim kao administrator na pozive da se ovaj topic obriše. Naime, i meni je to bio prvi impuls onog trenutka kad sam ugledao naslov jer takav naslov ne može biti izražavanje mišljenja, nego eventualno izražavanje nedostatka mišljenja. Ili, na internetskom, trollanje. No, moj drugi impuls, još uvijek prije otvaranja topica, bio je da malo stanem i razmislim, ?isto zbog stava da u demokraciji i budale imaju pravo glasa.

Onda, kad sam otvorio topic i zaista po?eo ?itati, zaklju?io sam da definitvno ne?u to brisati. Postoje razni sitni principijelni razlozi, ali pošteno i iskreno ?u iznijeti onaj glavni, pragmati?ni i manipulatorski.

Naime, svatko tko se ikad dvoumio oko toga je li Sferakon loš ili nije, nakon ?itanja ovoga ?e odjednom postati blaži prema organizatorima Sferakona jer ?e vidjeti sa ?ime se sve susre?u i sam od sebe ?e po?eti razmišljati i o drugoj strani medalje jer, jelte, "osoba koja diskutira na ovakav na?in ne može biti u pravu". Jedino o ?emu ?u razmisliti je da ovaj topic i sve postove u njemu na neki na?in sa?uvam od brisanja od strane "alapache" koja bi jednog dana, kad odraste (s obzirom da je sama napomenula da nije zrela, pa pretpostavljam da je rije? o osobi u pubertetu, ako nije, ispri?avam se što sam pogrešno shvatio), mogla shvatiti kakve je sve gluposti natrtljala i koja bi mogla poželjeti skloniti taj spomenik trajniji od mjedi koji ?e, jednom kad bude zrelija, nju i ljude koji je poznaju podsje?ati na ne tako slavno doba razvoja njezine li?nosti. Dakle, topic ostaje. To?ka.

I htio bih svima zahvaliti na mudrim i mirnim rije?ima kojima su diskutirali jer znam da ja ne bih bio sposoban za nešto takvo. Zato, a i zato što je ve? više-manje sve re?eno, nemam potrebe odgovarati na "alapachine" postove.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Petra wrote:
ire wrote:spi?les


:thumbleft:
Izitpajn wrote:htio bih svima zahvaliti na mudrim i mirnim rijeèima kojima su diskutirali
:ocasion: surprise!
Instant Geek. Just Add Coffee.
alapacha
Ewok
Posts: 13
Joined: 26 Apr 2005, 14:27

Unread post by alapacha »

Izitpajn wrote:Da se javim kao administrator na pozive da se ovaj topic obri[?]e. Naime, i meni je to bio prvi impuls onog trenutka kad sam ugledao naslov jer takav naslov ne moĹže biti izraĹžavanje mi[?]ljenja, nego eventualno izraĹžavanje nedostatka mi[?]ljenja. Ili, na internetskom, trollanje. No, moj drugi impuls, jo[?] uvijek prije otvaranja topica, bio je da malo stanem i razmislim, ?isto zbog stava da u demokraciji i budale imaju pravo glasa.

Onda, kad sam otvorio topic i zaista po?eo ?itati, zaklju?io sam da definitvno ne?u to brisati. Postoje razni sitni principijelni razlozi, ali po[?]teno i iskreno ?u iznijeti onaj glavni, pragmati?ni i manipulatorski.

Naime, svatko tko se ikad dvoumio oko toga je li Sferakon lo[?] ili nije, nakon ?itanja ovoga ?e odjednom postati blaĹži prema organizatorima Sferakona jer ?e vidjeti sa ?ime se sve susre?u i sam od sebe ?e po?eti razmi[?]ljati i o drugoj strani medalje jer, jelte, "osoba koja diskutira na ovakav na?in ne moĹže biti u pravu". Jedino o ?emu ?u razmisliti je da ovaj topic i sve postove u njemu na neki na?in sa?uvam od brisanja od strane "alapache" koja bi jednog dana, kad odraste (s obzirom da je sama napomenula da nije zrela, pa pretpostavljam da je rije? o osobi u pubertetu, ako nije, ispri?avam se [?]to sam pogre[?]no shvatio), mogla shvatiti kakve je sve gluposti natrtljala i koja bi mogla poĹželjeti skloniti taj spomenik trajniji od mjedi koji ?e, jednom kad bude zrelija, nju i ljude koji je poznaju podsje?ati na ne tako slavno doba razvoja njezine li?nosti. Dakle, topic ostaje. To?ka.

