Sferakon 2013

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

Stonehead
Hani
Posts: 89
Joined: 04 Jun 2004, 20:10

Sferakon 2013

Unread post by Stonehead »

Ok. Da čujem glasine i info za sljedeću godinu (treba se početi pripremati).

Imate ideju tko bi mogao biti gost? (pa da u stvari pročitam nekaj od likova koji dolaze)
Kaj bi mogla biti tema zbirke? Ili konvencije?

Ajde, kaj znate? Blizu je :P
VELIKI.... VELIKI od Sjevera!
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Sferakon 2013

Unread post by Sandman »

ti stvarno hoćeš da te netko odalami :lol:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Sferakon 2013

Unread post by Nazir »

:zubo:

Pa, za gosta i mene zanima - ove god. nisam skoro pa ništ pročitao - ok, nije da nisam mogao, ali možda mi treba duži poticaj :D

Tema, barem za zbirku, je nepostojeća :fuch:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sferakon 2013

Unread post by Izitpajn »

Ja bi Banksa :love:
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Sferakon 2013

Unread post by Milena »

China Mieville -- samo se treba dogovorit s mamom da sufinanciraju. I unaprijed stavit fotke, pa da viš koliko će se prodat' kotizacija. :zubo:
Ekaterina Sedia, zato kaj bi je ja rado vidla. :D
N.K.Jemisin. Za nju će se moći naći i sponzor, jer je prijevod u pripremi. :kava:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Sferakon 2013

Unread post by niniane »

... strefilo me sad kad sam vidjela naziv threada. Na trenutak sam imala onaj čudnovati feeling izgubljenosti u vremenu i prostoru... :zubo:

Tema za zbirku je nepostojeća... jer je upitno hoće li zbirke uopće biti. Kao i SFeraKona. Pošto je 2012. i ičekujemo smak svijeta, jelte :zubo:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sferakon 2013

Unread post by Izitpajn »

Tema je nepostojeća jer je svaka druga zbirka tematska.
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: Sferakon 2013

Unread post by Quicksilver »

1) hm, pa vako, gledala sam ja malo konvencije nacionalne jelte koje ce se odvijati iduce godine i dobar dio njih vec ima potvrdjene goste. Evo recimo Finci imaju Finkon u Helsinkiju, u srpnju (05-07.) 2013. i vec imaju potvrdjenu Aliette de Bodard. Dakle, uopce ne bi bilo lose da najkasnije do kolovoza posaljemo upite mogucim gostima, pa ko prvi pristane - kewl!

2) imam mogucu temu za SFeraKon 2013 (o tome vise na next SFerinom sastanku), ali zelimo li uopce imati nesto tematsko (kao onomad spaceopera/steampunk)?

3) Iana Banksa smo zvali za Eurocon / Kontakt, ali nam je rekao da mu je cijela 2012. zauzeta (inače je zainteresiran za Hrvatsku). Dakle, mogli bismo probati za next year. Ja bih voljela (osim Banksa) vidjeti / poslušati slijedeće pisce: China Mieville & Neal Stephenson. Bogme ni Cory Doctorow ne bi bio loš gost :-) Ma, bio bi dobar i Terry, al je bolestan.
(btw. časkala sam s organizatorima buduceg Eurocona - Ukrajincima & rekli su mi da planiraju na Euroconu predstaviti Williama Gibsona & Brucea Sterlinga. Poslali su upite i sad cekaju odgovor).

4) S time da bi bilo doista krajnje vrijeme da na SFeraKon konačno nakon dugog vremena pozovemo i nekog ženskog pisca :-)
Navijam za Nancy Kress. A već vidim kako bi vrlo zanimljiv kombo bile Ekaterina Sedia & Aliette de Bodard (da ne ispadne da zovemo samo Amere).

