Sferakon 2013

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sferakon 2013

Unread post by LordShaper »

Milena wrote:Evo, progress report, prvi dio Angelologije (jest, crkveni latinitet na djelu, sve štima) mi je bio sasvim ok nadnaravni triler, fino čitljiv. Sad sam na drugom dijelu, koji je puno sporiji i malo dosadnjikav, a ima i egzotizacije Bugara i ćirilice. Javim još kad završim. :kava:
Kako napreduje čitanje?

Vidim da se od danas na kioscima može kupiti za 49kn, radi li se o isplativoj investiciji? :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Sferakon 2013

Unread post by Nazir »

LordShaper wrote:
Milena wrote:Evo, progress report, prvi dio Angelologije (jest, crkveni latinitet na djelu, sve štima) mi je bio sasvim ok nadnaravni triler, fino čitljiv. Sad sam na drugom dijelu, koji je puno sporiji i malo dosadnjikav, a ima i egzotizacije Bugara i ćirilice. Javim još kad završim. :kava:
Kako napreduje čitanje?

Vidim da se od danas na kioscima može kupiti za 49kn, radi li se o isplativoj investiciji? :zubo:
Marija procitala, recenzija poslana za inverziju pa do objave mogu samo reci da ... nije bila sretna :zubo: Mislio sam procitat, ali nakon sto mi je otprilike prenijela dojmove odustao sam, makar mi je knjiga na dohvat ruke. Ma, prosljedim ti recenziju na mail pa da vidis, ne smije se jos objavljivat pa to onako, *hush, hush*, ispod stola :fuch:
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Sferakon 2013

Unread post by Milena »

LordShaper wrote: Kako napreduje čitanje?

Vidim da se od danas na kioscima može kupiti za 49kn, radi li se o isplativoj investiciji? :zubo:
Short answer? Ne.

Premda, da budem iskrena, nisam je završila. Ne zato što ne bih stigla (iako je i to donekle igralo ulogu) nego naprosto zato što me nije dovoljno zanimalo da joj se vratim. Tak da... :kava:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Sferakon 2013

Unread post by proteus77 »

Heh, prvi sam!

Još sam u ZG, ali vratio sam se sa Sferakona (i danas s hrpom Futura te knjiga sa Žiljkove legendarne aukcije).

Meni je sve bilo presuper :cheers: :occasion9: , upoznao hrpu ljudi (Živko Prodanović je legenda!), natrpo se knjiga, pobro Siriuse B i Titan (Horak je legenda br. 2, hvala na svemu i vrećicama za kraj), jedino mi je žao što nisam fotkao, na idući nosim smartphone (kad uštedim, prvo je na redu laptop).

Ništ, hvala svima i vidimo se na Sferakonu iduće godine, a na Marsonikonu za manje od 3 tjedna! :wave:

P.S. Žiljak, otpilio si me na licitaciji Klonirane, Jelene Čarije, grmph! :dum: :zubo: Možda iduće godine... Kad je to mi bio najnecool trenutak Sferakona, onda znate...

P.P.S. GoH-ica je neviđeno slatko stvorenje (je, lako je sad pisat skriven iza nicka...) :oops:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sferakon 2013

Unread post by Izitpajn »

E, a da si znao što je pisala u leksikon...
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sferakon 2013

Unread post by LordShaper »

Dobro je Xaotix rekao, trebalo ju je pozvati da ostane na afteru :lol:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Sferakon 2013

Unread post by Milena »

Ovo mi je bio prvi SFeraKon na kojem nisam slušala ama baš ništa od GoHice, ni službeno ni neslužbeno. Jel' mi netko može reći kako je to bilo?

Zanemarivši to, bilo je super. I malo dijete se dobro zabavilo, a bogami i veliko, iako to ne smije priznati. :D

A sad da otvorimo topic 2014... *duck and runs*
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Sferakon 2013

Unread post by proteus77 »

Ovako, ja sam bio na Q & A koji je vodio Žiljak u petak navečer. I bilo je dobro, saznalo se dost o tome kako je radila na romanu, ja mislim da je to nemoguće u Hrvatskoj provest toliko vremena na istraživanju topica romana i to...

I da, sviđa joj se malvazija, divna li čuda, rolajz! Ako sam dobro skužio, živi u franc. dvorcu, bila je udana za Bugarina 4 godine, šta još, aha, ima u glavi i treći dio trilogije, ali još nije počela pisat.

Na onome u subotu (radionica il štoveć) nisam bio. Dodijelila je Sfere, ne znam jel bila u nedjelju.

Dobro, nju ste dobili posredstvom Naklade Ljevak, zar ne? De malo nekih priča što je GoH-ica još radila u Zegeu, kako joj se svidilo i to...

Ja pak nisam bio na ničem od drugog gosta, kako je tamo bilo?

