Poseèen na papir

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Dagi wrote: u interesu lakšeg snalaženja u izvornim pregledima, bibliografijama itd.
Fascinantno kakve smo sve izgovore u stanju na?i da bi opravdali našu lijenost :ocasion:
Tanja
Ewok
Posts: 16
Joined: 09 Dec 2004, 03:23
Contact:

Unread post by Tanja »

zorane, ne mogu docekati cuti tvoj izgovor za onu stiklu sto travu gazi

:angel:
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Zoran wrote:
Dagi wrote: u interesu lak[?]eg snalaĹženja u izvornim pregledima, bibliografijama itd.
Fascinantno kakve smo sve izgovore u stanju na?i da bi opravdali na[?]u lijenost :ocasion:
(istaknuo Dagi)

Svoju lijenost, valjda!
:uzdravlje:
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Hrvoje Pr?i? wrote: (...) (kao i [?]to se ne ?udim [?]to Sfera nema svoj forum nego gostuje na tu?em, ma koliko on dobar bio) (...)
Ovo zahtjeva malu povijesnu opasku. Kad je SFera ozbiljno krenula on-line, na internetskoj je stranici uspostavljen i forum. Bilo je to prije nekih dvije, dvije i pol godine. Forum je u prvih mjesec-dva prikupio vi[?]e desetaka ?lanova (recimo, do pedeset), od kojih je kakva tre?ina (recimo, petnaestak) uistinu diskutiralo. Za to?ne brojke me nemojte prozivati, jer mi pri ruci nije moja arhiva, no drĹžim da "odokativno" odgovaraju ?injenicama. K tome, navedene brojke zvu?e skromno, no - znaju?i o kakvom se Ĺžanru i kojim okolnostima radi - zapravo je SFerin forum imao lijepu uzlaznu putanju.

Tada je na SFerinom internetskom forumu iznenada po?ela diskusija o pripajanju SFerinog foruma NOSF-ovom. Bilo je to doba kad se pod ozbiljno diskutiralo o stvaranju jedinstvenog hrvatskog SF "nad-foruma" na Internetu. Usporedno s time, vodila se i ne[?]to manje ozbiljna diskusija o za?ahurenosti i ekskluzivitetu SFere kao udruge, preteĹžito kroz anonimne napade izvana, u pravilu o?ito motivirane osobnim vendettama. Osje?ala se, dakle, i potreba da SFera postane vi[?]e user friendly.

Ĺ to se ti?e "nad-foruma", NOSF se doimao logi?nim stoĹžerom, budu?i najposje?enijim forumom - ve?ina ?lanova SFere ionako je diskutirala na oba foruma. Osobno sam bio protiv - i pripajanja , kao i "nad-foruma". Protiv prvog iz razloga neizvjesnog "podstanar?enja", protiv drugog iz na?elnih, ali i prakti?nih razloga: tko Ĺželi diskutirati o ?emu bilo, bolje mu je imati [?]iri izbor. Na SFerinom je forumu provedeno glasovanje, s rezultatom da je pripajanje na posljetku provedeno.

Baciv[?]i pogled unatrag, zamisao je ipak bila dobra. Klupski sadrĹžaji SFere ionako ne bi dali dostatnu aktivnost samostalnog foruma, dok su ozbiljni razgovori o Ĺžanru koncentrirani na mjestu gdje diskutiraju i ?anovi, i ne-?lanovi SFere. Mislim, dakle, da je pripajanje imalo u?inka na na?in da su svi na dobiti.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

(Izitpajne, jezici evoluiraju pa je dakle mogu?e da hrvatski i srpski budu sli?niji ili razli?itiji u budu?nosti ;) )
Upravou tome i jest stvar. meni je u interesu da hrvatski i srpski budu što sli?niji i u budu?nosti i radit ?u na tome koliko je god u mojoj mo?i. Prevo?enje i neprevo?enje nisu samo posljedica, nego i jedan od uzroka me?usobne sli?nosti i razumljivosti.
Meni je osobno tako i tako svejedno ako se engleski, srpski ili neki drugi jezik koji razumijem koristi u literaturi koju ?itam - ali stvar je u dvostrukim mjerilima. Što ?emo, a što ne?emo prevesti.
Dvostruka mjerila postoje zato jer je rije? o dvostrukoj situaciji. Ili, da prevedem analogiju, mjerila su razli?ita zato jer je situacija razli?ita. Htjeli priznati ili ne, nama Englezi nisu isto što i Srbi, što zbog zajedni?ke povijesti, što zbog, prije svega, vrlo sli?nog ili identi?nog (kako se kome svi?a) jezika. Mislim da je ova sli?nost sretna okolnost koju ne bismo trebali tek tako pustiti iz ruke. Zbog materijalnih, ali i kulturnih interesa.

Mislim, da se bar sa svima lingvisti?ki razumijemo kao sa Srbima (i Bosancima i Crnogorcima)...

A ina?e, simpati?no mi je ovo formalno provla?enje kroz rupu u propozicijama koje ... khm .. neki provode :) Mislim, kao da je Velikim Rvatima bitno jel tekst pri?a ili esej i ulazi li u bubanj za nagradu ili ne. Njima je problem to što je stvar na srpskom i bunili bi se i da je rije? o stripu, da ne kažem ilustraciji.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Ti si, Izitpajne, financijski motivirani yugonostalgi?ar, namera?en na ex-yu literarno tržište. Ali kad ja njima ispri?am za tvoje prošlogodišnje ustašoidne ispade u pijanom stanju, možeš se oprostiti od tog tržišta :tongue2:
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

BTW, mene je inkriminirani esej najvi[?]e svidio u cijeloj zbirke.
At last, the stars are finally right...
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

A meni puno manje. U svakom slu?aju, objavljeno na krivom mjestu.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Gu[?]ti su gu[?]ti. Al da nije bilo tog eseja, pitanje da li bi ja uop?e nabavila zbirku...
At last, the stars are finally right...
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Uostalom, otkud vama, SF fanovima, koji bi trebali biti, kao ono, [?]irokih nazora, takva ksenofobija? :?
At last, the stars are finally right...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Dagon wrote:Uostalom, otkud vama, SF fanovima, koji bi trebali biti, kao ono, širokih nazora, takva ksenofobija? :?
Ksenofobija je OSNOVA sf-a a pogotovo horrora! :ocasion:

Strah od elijena! Di ?eš gore ksenofobije?! :mrgreen:
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Tko se boji elijena jo[?]... :D
At last, the stars are finally right...
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Nije ksenofobija, nego koncept. Knjiga se zove "zbirka hrvatskog horora", a ne "zbirka hrvatskog horora i jednog srpskog eseja". Dvanaest godina sferakonskih knjiga dalo je jasan odgovor [?]to ona jest, a [?]to nije.

Ina?e ima dobrih stvari u zbirci, i par po?etni?kih proma[?]aja (po meni, naravno). Najbolji su mi Darko Macan, Iva Ĺ aki? Risti? i Zoran Kru[?]var (izvr[?]itelji rules!).
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Neberojatno kako neki ljudi znaju izokrenuti tu?e postove kako njima odgovara! Boli me patak za koncept, to je stvar izdava?a, ja s tim nemam ni[?]ta, moj komentar o ksenofobije odnosio se na va[?]e sveop?e kokodakanje ?im netko ne[?]to napi[?]e a ono ne ba[?] na standardnom hrvatskom. I na otvaranje od strane nekih juzera ovog foruma na drugim forumima topica baziranih na nacionalnoj netrpeljivosti.
At last, the stars are finally right...
Post Reply