Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by Zoran »

niniane wrote:Zorane, slobodno pročitaj cijelu godišnju produkciju pa dođi u žiri :angel:

Mogu ja radije ko Šišović, da me se navede kao pridruženog člana žirija, a ja da budem u inozemstvu na dan žiriranja?
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by Zoran »

niniane wrote:Zorane, slobodno pročitaj cijelu godišnju produkciju pa dođi u žiri :angel:
Nećem, čuo sam da se svi tamo posvađate... ja ne volim konfliktne situacije :angel:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by Zoran »

Javili mi iz Hrvatskog društva pisaca da sam dobio Sferu :occasion9: :cheers: :P
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by uglib »

Zoran wrote:Ful mi je bezveze ovaj naš fandom i ovi naši pisci. Svi si nešto čestitaju, kao fini smo ovo - ono.

Što nema nitko da dođe na forum pa lijepo: "u *izdu materinu svi vi, šta ste dali sferu ovom kretenu za ovu debilnu priču, a meni niste nikad, a bolji sam, ono, miljon puta?"

Fali mi takvih sadržaja :(
U MP3, hoće li mi već jednom netko odgovoriti zašto je izostavljena kratka priča dio 10 kartica?
Nemoguće da u toj kategoriji nijedna nije zaslužila Sferu, a ja sam bila tako prokleto sigurna da je to trebala biti moja priča, ona iz Divova, što god žiri mislio o tome.
Zaslužila sam Sferu, a oni ukinuli jedinu kategoriju u kojoj sam je mogla zgrabiti. To je apsolutni bezobrazluk, gore nego da je Sferu za kratku priču dobila neka debilna priča. :cussing:
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by Zoran »

uglib wrote:
Zoran wrote:Ful mi je bezveze ovaj naš fandom i ovi naši pisci. Svi si nešto čestitaju, kao fini smo ovo - ono.

Što nema nitko da dođe na forum pa lijepo: "u *izdu materinu svi vi, šta ste dali sferu ovom kretenu za ovu debilnu priču, a meni niste nikad, a bolji sam, ono, miljon puta?"

Fali mi takvih sadržaja :(
U MP3, hoće li mi već jednom netko odgovoriti zašto je izostavljena kratka priča dio 10 kartica?
Nemoguće da u toj kategoriji nijedna nije zaslužila Sferu, a ja sam bila tako prokleto sigurna da je to trebala biti moja priča, ona iz Divova, što god žiri mislio o tome.
Zaslužila sam Sferu, a oni ukinuli jedinu kategoriju u kojoj sam je mogla zgrabiti. To je apsolutni bezobrazluk, gore nego da je Sferu za kratku priču dobila neka debilna priča. :cussing:

Ma kužiš, trebao sam JA dobit za priču iz "Divova", al kako sam već dobio jednu ove godine, a žiri je odlučio da NIKAD i NI PO KOJU CIJENU ne daje duple sfere, onda su odlučili ne dodijeliti nagradu. :kava:
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by uglib »

Zoran wrote:Ma kužiš, trebao sam JA dobit za priču iz "Divova", al kako sam već dobio jednu ove godine, a žiri je odlučio da NIKAD i NI PO KOJU CIJENU ne daje duple sfere, onda su odlučili ne dodijeliti nagradu. :kava:
Eh, sad si zbilja pretjerao, a ja sam te tamo na nekom forumu branila da nisi narcis, i još sam svima liepo o tebi zborila, reklamirala te na sve strane i Izvršitelje ti u komšiluk poslala.
Da znaš da mi je to bilo zadnje. Više neću.
I ne vjerujem ti da je i ta Sfera trebala biti tvoja, već ih imaš previše i trebalo bi zakonom zabraniti da ih i dalje skladištiš dok nas tu ima bez ijedne k(bip) nagrade. :palica: :baba: :boxing: :poguzi: :mach: :sw:
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by Zoran »

Zoran wrote:
Ma kužiš, trebao sam JA dobit za priču iz "Divova", al kako sam već dobio jednu ove godine, a žiri je odlučio da NIKAD i NI PO KOJU CIJENU ne daje duple sfere, onda su odlučili ne dodijeliti nagradu. :kava:

Ne znam samo zašto nisu napravili istu stvar i u drugim kategorijama u kojim sam trebao dobiti nagradu: minijatura, priča, roman za djecu :scratch:

Valjda im se omaklo.

