SF(RJ)

Razgovori ugodni o udruzi, prostoru, tračevima i svemu ostalome ...

Moderator: niniane

Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: SF(RJ)

Unread post by Quicksilver »

Xaotix wrote: A možda je riječ o međunarodnoj zavjeri gdje Izitpajn i Boban podjebavaju sve oko sebe natječući se tko će sakupiti više banova i cenzura. :vrag:
Sad kad si to tako reko, sve mi se čini da je to pravi razlog. Hm..
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: SF(RJ)

Unread post by Ire »

Izitpajn wrote:Suptilan? Moi? :scratch:

Svakako su me nazivali, ali ovako još ne... :shock:
mi sori :zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: SF(RJ)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Budući da se znanstvena fantastika uglavnom odnosi na neke buduće događaje, osobe i svjetove, a kako je trend globalizacije sve izraženiji, velika je mogućnost da će u nekoj doglednoj budućnosti nacionalitet i slične tvorevine postati nevažne i nepotrebne, te mi stoga, kao štovatelji futura, smatramo nepotrebnim baktati se s pitanjem nacionalnih, vjerskih, stranačkih i kojekakvih drugih pripadnosti. Ergo, otud mir na NOSF forumu. :bilo:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: SF(RJ)

Unread post by Brumiko »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Budući da se znanstvena fantastika uglavnom odnosi na neke buduće događaje, osobe i svjetove, a kako je trend globalizacije sve izraženiji, velika je mogućnost da će u nekoj doglednoj budućnosti nacionalitet i slične tvorevine postati nevažne i nepotrebne, te mi stoga, kao štovatelji futura, smatramo nepotrebnim baktati se s pitanjem nacionalnih, vjerskih, stranačkih i kojekakvih drugih pripadnosti. Ergo, otud mir na NOSF forumu. :bilo:
Možda će današnje nacionalnosti postati nevažne i nepotrebne, ali čisto sumnjam da neće biti nekih drugih nacionalnosti (ili "nacionalnosti"). Taucetanci vs. Alfacentauraca, recimo. Ili, da se odmakneno od klišeja 20. stoljeća:
  • slobodarski međuzvjezdani trgovački klan Qeng Ho kontra totalitarnog društva Probuđenih iz Vingeovih Jazbina na nebu
    Conjoineri (Združeni?) kontra Demarkista kontra "neuralnih čistunaca" iz Reynoldsovog Revelation Space univerzuma
    sljedbenici Windows paradigme kontra sljedbenika Linux paradigme, :) izmišljotina moja
    Košnica, Sveučilište, Morganiti, Vjernici, Gajanci, Mirotvorci, Sparta, Slobodni droni, Data anđeli, Planetni kult, Kibernetska svijest i Pirati. Igra netko Alphu Centauri, najbolju igru svih vremena? ;)
Azagtoth
Ewok
Posts: 14
Joined: 30 Nov 2003, 22:05
Location: Croatia

Re: SF(RJ)

Unread post by Azagtoth »

Da me ispricate na onom sto namjeravam izreci (nista u vezi Kartage) ali , YEBO plemena...zbog takovih stvari smo mi ovdje u ...hm...no, dobro shvaca se.
Kako bi dobri general Chang rekao"...mene ne interesiraju vase porijeklo, ne interesiraju me nasljedstva vasih otaca ...mene interesiraju vase tocke slamanja..."
Parafraziram , ali univerzalnost kao i sposobnost zadrzavanja objektivnog rasudjivanja kljuc je napretka.Ujedno ,to je i prvi znak propasti jer ne prezivljavaju inteligentni, nego primitivni!

AH, opet sam zabrazdio...mozete me zashamarati! :x :zbunj:
Post Reply