Marsonikon 2013

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Marsonikon 2013

Unread post by proteus77 »

Nazir wrote:Je, bas je bila domaca atmosfera i laganini :wave: Ono, samo u slavoniji ces naici na to da te organizatori revno hrane i toce ti casicu... Ok, FFK se granici s tom idejom, ali to je nekako drugaciji festival :)

Ja sam se uglavnom napricao s ljudima tako da, kao i Samsung, nisam ni stigao vidjeti neka predavanja koja su me zanimala. Zadnje predavanje o starim danima je bilo veoma zanimljivo, pogotvo neke brojke i mentalitet koji su opisivali. Bas su bila druga vremena ... (ali to ne znači nužno da su naša lošija!) Tvrda je kao prostor veoma zanimljiv i nadam se da ce next time biti cisto sunce jer bi to bilo idealno vrijeme za taj prostor. Hvala organizatorima na preporuci jela "Kod Drageca", i tamo je bilo odlično :D Veselim se kroz dogledno vrijeme da uzmem i Marsonic u ruke pa da vidim kako je ispao.

Žao mi je što se na kraju nismo mogli duže zadržati i propisno se pozdraviti s ljudima (ispričavam se onima koje nisam stigao uhvatiti), ali morali smo krenuti jerbo nas je još čekala duga vožnja nazad do Zga ...

P.S. Među forumašima Sandman je izazvao najveću "pomamu" u stilu. "A ti si Sandmaaaan!!!" (vidio sam to barem tri puta) :lol:

Heh, ja sam bio jedan od te trojice. :lol: Važno je zvati se Ern, ovaj, Sandman. :scratch: :D

Drago mi je da su najveći prigovori na kon zasad u svezi veličine čaša za pivo. :lol:
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Marsonikon 2013

Unread post by Sandman »

Hvala, hvala. Krasni ste. Bilo je odlično.

Ispričavam se što nisam visoki gotičar, kako su neki očekivali. :zubo:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Afro
Puppeteer
Posts: 102
Joined: 09 Nov 2010, 14:51

Re: Marsonikon 2013

Unread post by Afro »

proteus77 wrote: Meni je žao što se nismo upoznali, ja sam onaj koji je imao prvo predavanje o SF filmovima :oops:
:D

Ja došao taman na početak drugog predavanja, nisam te vidio. :D
proteus77 wrote: Inače, ti si jedini (naravno od nelokalaca) koji je došao na kon po svoj autorski primjerak Marsonica...
E pa, šteta za njih. :x

Vezano za autore: već sam na konu predložio gdinu Magliću i Lutzu da sljedeći put organiziraju nešto kao forum za autore priča, nešto kako bismo se upoznali, razmijenili ideje, popili nešto.

Još jednom ću reći, odlično proveden dan.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Marsonikon 2013

Unread post by Izitpajn »

proteus77 wrote: I da, čestitke nagrađenima, Izitpajn opet poharo kviz :kava: - i dobio drugi dio trilogije. :lol:
Uspio zamijeniti za Sindikat Jidiš policajaca :)

Inače, sad mi je žao što nisam bio prošli put. Dobra ekipa, dobra atmosfera, dobra lokacija, gotovo sva predavanja više nego dobra! Kombinacija astronomskog društva i SF kluba ne može da omane.
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Marsonikon 2013

Unread post by proteus77 »

Izitpajn wrote:
proteus77 wrote: I da, čestitke nagrađenima, Izitpajn opet poharo kviz :kava: - i dobio drugi dio trilogije. :lol:
Uspio zamijeniti za Sindikat Jidiš policajaca :)

Inače, sad mi je žao što nisam bio prošli put. Dobra ekipa, dobra atmosfera, dobra lokacija, gotovo sva predavanja više nego dobra! Kombinacija astronomskog društva i SF kluba ne može da omane.

Good for you što se tiče zamjene, čuo sam da je Sindikat dobra knjiga. :D

Je, bilo je super, hvala vama svima što ste došli. Dobra smo kombinacija, da.

Khm, možeš objasnit ovo "gotovo sva predavanja"? :scratch: :zubo: :oops: Ma ne moraš, zezam se, vidim da si bio redovit na njima.