E da, pokupio sam samo 4 broja biltena, jel izašo još koji?

Inače, aukcija je trajala skoro tri sata, dobro sam pazario, zgrabio sam za 110 kn Titan za frenda, jedino mi je za siću izmakla ta Klonirana, hebemu, di ću to nać sad za toliko malo love? :x

I Milena, uzeo sam kod Zvonka 17 brojeva starih Futura, a broj 24 sam uzeo samo zbog Žiljkove Djece sunca koja se razlikuje od one objavljene kasnije u njegovoj autorskoj zbirci...

Pitajte što vas još zanima, meni je bilo super!

Aha, pozdravio bih samo Petru B. i Moniku Tresk, sve volontere, naročito onu curu koja mi je jučer natočila 3 deca savršeno ohlađene Coca-Cole, i to je to zasad!

Tko otvara thread Sferakon 2014? :scratch: :lol: :wave:
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Sferakon 2013

Unread post by Milena »

Buco je bio super kao i uvijek, meni se naročito svidio panel o adaptacijama strip->film koji je bio malo prelabavo moderiran, ali other than that je bio užasno zanimljiv, pogotovo zato što se GoH nepovoljno izjasnio o LotR adaptaciji... :zubo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Sferakon 2013

Unread post by Nazir »

Meni bilo super, imao sam dobar balans između organizacije i predavanja tako da sam stigao na glavnu većinu toga što me zanimalo. Posebno sam bio proud jer sam zapikirao neke first-commerse i dao im tour, pomogao ako je što trebalo i sl. pa sam na kraju čuo izjave da su oduševljeni i da slj. god. sigurno opet dolaze :love:

Žao mi je što nisam stigao ništa vidjeti od gospona 2 kg heroina & par konkubina (ovako je to trebalo biti rečeno na dodjeli nagrada) :zubo:

proteus77 wrote: E da, pokupio sam samo 4 broja biltena, jel izašo još koji?
Bio je i peti. Vjerojatno će u nekom periodu bit uploadan online...
proteus77 wrote: jedino mi je za siću izmakla ta Klonirana, hebemu, di ću to nać sad za toliko malo love? :x
Nisam skužio da si to bio ti, ali za tih par situacija kad je Žiljak rekao "prekasno" mi se to činilo OK. Stvarno je bila hrpetina knjiga i ovo je bila najduža aukcija do sada. Ako je netko htio knjigu, nema baš smisla čekati rubni trenutak da Žiljak kaže "treći put" i da se tada uleti. Možda nisi bio na toj granici, ali nisam dobio dojam da je
Žiljak nekoga oštetio.
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Sferakon 2013

Unread post by proteus77 »

Ma ja mu malo zamjeram samo što mu je bila par puta (a naročito prema kraju) premala pauza između cijena-drugi put i cijena-treći put- prodano. :lol:

Ono, hoću bar par sekundi da razmislim dal da bidam dalje. Inače, ja skupljam domaće knjige, ovu nigdje ne vidim ni po antikvarijatima ni štandovima, mislim da je ošla za samo 10-11 kuna, pa mi je zato bilo žao. Sad, da je neka kvaliteta od knjige, i nije, al nema gore kolekcionaru nego kad mu "trofej" izmakne iz ruke... :(
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Sferakon 2013

Unread post by TB »

Bio sam u subotu na nekoliko događanja. Svidjelo mi se taj jedan dan, pa mi je kao i svake godine, sada žao što nisam bio sve dane.

Na žalost, izašao sam malo prije kraja okruglog stola "Hrvatski Sf - kako dalje", pa ne znam što se zaključilo, koje mjere da se poduzmu.

Milenino predavanje o grimdarku bilo je informativno i duhovito. :thumbup:

Vrlo mi je zabavna bila rasprava o transferu stripa na film. Bilo je informativno, pokrivao se širok raspon tema...Prebacivanje stripa na film, romana na film, analiza kako stvari funkcioniraju u jednom mediju, a kako u drugom...
A sve prepuno šala i pošalica, najviše od strane GOH-a. ("U Avengersima ima šore i šege... a ševa je kada vidiš Scarlet Johanson, pa doma drkaš!" :lol: )
Predlažem istu temu i za idući sferakon s tim da bude najmanje 2 sata.

Irena, obećala si da ćeš na forumu napisati kako ti se svidio ovogodišnji sferakon. :-)
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Sferakon 2013

Unread post by Sandman »

TB wrote: Na žalost, izašao sam malo prije kraja okruglog stola "Hrvatski Sf - kako dalje", pa ne znam što se zaključilo, koje mjere da se poduzmu.
Nije bilo zaključka. Ako si pratio cijelu "raspravu" onda zaključak nisi trebao ni očekivati.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
Post Reply