Parsek 89

PARadoksalno SEKularno glasilo Društva za znanstvenu fantastiku SFera

Moderator: Dagi

User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Ire wrote:nitko te ne ignorira. mislim da nitko zapravo ne vjeruje da se netko dobrovoljno javlja na tu dužnost :lol:
ne znam ja prvo ti s USB-stikom
sad Dagi :lol:
Ire wrote:pa jel ti bahode možda pada na pamet kako bi se moglo riješiti parsečno pitanje?
za sad nemam budem pogledao kako to sad izgleda pa razmislim i javim
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

prvo ti s USB-stikom
nisam! :( :( :(
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Bahod wrote: ne znam ja prvo ti s USB-stikom
sad Dagi :lol:
A ja bih s USB-stikom trebao napraviti KAAAJ!? :zgroz:

NEȒEM!
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Ire wrote:
Tomislav Sakic wrote:Ja sam se slomio pokusavajuci ugurati Parsek u postojeci html dizajn
u koji dizajn?
Pa gurao 84-orku preko 83, a sramota je nelinkana, ali na serveru: http://sfera.hr/parsek/br84/index.php


Imao sam "blagih" problema s lijevom i desnom marginom (tj. linkovi, tablice itd.) jer su funkcionirali kao html mini-sajt unutar veceg php-sajta (da kazem laicki, a i nisam drugo doli laik za te programerske finese...)

Mislim da u Wordu ima naredba "Convert to PDF" i to je to, Dagi, barem ja to tako radim :ocasion: Ali i ja sam za blog, jerbo se onda moze komentirati. Interaktivni casopis:-0


t.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Ire wrote:nisam! :( :( :(
da da ;)
Dagi wrote:A ja bih s USB-stikom trebao napraviti KAAAJ!? :zgroz:
pa niš :?
Dagi wrote: NEȒEM!
Ok nećeš USBstic ili da uwebim Parseka

Mislim da je došlo do pomutnje jer si postao par sekunda prije mene pa nisam vidio tvoj odgovor
Tomislav Sakic wrote:Mislim da u Wordu ima naredba "Convert to PDF" i to je to, Dagi, barem ja to tako radim :ocasion:
Da ima nu samo ako imaš instaliran Acrobat – ali ne reader nego professional ili kakav imaginarni printer za ispisivanje PDF-a
Tomislav S wrote:Ali i ja sam za blog, jerbo se onda moze komentirati. Interaktivni casopis:-0 t.

Meni se ta ideja zapravo jako sviđa, em zbog interakcije s publikom, em će uwebljavanje slijedećih brojeva biti banalno jednostavno
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Bahod wrote:
Dagi wrote:A ja bih s USB-stikom trebao napraviti KAAAJ!? :zgroz:
pa niš :?
Dagi wrote: NEȒEM!
Ok nećeš USBstic ili da uwebim Parseka

Mislim da je došlo do pomutnje jer si postao par sekunda prije mene pa nisam vidio tvoj odgovor
Okej, hajdemo preskočiti ovaj bijeli šum. Ako si za uwebljivanje "Parseka", ja sam ZA.
Bahod wrote:
Tomislav Sakic wrote:Mislim da u Wordu ima naredba "Convert to PDF" i to je to, Dagi, barem ja to tako radim :ocasion:
Da ima nu samo ako imaš instaliran Acrobat – ali ne reader nego professional ili kakav imaginarni printer za ispisivanje PDF-a
Teškoća je to što mi ispadnu pozamašni fajlovi. Bojim se da bi u PDF-u bili još većima.
Bahod wrote:
Tomislav S wrote:Ali i ja sam za blog, jerbo se onda moze komentirati. Interaktivni casopis:-0 t.

Meni se ta ideja zapravo jako sviđa, em zbog interakcije s publikom, em će uwebljavanje slijedećih brojeva biti banalno jednostavno
Hajdemo onda kao blog! Ostavimo ono što je već postavljeno kao HTML (ili kak' već), pa nastavimo kao blog. Ako ideja flopne, nikom ništ'...

@Bahod:
Ako zbilja imaš volju, pošalji mi e-mail adresu na Private Message, pa se bilateralno dogovorimo. :uzdravlje:

@Ire:
Imamo Tvoj Amen, jel'da? :drunken:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pa, dagi, odluka nije na meni. parsek je tvoje čedo ;)

i meni se čini da je blog najbolja opcija i drago mi je da je bahod pristao to radit jer iskreno nemam više ni zericu ekstra vremena za to.

:uzdravlje: :ocasion: :hello1: :notworthy: :occasion9: :wav:

a što se tiče konvertiranja bilo kakvih dokumenata u PDF - preporučam Primo PDF - besplatno i kvalitetno (novi NOSF magazini su konvertirani iz Publishera u PDF preko Prima) :mrgreen:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Dagi wrote:
Okej, hajdemo preskočiti ovaj bijeli šum. Ako si za uwebljivanje "Parseka", ja sam ZA.
dogovoreno
Teškoća je to što mi ispadnu pozamašni fajlovi. Bojim se da bi u PDF-u bili još većima.
budem vidio koliki su kad pošalješ
Hajdemo onda kao blog! Ostavimo ono što je već postavljeno kao HTML (ili kak' već), pa nastavimo kao blog. Ako ideja flopne, nikom ništ'...
dobro omda blog
ajmo sad još jednu stvar da otvaram blog na blog-servisu ili ćemo zajahat s blog formatom na sfera.hr/parsek_blog (ili tako nešto)
ova druga solucija je malo kompliciranija – mislim meni jer se nikad nisam igrao s takvim stvarima – božemoj naučit ću
@Bahod:
Ako zbilja imaš volju, pošalji mi e-mail adresu na Private Message, pa se bilateralno dogovorimo. :uzdravlje:
poslano

Ire wrote:a što se tiče konvertiranja bilo kakvih dokumenata u PDF - preporučam Primo PDF - besplatno i kvalitetno (novi NOSF magazini su konvertirani iz Publishera u PDF preko Prima) :mrgreen:
imam ja professional tak da to nije problem
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

najbolje da otvoriš na blog.hr primjerice jer na sfera.hr ionako već sad fali spejsa
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

ok
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

a ovaj je blog vrlo koristan

http://tutor.blog.hr/
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

ok tnx

inače blog je otvoren ovdje

za sad se neću igrati s dizajnom
prvo da vidim kako da to (smisleno) postavim gore pa tek onda kak to izgleda
Last edited by Bahod on 06 Nov 2006, 19:28, edited 1 time in total.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Tomislav Sakic wrote:Ja sam se slomio pokusavajuci ugurati Parsek u postojeci html dizajn (nisam uspio, jelte; svaka cast izvornom programeru).
:angel:
Post Reply