Marsonikon se povlači iz TranSFerzale

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Marsonikon se povlači iz TranSFerzale

Unread post by Nazir »

Afro, ne da mi se ulaziti uopće u cijelu priču, ali jedno si jako pogriješio u svojoj logici. Ti misliš da će zbog transferzale doći više ljudi na Rikon i Sferakon i da je zato taj projekt pokrenut? Very, very wrong.

Baš zbog svojih veličina i ljudi koji redovito hodočaste tamo transferzala ne bi potaknula nikoga novog da dođe tamo, možda neki sitan broj, ali vjeruj mi, beznačajan. Koliko znam, puno više je bilo ljudi koji su ionako bili u modu "sigurno ove godine idem na sferakon / rikon" i onda su eventualno razmatrali bi li otišli negdje drugdje. I tu je meni osobno žao da je Marsonikon izašao van jer sam vidio nekoliko komentara ljudi da su zbog te male transferzale stvarno razmatrali da ubace i Marsonikon u plan, ali su odustali od toga nakon povlačenja. Upravo ti ljudi koji hodočaste na veće konvencije su bili primarna ciljna publika ovog projekta, baš da ih se potakne na manje.

Dakle, transferzala, koliko sam barem vidio po komentarima ljudi, ne bi nikoga novog dovukla na sferakon, ali bi bome mogla dovući nekoga na Marsonikon.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Marsonikon se povlači iz TranSFerzale

Unread post by Xaotix »

@Afro
Znači da rezmiramo:
Implicaš da smo nacisti i rasisti, jalne pizde koje žele ugušiti bilo kakve aktivnosti u manjim sredinama ne bi li se tako propagirali i potplatili svoje pokorne sljedbenike majicama?
Eh, da, ono o židovima bi možda zamijenio s floskulom o 91 čima želiš reći da smo... četnici? Loši Hrvati?
:pottytrain5:

I još nam stavljaš u usta riječi koje nitko nije rekao. Drugim riječima - lažeš. Otkud ti samo ono "Mi predstavljamo cjelokupni hrvatski fandom"? Rekli smo da je Transferzala projekt hrvatskog fandoma. Nešto što fanovi rade za fanove.
Znaš li što je još projekt hrvatskog fandoma? Sva događanja na transferzalinoj kartici i brdo događanja koje nisu na kartici.
Znaš li što je također projekt hrvatskog fandoma? SF Centar.

Pa u duhu svega što si rekao, molim te objasni mi otkud ti obraza nazvati se Centrom hrvatskog SFa?

Jesi li pitao druge ljude koji se u hrvatskoj bave time? Ne bih rekao. Meni se čini da SF u hrvatskoj nema neki centar, nego da je raspršen posvuda.
Takvo predstavljanje uopće nije fer i njome se marginalizira trud i rad ljudi iz ostalih sredina.

Idući put kad se pojavi neka nova akcija, kritiziraj akciju a ne ljude i razgovaraj s ljudima koji su je pokrenuli, umjesto da se po njima lopataš govnima.

Dalje ću se povesti za onim "meh" od prije par postova.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Afro
Puppeteer
Posts: 102
Joined: 09 Nov 2010, 14:51

Re: Marsonikon se povlači iz TranSFerzale

Unread post by Afro »

Mislio sam da sam do sada pričao s tobom; zapravo sam raspravljao s tvojim egom.
Xaotix wrote:Dalje ću se povesti za onim "meh" od prije par postova.
Kako god želiš. Da se razumijemo, i ubuduće ću kritizirati bilo kakve podjele na prvu, drugu, petu klasu.

Još bih ti skrenuo pozornost na posljednji dio mog prethodnog posta:
Ukoliko misliš da nisam u pravu, onda, molim te, promijeni uvodnu rečenicu na Transferzalinoj stranici. To nije projekt cjelokupnog fandoma jer se uopće ne slažem s takvom podjelom. Napiši nešto tipa "projekt Sferakona i Rikona", čime će cijela priča dobiti smisao. Ili barem negdje u zagradi ubaci da je SF Centar crna ovca koja se s time ne slaže i sve pet.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Marsonikon se povlači iz TranSFerzale

Unread post by Xaotix »

:kava:
Randomness is strong with this one!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Marsonikon se povlači iz TranSFerzale

Unread post by LordShaper »

Jesam li jedini koji još uvijek strpljivo čeka Izitpajnovu granatu? :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Marsonikon se povlači iz TranSFerzale

Unread post by Izitpajn »

Life is happening. Budem jednom. Valjda. Nisam zaboravio, ali svaki put se nađe nešto drugo što moram napraviti baš sada.
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Marsonikon se povlači iz TranSFerzale

Unread post by proteus77 »

Bez namjere da dižem dodatnu prašinu il budem negativan, al ako može netko da mi razjasni:

Transferzalska godina traje od Istrakona do Rikona, jel?

E sad, za ispunit uvjete za ovu, 2015. godinu, treba bit:

1. Na sve 4 "glavne" konvencije, ili

2. Na 3 glavne plus 2 bonusa.

E sad, Marsonikon se povukao/nijenipozvan/votevr, SF Week zadarski je u prosincu, i on otpada za ovu godinu.

Zaključak: Ove godine se mora biti na sve 4 glavne ili na 3 glavne i OBVEZNO i na FFK-u i na Pandakonu?

Jel mi točan zaključak?
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Marsonikon se povlači iz TranSFerzale

Unread post by Xaotix »

Nema nikakvih promjena, i dalje je sistem 4 ili 3+2, a u igri je sad i Domikon(19. - 20.9.).
Randomness is strong with this one!
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Marsonikon se povlači iz TranSFerzale

Unread post by Sandman »

AUZMEŠ!

Pandakon i Domikon su isti vikend.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Marsonikon se povlači iz TranSFerzale

Unread post by Nazir »

Nek se retrogradno ubaci ovo iz Splita, ko je bio, bio je :lol2:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Marsonikon se povlači iz TranSFerzale

Unread post by Izitpajn »

Sandman wrote:AUZMEŠ!

Pandakon i Domikon su isti vikend.
A problem je...?
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Marsonikon se povlači iz TranSFerzale

Unread post by Sandman »

Šta nije nekakav moto bio "Probaj skupit svve", ili sam ja krivo čuo?


Samo da dušebrižnici to ne protumače kao namjerno sabotiranje Domikona. :lol:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Marsonikon se povlači iz TranSFerzale

Unread post by Xaotix »

Kolko mi se čini, i Domikon i pandkon su uletili u "ne-tradicionalne" datume.

Ostaje po jedan iz regije, pa kom je bliže...
Randomness is strong with this one!
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Marsonikon se povlači iz TranSFerzale

Unread post by Zoran »

Ajme, pa ja sam u 2023. otkrio da se ovo događalo! :shock: :shock: Mislim, jasno mi je, 2015. sam bio malo indisponiran 🤣🤣🤣 ali zbilja sam sad malo šokiran da sam propustio cijelu ovu dramu.

Baš mi je žao što nikad nisam bio na Marsoniconu. Ono, malo sam skrenuo pogled, zadrijemao, onesvijestio se, imao sinkopu i čitava jedna konvencija je nastala, odradila svoje i nestala.
Post Reply