SFERAKON 2005 - mi[?]ljenja

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Dagi wrote:Za Berislava, par rije?i.

Ne veseli me što stari iskusni ?lanovi nisu obasuli Ire savjetima prije održavanja konvencije... Nema veze, mudrovanje poslije konvencije uvijek pomogne.
Ti se salis, jelda?
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

nitko ne?e bit pozitivan...

HVALA Vanda! (U irino ime, i u ime svih ostalih)

I fakat Irena bila si izvrsna :headbang:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

BerislavLopac wrote:
Dagi wrote:Za Berislava, par rije?i.

Ne veseli me [?]to stari iskusni ?lanovi nisu obasuli Ire savjetima prije odrĹžavanja konvencije... Nema veze, mudrovanje poslije konvencije uvijek pomogne.
Ti se salis, jelda?
Mislim da je Ire ponajprije trebala potporu prije konvencije.

No, [?]alu na stranu: ak' ho?e[?], posjedni Ire jedan utorak te joj ispri?aj svoja iskustva. Sad ?e joj to dobro do?i - ovo govorim bez ironije - sad, nakon [?]to je uspje[?]no izvela ovogodi[?]nji program.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Dagi wrote:
BerislavLopac wrote:Ti se salis, jelda?
Mislim da je Ire ponajprije trebala potporu prije konvencije.

No, šalu na stranu: ak' ho?eš, posjedni Ire jedan utorak te joj ispri?aj svoja iskustva. Sad ?e joj to dobro do?i - ovo govorim bez ironije - sad, nakon što je uspješno izvela ovogodišnji program.
OK, nismo se skuzili. Ajde pliz pretrazi moje stare postove od ove zime tu na ovom forumu, pa mi opet reci da li se salis. I sjeti se prve inkarnacije sferakon.org-a -- tamo je bio i jedan podugacki clanak o mojim iskustvima (Ire, ili netko, jesi li ga mozda sejvala? bojim se da ga vise nemam...).

Mislim, o tome koliko joj nisam davao savjeta prije. Mozda sam mogao i vise, mozda i na neki nacin koji bi njoj bolje sjeo, ali samo nemoj reci da nisam.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Okej, sad je na meni red posuti se pepelom. SluĹžbena isprika.

Uistinu se jesi raspisao.

Bilo kako bilo, jo[?] uvijek mislim da bi bilo jako korisno posjesti Ire - ne pred ra?unalo, ve? na kavu ili pivo (recimo jedan utorak nave?er) te joj izravno usmeno prenijeti iskustva. Ako pri tome bude i pisanih te drugih materijala iz privatnih arhiva, tim bolje.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

hm, uz dužno poštovanje i sve to tak, hvala na brizi, de?ki, itd.
al ja fakat, fakat ne volim da me netko

posjedne radi bilo?ega

jerbo onda imam filing da sam ja malo dijete kojem treba prenijeti neku velku mudrost, ?ak iako to nije bila namjera posjedatelja.

na pivi (soku, kavi) možemo sjediti uvijek, razgovarati možemo uvijek, savjeta raznoraznih sam se naslušala i sigurna sam da ?u ih se još putem naslušati (ništa loše u tome, naravno), al ne treba praviti posebni sešn gdje ja mlataram nožicama a ?ike mi govore kak se nekad dobro jelo i sli?no.

vrlo sam zahvalna svima na potpori i daleko od toga da sam program sama samcata radila, jer da nije bilo iskusnijih sferaša (vas dvojica, primjerice), a posebno tanje, bila bih izgubljena ko .. ko .. ko nešto što je negdje jako izgubljeno.

stoga fala svima unazad i unaprijed. imamo godinu dana za u?enje.