5) Dave Lally je komentirao iz iskustva hodanja po nacionalnim konovima da je SFeraKon (bio je 2011. nas gost, ako se sjecate) dobra konvencija, koja ima potencijal privući više stranih gostiju, ako bismo:
a) osnovne vijesti ubuduće stavljali online i na engl. (makar satnicu + opcenito tu i tamo neku vijest),
b) imali osim GoHovog predavanja jos dnevno 2 na engl. - vise od toga ne treba, tvrdi on.
c) pravovremeno na razlicitim sajtovima, tipa Concatenation, objavili info (datum, GoH, satnicu i sl.)
Spomenuo je da su Finci na taj nacin prije par godina poceli privlaciti posjetitelje iz Svedske, Rusije & pribaltickih zemalja te da sa svakom godinom imaju vise stranih posjetitelja. Zato su i odlucili bidati za WorldCon 2016.
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: Sferakon 2013

Unread post by Quicksilver »

Izitpajn wrote:Tema je nepostojeća jer je svaka druga zbirka tematska.
hm, onda imam tematsku ideju za 2014. :zubo:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sferakon 2013

Unread post by Izitpajn »

Quicksilver wrote:5) Dave Lally je komentirao iz iskustva hodanja po nacionalnim konovima da je SFeraKon (bio je 2011. nas gost, ako se sjecate) dobra konvencija, koja ima potencijal privući više stranih gostiju, ako bismo:
a) osnovne vijesti ubuduće stavljali online i na engl. (makar satnicu + opcenito tu i tamo neku vijest),
Pa, sad praktički imamo gotov sajt, samo ga treba povremeno apdejtati.
b) imali osim GoHovog predavanja jos dnevno 2 na engl. - vise od toga ne treba, tvrdi on.
Generalno, mislim da možemo izvući bar pola predavanja na engleskom. Ako ne dođe nitko izvana, stvar može regularno na hrvatskom.
c) pravovremeno na razlicitim sajtovima, tipa Concatenation, objavili info (datum, GoH, satnicu i sl.)
A to nismo?

Zapravo, ja bih bio sasvim sretan da SFeraKon zbilja postane "obični SFeraKon na koji dolaze i stranci". Mislim da je i prosječni SFeraKon među prvih deset konvencija u Evropi.

A lijepo je imati Eurocon, ali onda imaš zahtjeve koje moraš ispuniti. Lijepo je imati i Worldcon, ali mislim da se to jednostavno ne isplati.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Sferakon 2013

Unread post by Milena »

Quicksilver wrote: 4) S time da bi bilo doista krajnje vrijeme da na SFeraKon konačno nakon dugog vremena pozovemo i nekog ženskog pisca :-)
Navijam za Nancy Kress. A već vidim kako bi vrlo zanimljiv kombo bile Ekaterina Sedia & Aliette de Bodard (da ne ispadne da zovemo samo Amere).
Yes! Yesyesyesyesyes! Yesyes! :cheers: :cheers: :cheers:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Sferakon 2013

Unread post by niniane »

Izitpajn wrote:Mislim da je i prosječni SFeraKon među prvih deset konvencija u Evropi.
Agree.

Velika većina naših predavača može na licu mjesta prešaltati s hrvatskog na engleski, vjerujem. Tako da to ne bi trebao biti problem.
... characters, personalities, stories and larps...
Stonehead
Hani
Posts: 89
Joined: 04 Jun 2004, 20:10

Re: Sferakon 2013

Unread post by Stonehead »

Mislim da se pod "pravovremeno" ne misli čim je gotova, nego dovoljno unaprijed. Drugim rječima za tak nekaj bi trebalo napraviti da ne bude u zadnji čas sve :P
VELIKI.... VELIKI od Sjevera!
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Sferakon 2013

Unread post by jbt »

ak netko u stvari uspije dovuci mievillea, posmrtno doniram svu svoju imovinu SFeri. nije puno, samo auto i stan.
Blood for the Blood God!!

engi
Post Reply