Sferakonske zbirke

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

Dijeljenje zbirki na Sferakonu je:

U REDU jer tko ne želi knjigu može je uvijek poslije prodati
1
6%
U REDU jer je u hrvatskim uvjetima to najjednostavniji naèin da takva knjiga doðe do ljudi koje bi to moglo zanimati
6
33%
U REDU jer su zbirke dobre
1
6%
U REDU jer tko dolazi na Sferakon, vjerojatno ga to i zanima, a ako ga ne zanima, na krivom je mjestu
9
50%
U REDU jer tko dolazi na Sferakon, vjerojatno ga to i zanima, što nije sluèaj sa mnom
0
No votes
NIJE U REDU jer se tako posjetitelje prisiljava da kupe nešto što ne žele
1
6%
NIJE U REDU jer je to privatna promocija nekolicine autora
0
No votes
NIJE U REDU jer su zbirke loše
0
No votes
NIJE U REDU jer je to bacanje bisera pred svinje
0
No votes
 
Total votes: 18

Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Klara wrote:Mislim da je djeljenje (tj. prisilno kupovanje) u redu. Jer da bi shvatio da te ne[?]to zanima, netko ti to mora pokazati, izreklamirati, staviti pred tebe...
Ja osobno do pred dvije godine nisam imala pojma da postoji Sferakon, neko dru[?]tvo koje se zove Sfera, a kamoli zbrka. (Ne bih ni sad znala da nije bilo Nosfa)
Je l' ovo bilo slu?ajno? Ili...?
A. Ziljak
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Slu?ajno je :)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ja taj izraz koristim namjerno ve? poodavna i još niko nije skužio
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ina?e, kao što rekoh na jednom drugom forumu, naknadno sam se sjetio još jednog odgovora na gornju anketu, a koji bih ja najradije zaokružio:

U REDU jer je to jedini/najbolji na?in za promociju hrvatskog SF-a.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Dobar odgovor. Iako me podsjetio na promociju deterdĹženta u Getrou...
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Zbirka je super!

Pro?itala sam je u busu dok sam se vra?ala sa Sferakona. MoĹžemo li po?eti diskutirati o zbirke i pojedinim pri?ama ili ?e za to otvoriti zasebni thread?

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Hmmm, ti tražiš dozvolu da bi po?ela diskutirati o pri?ama?

Dakle, naravno da možeš po?eti, ali bi možda bilo bolje tu raspravu staviti me?u "Knjigy".
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

Ja sam ju?er u vlaku pro?itala Zoranovu pri?u, no to je cijela dogodovština...

Vak, krenem ja nagibnim vlakom ku?i (vaaaaaaaaaauuuuuuuuu.... vozila sam se ja svakakim vlakovima al s ovakim imenom još nisam)...
no uglavnom, IC vlak, isti ko IC u madži, samo manje prostora za sjediti, manji stol i puno manje prostora za negdje staviti noge, i malo uži prostor. isti ko IC u španjolskoj samo s opet istim ovim karakteristikama i 200 km/h sporiji, isti ko onaj u njemi.... da ne nastavljam... PUNO JE MANJI
i tak to nema kupea, sve u jednom. otvorim ja zbirku, pro?itam sadržaj, po?nem ?itati zoranovu pri?u i neka dva klinca jedan možda godinu i pol i njegov brat oko 3 godine po?nu kme?ati...
moje dijete nije nikad kme?alo (do evo sad kad mora matematiku pisati)...
i tako ?itam ja, ali ne mogu se baš skoncentrirati jer tete pored mene pri?aju o tome koliko njihove rodice imaju djece i kako se ona zovu a ona dva klinca sad još ja?e kme?e...
po?nem ja opet ispo?etka...
ona dva klinca sad se cerekaju ko ludi, a mama zajedno s njima...
isuse bože...
ajmo opet ispo?etka...
taman negdje na drugoj strani, klinci po?inju vrištati, i vrište ko blesavi, mama se dere "prestanite", mene po?inje glava boliti, noge su mi utrnule, saznala sam imena sve djece od rodica susjednih teta i opet zaboravila o ?emu se radi u pri?i.
zatvorim knjigu, pogledam mamu, ustanem se, vidno iznervirana, i zaista u tom trenutku sam joj htjela pri?i i re?i "hej, ajd ih ti ušutkaj ili ho?eš da ja to u?inim" kad skužim vrata na kojima piše "prvi razred" i profuram, u?em unutra i spustim svoje umorno dupe na prvu i jedinu slobodnu stolicu. pored mene sjedi neka teta s malim klincem, mali sladak, pri?a nešto, vesel, AL NE VRIŠTI i ja se okrenem prema njoj i kažem "gospo?o, što vi imate dobro dijete!!"
teta me zbunjeno pogleda, u to se otvore vrata od drugog razreda i za?uje se vrištanje, i u tom trenutku joj sve postade jasno....

i tako sam ja pro?itala zoranovu pri?u do kraja I SUPER MI JE!!!!
:)
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Jadna si ti, a ja sam putovala kao kraljica u skoro praznom busu na kat, i do Pore?a pro?itala sam cijelu zbirku. Da mi nije se spavalo, pro?itala bi i ostale koje sam nabavila na Sferakonu (one od prije, sa Sferakona i Istrakona).

Nat
At last, the stars are finally right...
Post Reply