SFere više nema na Wikipediji

Razgovori ugodni o udruzi, prostoru, tračevima i svemu ostalome ...

Moderator: niniane

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

SFere više nema na Wikipediji

Unread post by Izitpajn »

Ubilo je prije nekoliko dana. Ja sam sad otkrio. Ako ovdje ima iskusnijih Wikipedijanaca, neka malo pogledaju koj' kua.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: SFere više nema na Wikipediji

Unread post by Tomislav Sakic »

Ah, engleska Wikipedia!
14:50, 6 April 2010 The JPS (talk | contribs) deleted "SFera" ‎ (Expired PROD, concern was: Non-notable society)
Dakle, netko je jednom predlozio brisanje članka, nitko se nije usprotivio, i izbrisali ga. Razlog: nevazno udruzenje.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: SFere više nema na Wikipediji

Unread post by Ire »

jel se može vratiti?
Instant Geek. Just Add Coffee.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: SFere više nema na Wikipediji

Unread post by Tomislav Sakic »

Ispunio sam opciju "undelete" s obrazlozenjem.

Sad vidim da ima opcija i "deletion revision".

Inače, rok reakcije kad se neka stranica nominira za brisanje je samo 7 dana, i onda je administratori uklanjanju.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: SFere više nema na Wikipediji

Unread post by Tomislav Sakic »

Ire wrote:jel se može vratiti?
Ne smijes pisati isti clanak, nego ga pisati ili sasvim drukcije, ili pokrenuti proces revizije brisanja ili poslati primjedbu na brisanje (sto sam ja upravo napravio).

Predlazem da tko god da je član to uradi; više glasova, to bolje.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: SFere više nema na Wikipediji

Unread post by Tomislav Sakic »

Treba pratiti kako ce mi odgovoriti na http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia: ... tion#SFera

Uvijek postoji opcija "Recreating the article" s boljim stilom i podacima, ali pitanje je, jer je SFera izbrisana kao "non-notable society".
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: SFere više nema na Wikipediji

Unread post by Izitpajn »

Mislim da se "non-notable" odnosi na nedostatak referenci (kojih se uvijek može nadotrpati), a ne kao "nevažno društvo" ;)
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: SFere više nema na Wikipediji

Unread post by Tomislav Sakic »

The problem is that the "article" as written is very short, and has no references to any third-party articles about SFera and its role in East European SF. Hasn't anybody been clipping articles from things like Locus and the like which discuss SFera? I know they are also mentioned in various books and articles about SF in the former Yugoslavia. --Orange Mike | Talk 14:42, 13 April 2010 (UTC) (has always wished he could attend a SFeraKon)
Clanak nam je vracen na http://en.wikipedia.org/wiki/SFera, a gore pise sto moramo napraviti.

Nece biti izbrisan (zasad), ali ovo je sada na vrhu, da se zna:
This article may not meet the general notability guideline. Please help to establish notability by adding reliable, secondary sources about the topic. If notability cannot be established, the article is likely to be merged, redirected, or deleted. (April 2010)

This article needs references that appear in reliable third-party publications. Primary sources or sources affiliated with the subject are generally not sufficient for a Wikipedia article. Please add more appropriate citations from reliable sources. (April 2010)
Na stranici Discussion nalazi se pak ovo:
This article was deleted through the proposed deletion process in the past. That deletion has been contested, and the article has been restored. Further attempts at deleting this article should be made through articles for deletion or the criteria for speedy deletion if the article meets any speedy deletion criteria except the recreation of deleted material criterion.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: SFere više nema na Wikipediji

Unread post by Ire »

baš su sad našli zajebavat
koliko vremena imamo za to?
Instant Geek. Just Add Coffee.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: SFere više nema na Wikipediji

Unread post by Tomislav Sakic »

Nema ograničenja - barem ne do iduceg prijedloga za brisanje, ali sad ga ipak nece biti, jer izgleda da tip koji nas je vratio zna za SFeraKon, vidis gore.

Ja sada pišem iz glave, dajte mi pola sata. Ono sto napravim neka bude okvir za kasniji konačan rad, ali nam trebaju EKSTERNE REFERENCE (ne na hrvatskom ili na SFerinu sajtu).

Trebat cemo reference na Ballcon 1986. (tko su bili počasni gosti?), otkazani Eurocon 1992, the na nešto što mi je nepoznato - stranice Eurocona kazu da 1998. nije bilo Eurocona, nego da je umjesto toga održana Euroconference u Hrvatskoj?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: SFere više nema na Wikipediji

Unread post by Izitpajn »

Koliko znam, mogu i reference na hrvatskom.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: SFere više nema na Wikipediji

Unread post by Izitpajn »

Inače, SFera i Sferakon se na Locusu spominju samo na listma konvencija te-i-te godine. Nekoliko redaka na listi od nekoliko desetaka konvencija.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: SFere više nema na Wikipediji

Unread post by Tomislav Sakic »

Sa sajta Europskog društva za znanstvenu fantastiku, referenca: report s Eurocona u Freudenstadtu 1992, koji spominje otkazivanje Zagreba: http://www.esfs.info/reports/report-2002-freucon.html
Post Reply