:uzdravlje:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Ocu i ja nesto da izjavim za Dnevnik

Ovaj Sferakon mi je bio 4-5 do sada i (mada sam tamo bio samo u subotu na par sati) mislim da je najjaci.
Opcenito, dojam koji sam stekao je da dolazi sve vise ljudi(?) i da ljubitelji SF-a nisu vise samo pasivni konzumenti nego otkrivaju i cari druzenja na konvencijama.
Nasao sam masu izuzetno susretljivih ljudi koji nisu zalili svoje vrijeme da mi objasne osnove RpG, drugi su mi dali da se slikam s macovima i buzovanima (istina nakon sto sam odlusao predavanje na temu "Srednjovjekovni mac i koliko je ostar"), ma milina.
Ire je napravila odlican posao a kako se praksom dolazi do savrsenstva ne dvojim da ce iduci biti i bolji. Jedino se nadam da cu imati vise vremena za Sferakon a ne ovako sramotno malo.
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Alien2dio wrote:Ocu i ja nesto da izjavim za Dnevnik
Hehe, ajde da vidimo, tko je ovo skužio? :D
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ire wrote: hm, uz duĹžno po[?]tovanje i sve to tak, hvala na brizi, de?ki, itd.
al ja fakat, fakat ne volim da me netko

posjedne radi bilo?ega

jerbo onda imam filing da sam ja malo dijete kojem treba prenijeti neku velku mudrost, ?ak iako to nije bila namjera posjedatelja.

na pivi (soku, kavi) moĹžemo sjediti uvijek, razgovarati moĹžemo uvijek, savjeta raznoraznih sam se naslu[?]ala i sigurna sam da ?u ih se jo[?] putem naslu[?]ati (ni[?]ta lo[?]e u tome, naravno), al ne treba praviti posebni se[?]n gdje ja mlataram noĹžicama a ?ike mi govore kak se nekad dobro jelo i sli?no.
Mislim da je Berislav bio u dobroj namjeri. Nitko nije ni mislio na formalnu sesiju pod firmom daj se mala ?i?i, da ti ?i?a zbi?i...

No, povu?i ?u analogiju. Osobno, prije nego [?]to sam se primio ure?ivanja "Parseka", sve [?]to sam imao je pet-[?]est starih brojeva i ne[?]to (obeshrabruju?ih) pri?a... nakon desetak brojeva, dobio sam uvid u arhivu s ve?inom starih brojeva. Nije mi po[?]kodilo [?]to sam fanzin radio bez te arhive. No, sad mi dobro do?e staviti stvari u perspektivu - osnaĹžilo me za i?i dalje, pomoglo mi je spoznati [?]to u fanzinu Ĺželim, a osobito [?]to ne Ĺželim.
ire wrote: vrlo sam zahvalna svima na potpori i daleko od toga da sam program sama samcata radila, jer da nije bilo iskusnijih sfera[?]a (vas dvojica, primjerice), a posebno tanje, bila bih izgubljena ko .. ko .. ko ne[?]to [?]to je negdje jako izgubljeno.

stoga fala svima unazad i unaprijed. imamo godinu dana za u?enje.
Molim, nema na ?emu! A prostora za u?enje uvijek ima!
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

I jo[?]. Mislim kako ljudi - posjetitelji, sudionici - na konvenciji imaju velika o?ekivanja od Sferakona. I nisu u krivu. Jednostavno, SFera i Sferakon su pod trajnim pove?alom fandoma... Ljudi o?ekuju puno, pro[?]lo je dvadeset i sedam Sferakona, i ne moraju imati razumijevanja za uspone i padove koe je imala SFera i sama konvencija.

Stvar je Udruge i Organizacije da ljudima izi?u u susret. Mislim da je to ove godine u?injeno, Sferakon ima interaktivniju i opu[?]teniju atmosferu.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Hajdemo ujediniti dretve!
Dagi wrote:Okej, do sada sam bio suzdrĹžan s dojmovima, drĹže?i se ?injenica. Sad ?u riskirati s dojmovima.

Mislim i osje?am kako je Istrakon - koji je, povrh konvencije, i pu?ka veselica - imao jako pozitivan utjecaj na Sferakon. U prvom redu, sadrĹžaj Sferakona ove je godine u nizu to?aka vi[?]e okrenut publici. Interaktivniji je. Kratki rezime slijedi, pozivam svakoga neka me dopuni.

1. Survivor, kviz, aukcija knjiga.
1.1. Ponajprije Survivor, kao splet igara namijenjenih ?istoj zabavi. Izvrsno!
1.2. Kviz. Ha, umjesto istrakonske Brze guzice - Bo?koteka. Da, mi u Zagrebu jesmo u[?]togljeniji.
1.3. Aukcija. Sjajna i isplativa zabava.