I htio bih svima zahvaliti na mudrim i mirnim rije?ima kojima su diskutirali jer znam da ja ne bih bio sposoban za ne[?]to takvo. Zato, a i zato [?]to je ve? vi[?]e-manje sve re?eno, nemam potrebe odgovarati na "alapachine" postove.
uau! a ja mislila da ste vec skuzili o kome je rijec. tiha voda brege dere, a ponekad odnese i koju planinu. godina - 33, i, srce, ja stojim iza svake rijeci koju sam ovdje napisala, kao sto stojim iza svake rijeci koju ikad napisem. tu nisam napisala nista sto ne bih rekla sutra, prekosutra niti za stotinu godina. slijedeci put nemam problema sve to bilo kome reci i u lice. ja se nemam zbog cega crveniti jer nikada nisam rekla ni napravila nista u sta nisam vjerovala. ako nisam u pravu - ne ne otvaram usta.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Okej, just for the record, da ne bi nesto ostalo visit u zraku. Alapacha, tvrdis da ovo sto si ti iznijela nije pljuvanje, nego misljenje. E, pa, ne znam u kakvom se ti to drustvu kreces, ali u bilo kom drustvu imalo odraslijih ili ozbiljnijih ljudi ovo tvoje "misljenje" se ne moze okarakterizirati nikako drugacije nego pljuvanje. To jednostavno nije kritika. Ne zato sto kazes da ti se Sferakon nije svidio, nego zbog nacina na koji to kazes. Koliko se meni cini, ljudi koji su ti odgovarali su bili ultraljubazni i ultrapristojni s obzirom na to kakvim tonom si to napisala svoje... misljenje. Kazes da nisi vrijedjala? krivo. Jesi. Onim sto si rekla i kako si to rekla. Nadam se da ne zelis reci da je nazivanje nekoga licemjernim i prepotentnim objektivna kritika?

Naravno, uvijek je moguce da su nasi kriteriji pristojnosti i konstruktivnosti pretjerani i "preozbiljni".

I, da, spomenula si "ljubomoru prema Istrakonu". Dugo i pazljivo pratim hrvatske web forume i

nitko

nikada

od ljudi koji organiziraju Sferakon nije nijednom rjecju spomenuo Istrakon u bilo kakvom negativnom kontekstu. Jedine usporedbe povlace ljudi koji kritiziraju Sferakon. Slobodno provjeri, na webu je bar sve arhivirano.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Re: zasto je istrakon bolji od sferakona i zasto ce uvijek b

Unread post by Dagon »

alapacha wrote:
Dagon wrote:OK, ne?u komentirati sve ostalo, ali ovo stvarno nije po[?]teno:
stav prema posjetitelju
istrakon: pa dosli ste nam!!! :headbang:
sferakon:koji ste k? opet do[?]li :!:
Ne mislim braniti Sferakon na ra?un Istrakona, ali moj vlastiti dojam je potpuno suprotan od ovog. A misliom da i nije samo moj.

Nat
p.s.
i nemoj mijesati prihvacanje tvoje grupice prijatelja tebe kao takve. ja sam zbog svoje grupice prijatelja koja me prihvaca isla na sferakon godinama, mada sam nakon sto sam tamo drugi puta bila zakljucila da nema razloga da tamo dolazim. dolazila sam samo zbog njih. ali onda smo zakljucili da ima i zanimljivijih mjesta na kojima se mozemo sastajati i da sastajanje sa prijateljima nije konvencija. sferakon je zapravo mjesto gdje se sastaje nekoliko grupica prijatelja, drustvo i grupice su striktno zatvorene, ne daj boze da kakav autsajder zaluta u tu atposferu, neko koga ne stiti grupica prijatelja.
Pa ja jesam outsider. U svakom pogledu. I nisam poznavala ABSOLUTNO nikog prije Sferakona, pogledaj moje stare postove, stalno sam kukala kako se svi tu poznaju osim mene. Sad sam upoznala otprilike polovicu, ali to je moja krivnja, do[?]la sam u subotu u 13.00, a oti[?]la u 21.30.

Nat
Last edited by Dagon on 28 Apr 2005, 15:45, edited 1 time in total.
At last, the stars are finally right...
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Alapacho, tvoj prvotni mail bi se mogao nazvati flejmom. E sad, pošto nitko ovdje nije odgovorio na isti na?in, možda si ti zbog toga nesretna? ;)

Ali ja stvarno ne vidim razloga zašto bi se podizale tenzije izme?u dvije konvencije. Pa nemamo ih dvadeset niti su jedna drugoj konkurencija.

Što se nekima na njima svi?a, možda se drugima ne svi?a. Tvoj na?in komunikacije nije primjeren kulturnom društvu, više nekoj birtiji gdje pijani gosti urlaju jedan na drugoga. Ja se na taj nivo ovdje ne?u spuštati. Mišljenje je jedno, pljuvanje nešto sasvim drugo.

Nitko te ne tjera da dolaziš na SFERAKON.

I da, dobro došla u društvo nekoliko spodoba koje nemaju pametnijeg posla nego pljuvati po SFERAKONu. Nisi ni prva, ni jedina, a vjerojatno ni zadnja.
:wave:
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

alapacha wrote:meni ide na zivce zasto ta silna ljubomora prema istrakonu?
A gdje si vidjela tu ljubomoru? Kad je tko pljuvao po Istrakonu?
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

Draga alapacho,

prvo sam i ja htjela reagirati na ovaj tvoj post, ali sad mi se i ne da baš nešto puno pisati, ljudi su ve? skoro sve rekli.

"zasto je istrakon bolji od sferakona i zasto ce uvijek biti" je vrlo subjektivno, i shvati da su essekon, istrakon, rikon i kutikon male konvencije na kojima možeš sve upoznati i sa svima se zezati dok je sferakon puno ve?a konvencija i jako je dobro organizirana i (osim onog "incidenta") sve je bilo u savršenom redu i vrlo gostoljubivo.

i sama znaš da ako te okolina ne prihva?a da vjerojatno promblem nije u okolini.

Ja nisam vidjela ni jednog bahatog ?ovjeka tamo, doduše moji kažu da je bio pašali?, al kud si se baš namjerila s njim družiti!?
Locked