Ili politički razlozi, možda? :zbunj:
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by uglib »

Zoran wrote:Ne znam samo zašto nisu napravili istu stvar i u drugim kategorijama u kojim sam trebao dobiti nagradu: minijatura, priča, roman za djecu :scratch:

Valjda im se omaklo.

Ili politički razlozi, možda? :zbunj:
O, o, o... Ne mogu to više. :x
Idem se ubiti od posla.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by Zoran »

uglib wrote: već ih imaš previše i trebalo bi zakonom zabraniti da ih i dalje skladištiš dok nas tu ima bez ijedne k(bip) nagrade.
Pa to je istina... ima limit, evo recimo Macan ga je dosegnuo i sad više ne može dobit Sferu.

I onda ti dobiješ negdje Sferu za najbolju priču i misliš si "Jesam li stvarno najbolji, ili je ipak Macan bolji al mu nisu dali sferu jer ih već ima previše?"

I onda razviješ psihosomatski poremećaj, čir na želucu i sl.

Ja sam na taj način oćelavio. :scratch:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ja sam za to da se dodjeljuje ekvivalent Zlatne maline za priče. Svemirski šljam ili tako nešto. Pa da se onda na dodjeli SFera ide prvo SFera za minijaturu, pa Svemirski šljam za minijaturu, pa Sfera za kratku priču, pa šljam za kratku priču... Unijelo bi dašak svježeg zraka u dodjelu (a možda i dašak krvi). I gotovo sigurno se ne bi izostavljale kategorije.

Uvako su svi dobri i sretni i zadovoljni. :fuj:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by Zoran »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Ja sam za to da se dodjeljuje ekvivalent Zlatne maline za priče. Svemirski šljam ili tako nešto. Pa da se onda na dodjeli SFera ide prvo SFera za minijaturu, pa Svemirski šljam za minijaturu, pa Sfera za kratku priču, pa šljam za kratku priču... Unijelo bi dašak svježeg zraka u dodjelu (a možda i dašak krvi). I gotovo sigurno se ne bi izostavljale kategorije.

Uvako su svi dobri i sretni i zadovoljni. :fuj:
E, dobro je to... mogli bismo to na Rikonu napravit... oš bit u žiriju?

Edit: jedino mi je glupo što bi onda neki dobili i Sferu i Šljam za isto djelo.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Zoran wrote:E, dobro je to... mogli bismo to na Rikonu napravit... oš bit u žiriju?
Pa da me se masakrira negdje na cesti kad se budem vraćao kući? :gori: Mislim da bi žiri za takvu stvar morao biti tajan. Al bilo bi to fora napravit.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by uglib »

Kakve sam sreće, Malinu bih sigurno dobila, ali bolje išta nego ništa. :lol:
Zoran wrote:Pa to je istina... ima limit, evo recimo Macan ga je dosegnuo i sad više ne može dobit Sferu.

I onda ti dobiješ negdje Sferu za najbolju priču i misliš si "Jesam li stvarno najbolji, ili je ipak Macan bolji al mu nisu dali sferu jer ih već ima previše?"

I onda razviješ psihosomatski poremećaj, čir na želucu i sl.

Ja sam na taj način oćelavio. :scratch:
Baš me briga tko je bolji, samo da ja dobijem nagradu.

I niš se ti ne brigaj za moje psihičko zdravlje, a i kose imam dosta.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by Zoran »

uglib wrote:
Baš me briga tko je bolji, samo da ja dobijem nagradu.

A gle, ako je tako, Jurica Palijan je svoju Potosferu primio putem posrednika, nije htio doći po nju jer je smatrao da će dodjela nagrade njemu narušiti ugled nagrade i sl. pa bi možda bio voljan prodati je. Pa je možemo probat otkupit od njega i uručit ti je na nekoj od idućih konvencija :angel:
Post Reply