Uski put, prvi dio

Priče (nevezane za Literarnu radionicu), pjesme, crteži i ostale kreacije forumaša

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Uski put, prvi dio

Unread post by ratchet »

Bila jednom jedna priča.
Last edited by ratchet on 19 Apr 2010, 12:57, edited 1 time in total.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Re: Uski put, prvi dio

Unread post by mcn »

Ubilo me viškom riječi prije kraja prvog retka. Možda je do mene, a možda i nije, jer mi se čini kako bi:

"Otac Marka Dujmića je uvijek govorio da postoje dvije vrste ljudi: oni koji misle da sve znaju i oni otvoreni za nova čuda. Markov je otac sebe ubrajao u drugu skupinu, s tim što je Marko, kako je odrastao, sve više shvaćao da mu je otac pripadnik prve."

bilo puno brže i zanimljivije.

Sporoća se nastavlja i u idućim odlomcima te nisam više imao volje čitati.

mcn
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Re: Uski put, prvi dio

Unread post by mcn »

A u medjuvremenu sam shvatio da je to priča iz Ubiqa 4. Premda ne postoji ugovor kojim bi njezino stavljanje na web blo proskribirano, ovakvo je ponašanje ipak vrlo neprikladno te ću redakciji preporučiti da autora ubuduće izbjegava.

mcn
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Uski put, prvi dio

Unread post by ratchet »

Ako vam smeta dobro, maknut ću. Ionako sam mislio zamoliti administratore da ga maknu za koji dan.
Ako me mislite zbog toga ubuduće izbjegavati, slobodno.
Uski put je složen od nekoliko poglavlja jednog romana kojeg upravo dovršavam. A kojeg sam mislio ionako staviti na web, prvenstveno ovdje u komprimiranom obliku, jer nemam nigdje drugdje. Pod uvjetom da bilo tko uopće pokaže interes za njegovim čitanjem u ovakvom obliku. Zato jer je poklanjanje romana u elektroničkom obliku i postanje na forumima i blogovima zapravo jedini način da ga uopće objavim.
Pisanje mi pada sve teže, a to se prvenstveno odnosi na duga djela, i sve više imam osjećaj da samo uzalud gubim vrijeme, da se mučim nizašto jer se to ionako ne čita i da to nemam gdje objaviti.
Pa mi buduće izostavljanje neće teško pasti, samo će mi pomoći da prelomim neke stvari u sebi.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Uski put, prvi dio

Unread post by uglib »

mcn wrote:A u medjuvremenu sam shvatio da je to priča iz Ubiqa 4. Premda ne postoji ugovor kojim bi njezino stavljanje na web blo proskribirano, ovakvo je ponašanje ipak vrlo neprikladno te ću redakciji preporučiti da autora ubuduće izbjegava.

mcn
Hm, meni je također jedna priča objavljena u Ubiqu, ali mi ni usmenim, ni pismenim putem nije ukazano da tu priču, barem neko određeno vrijeme, ne smijem objaviti negdje drugdje, niti me se na bilo što obvezivalo. Pretpostavljam da ni Ratchetu nije skrenuta na to pažnja, stoga ne vidim zašto bi njegov čin bio neprikladan, pa prošlo je godinu dana od objavljivanja, a priču ionako nije prodao.

Imam nekog iskustva s autorskim ugovorima i u njima lijepo stoji da zadržavam autorska prava te sa svojim tekstovima, čije objavljivanje mi je uredno plaćeno, mogu raditi što me volja. Jedino ne smiju biti već prije negdje objavljeni.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Post Reply