2. Okrugli stol
Nije to?ka vidljiva na prvi pogled, pomalo je i ezoteri?na. Davor Ĺ i[?]ovi? otpo?eo je lani u Pazinu okrugli stol koji traje i danas, a orijentiran je davanju faktografskog pregleda [?]to se u hrvatskom SF-u zbiva, s planovima za konkretnu akciju. Idemo!

3. Op?a atmosfera
3.1. Na konvenciji - te[?]ko mjerljivo i podloĹžno osobnim utiscima. Mislim da je bila opu[?]tenija nego ina?e.
3.2. U organizaciji. Nakon Sferakona odrĹžana je skup[?]tina SFERE na kojoj je - me?u ostalim - sa?injen popis primjedaba te unaprije?enja za sljede?u godinu.

Negativni utjecaji? Pa, ne vidim ih. Jedino na [?]to je s pravom bilo primjedaba jest da se predavanja s Istrakona recikliraju u Zagrebu. Tu i sam imam putra na glavi i nisam jedini. Mislim da ?e predava?i morati diverzificirati snop tema.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Ponavljam svoje mi[?]ljenje s po?etka da je SFERAKON bio uspje[?]an.

To [?]to svi ne stignu na sve to?ke programa jer se odrĹžavaju paralelno, da, to mi je jasno. Sje?am se dilema kad je uveden drugi program na tada[?]njoj Radio Televiziji Zagreb. Pa ho?e li se gledati Velike bitke ili Put oko svijeta u 80 dana? Jebi ga... Da imamo samo jedan strim programa, onda bi svi pizdili da gdje je i kakav je to siroma[?]ni program.

Ĺ to se ti?e istih predavanja i na Istrakonu i na SFERAKONU, imam i ja neke vremenske limite. Takvo predavanje se ipak priprema cca tri do pet dana. A zahvalne i dobre publike sam imao i na premijeri i na reprizi. :)

Prostor (FER) je takav kakav jeste. Ĺ ta je i kada dostupno, i od prostorija i od opreme, ovisi o davatelju prostora, tj. FER-u. Nisam siguran da se dade na?i ne[?]to bolje i jednako jeftino (namjerno ne kaĹžem besplatno). Za solidan LARP bi trebalo i?i npr. u Maksimir ili pod Medvedgrad (ako bi nas i tamo pustili), to je ionako partizanija u [?]umi. Mislim, bi l' ti rado da ti se netko u chainmalu mota i mlati nekakvim ma?evima i buzdovanima ili demonstrira katapult oko parkiranog auta? Ne bi. E, pa mislim da ne bi ni profa?i na FER-u. Lakireri su skupi.

Živjele anime! :headbang: Imaju bolji SF od cijelog jebenog Hollywooda! :x

Gostiju je, ?ini mi se, ipak vi[?]e nego na Istrakonu. Petak iza 8 sati mi se ?inio prili?no popunjen, subota nave?er tako?er. Nisam ba[?] vidio puno ljudi koji su prazna pogleda lutali okolo i nisu znali [?]ta bi sa sobom. Nedjelja je bila relativno prazna, ali neka to netko uspredi s nedjeljom na Istrakonu! Ha!

Ukratko, dobro je pro[?]lo i svaka ?ast svima koji su radili na tome! :uzdravlje:
A. Ziljak
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Dagi wrote:Mislim da je Berislav bio u dobroj namjeri. Nitko nije ni mislio na formalnu sesiju pod firmom daj se mala ?i?i, da ti ?i?a zbi?i...
Hej, nisam ja taj koji je predlagao posjedavanje! :shock:
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Aranel wrote:za[?]to se svi bunite? meni je bilo super, ludo i nezaboravno, jedino mi bilo krivo kad u subotu u3 ujutro nitko nije htio i?i samnom u briju...

ne, zaista, (sad bez [?]ale) mislim da je (osim spavaonice) sve ostalo skoro pa savr[?]eno bilo. bilo je sadrĹžaja za svakoga, svi su se u ne?emu mogli na?i, mogao si popri?ati sa starim prijateljem i sa totalnim neznancem. mogao si sjediti u kutu i cugati i totalno ignorirati kon ili biti na predavanjima, kvizu, radionicama, [?]trikati chainmail ili si crtati po licu...

[?]to se mene ti?e ire, i svi ostali svaka ?ast!
Potpuno se slaĹžem!

Nat
At last, the stars are finally right...
Post Reply