Nota bene, od sutra se pripremam za Bočkoteku, you have been warned! :kava: :wave: :P

I na Sferakon dolazimo mi iz Oriona po 2 Sfere! :kava:

Evo i link na izvješća, ima i slika:

http://www.marsonikon.com/

Ima jedna slika s trijumfalnim izrazom ne lica nego tijela Izitpajnovog. :lol:
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Marsonikon 2013

Unread post by Nazir »

proteus77 wrote: Nota bene, od sutra se pripremam za Bočkoteku, you have been warned! :kava: :wave: :P
Držim fige :D
User avatar
Afro
Puppeteer
Posts: 102
Joined: 09 Nov 2010, 14:51

Re: Marsonikon 2013

Unread post by Afro »

proteus77 wrote:
Evo i link na izvješća, ima i slika:

http://www.marsonikon.com/
A evo još jednog: http://sfcentar.geek.hr/izvjestaj-marsonikon-2013/ :)
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Marsonikon 2013

Unread post by proteus77 »

Afro wrote:
proteus77 wrote:
Evo i link na izvješća, ima i slika:

http://www.marsonikon.com/
A evo još jednog: http://sfcentar.geek.hr/izvjestaj-marsonikon-2013/ :)

Super izvještaj, drago mi je što ti se svidjelo na prvom konu, a žao što se nismo upoznali...

Ček, ti si reko da si iz 50-ak km udaljenog mjesta od Broda, pa da ne pogađam, smije li se znati otkud si?
User avatar
Afro
Puppeteer
Posts: 102
Joined: 09 Nov 2010, 14:51

Re: Marsonikon 2013

Unread post by Afro »

proteus77 wrote:
Afro wrote: Ček, ti si reko da si iz 50-ak km udaljenog mjesta od Broda, pa da ne pogađam, smije li se znati otkud si?
Pa iz Đakova. :headbang:
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Marsonikon 2013

Unread post by Xaotix »

Ajd, da ne duljim:
http://nosf.net/2013/06/marsonikon-klapa-druga/

Hvala svima na dobrom konu!

Nego, jesmo li se sad pobrojili, ili nam je ostao Joško nepoznat?
Randomness is strong with this one!
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Marsonikon 2013

Unread post by proteus77 »

Ah, već sam se pitao gdje je predsjednički izvještaj. :zubo:

Odličan izvještaj, hvala u ime svih ostalih organizatora na pohvalama! :wave:

Ništa, bio je to dobar kon, a potrudit ćemo se da idući bude još bolji.

Ček, vi onda niste ostali na roštilju ili...? Pitajte Izitpajna i Horaka za dojmove, njih sam vidio kad sam došao nakon spremanja filmske tehnike.

Ni ja nisam ostao dulje na iću i piću, sad mi je žao, tim više što je razlog baš prozaičan. :(

OK, nisi uzeo fanzin, nevermind, a Marsonic 3?

Iduće godine molim da svi ostanu do kraja- ovdje mislim i na sebe i na Hamur, ovaj, Samsungovog (ovo je namjerno :lol: :oops: ) oca...

P.S. Ako može molba za slike, da se okače negdje di ih se može vidit, fala!
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Marsonikon 2013

Unread post by proteus77 »

Xaotix wrote:Ajd, da ne duljim:
http://nosf.net/2013/06/marsonikon-klapa-druga/

Hvala svima na dobrom konu!

Nego, jesmo li se sad pobrojili, ili nam je ostao Joško nepoznat?

OK, nisu izdali Asimova, nego nastavak Clarkeove Odiseje tamo 81-e, 82-e (onih 5 000 narudžbenica čuvenih).

Znači, sad će svi očekivat roštilj svake godine. :scratch: :lol: :occasion9:

Ja sam sad stvarno pohvatao dosta forumaša, ali ipak još neke ne znam; npr. Monikin nick, jel ona Quicksilver? Il sam nešt zglajzo opet? :)
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Marsonikon 2013

Unread post by Nazir »

Je Quicksilver je Monika :wave:

Ja sam na molbu kolegice koje nije bilo snimio audio zadnjeg predavanja od Živkovića i Mukuličića. Nažalost, baterija je bila pri kraju pa imam samo 1h, a oni su se dosta raspričali... Ovdje je link na download:
https://jumbo.iskon.hr/dl/e42320d5-28d6 ... 9533883e5a
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Marsonikon 2013

Unread post by proteus77 »

Ajde, dobro da sam skužio. :lol:

Hvala na snimci, upravo ju slušam. :wave: :cheers:

Inače, to ćemo ostavit za idući Marsonikon, live streaming predavanja... Kažu mi, a ja nisam neki stručnjak, da je to izvedivo. :scratch:

Eto i prijedloga za Istrakon i Sferakon, za one koji nemaju sreće/para/volje/love da dođu na kon, bar da predavanja budu strimana. Jasno, nije to to, ali ja bih volio recimo s Istrakona imat tu mogućnost.
Post Reply