Marsonikon 2013

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Marsonikon 2013

Unread post by proteus77 »

Evo, uži organizacijski odbor večeras je imao prvi sastanak i odsastančili smo sa sljedećim općeprihvaćenim zaključcima (koji se mogu i promijeniti, jelte :lol: ) :

1. Konvencija će opet biti jednodnevna, i održat će se u subotu, 1. lipnja.

2. Kon će biti održan u krugu brodske tvrđave, tj. Festunga. (kao rezerva ostaje Gimnazija, mjesto prve konvencije)

3. Nemamo novaca, ali konvenciju ionako čine ljudi, zar ne? :zubo: Ma naće se nešto...

4. Bit će predavanja, filmova, predstavljanja knjiga, SF stripa, štandova, prostor je dušu dao i za LARP, jedino nisam siguran baš za kompjutere (to i gejmanje, tj. igraonica nekako nam je Ahilova peta bila i na prošlom konu), navečer ćemo teleskopirat, bit će i radionica pokoja, ma svega.

5. Planiramo nekoliko GoH-ova (pa čak i međunarodnih, ali imena nek ostanu tajna, zasad), a neki su možda i među vama tu na forumu (buba u uho uspješno bačena- check! :kava: :D )

6. Aha, tema konvencije su Drugi svjetovi.

7. Bit će i zbirka (Marsonic 3- obavijest o natječaju je tu na forumu, i za priče i za naslovnicu- 200 kn je nagrada), dotad se nadam i fanzinu, bar prvom broju Svemirskog broda, a ni neke lude ideje tipa izbor SF snaše nisu odbačene kao neprovedive :)

8. Bit će i za pojest i popit.

Idući tjedan idemo u inspekciju objekata, traženje sponzora, i slično... treba pripreme počet na vrijeme. :oops:

Toliko za prvi Progres riport (jel to bijaše iz Cvijeća za Algernona? Mislim da jest.)

Dakle, dragi forumaši, 1. lipnja otkažite planove, svatove, krizme i haklove s društvom i get your ass to Marsonikon, da parafraziram starog Arnieja iz Total rikola.

Pozdrav iz Slavonskog Broda od Hrvoja (u nadi da nećemo mijenjat datum i mjesto održavanja, da ne ureknem).

P.S. Ono za goste se nisam šalio, navratit će službena delegacija do SFere, sve sa poklonima i to. :) Joj da, i Marsonice moramo donijeti, 1. i 2. broj...
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Marsonikon 2013

Unread post by Nazir »

Weeee, dobre vijesti :D Javi kada cete navracati u sferu, da se pojavim na sastanku! I sretno sa sponzorima!
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Marsonikon 2013

Unread post by Xaotix »

:cheers:

A propos točke 4; možda se ne trebate previše gnjaviti s kompovima. Kompjutorske igraonice su pomalo izgubile smisao sad kad svi gejmaju preko neta. S druge strane, ne znam kakva je situacija u Brodu, možda bi se našlo društvo zainteresirano za LAN party.
Randomness is strong with this one!
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Marsonikon 2013

Unread post by proteus77 »

Progres riport Marsonikona 2013 broj 2:

Prvo, prije neg što prijeđem na stvar, samo da napišem da je sve što ovdje čitate moje osobno mišljenje i viđenje, a ne SF skupine Orion ili bilo koje od njenih podružnica, tijela, org. odbora i slično, hehe.

Sad kad smo i to riješili, natrag na riport:

1. Definitivno smo odabrali mjesto događanja programa, bili smo u obilasku Tvrđave, i ovako, predavanja i izložba bit će u Galeriji Ružić (guglati Galerija umjetnina grada Slavonskoga Broda, pa ćete vidjeti slike), štandovi i iće i piće bit će u tzv. Kazamatu (super prostor za to). Filmski program, na moju žalost i neuspješno lobiranje da tako ne bude :), bit će izdvojeni u malu dvoranu Glazbene škole koja je, štopali smo 3 i pol minute udaljena od mjesta zbivanja (iako je jedna multimedijalna dvorana na katu Galerije upravo savršen prostor za projekcije i cca. 15 sekundi hoda udaljena od epicentra zbivanja, ali do nje put vodi kroz 2 prostorije pune kipova, skulptura i ostalih vrednota koje se, jelte, mogu oštetiti i stoga ništ od toga :( ). Dvorana je u glazbenoj taman veličine i ima stolica i odvojen ulaz od ostatka škole pa ajd, malo mi je lakše, ali je ipak to "van struje". No, filmskog i serijskog programa mora biti i bit će, bar dok je mene na Marsonikonu.

2. Datum je siguran ko novci u švicarskoj banci: 1. lipnja, subota.

3. Vjerovali ili ne, mi smo goste dogovorili devedesetinešt posto! Neću vam reći tko su, ne smijem. Ono što smijem je reć da će gosti dati pravo značenje riječi međunarodna konvencija. Dalje fakat ne smijem jer će me smjestit ne u Glazbenu školu nego u OŠ Blaža Tadijanovića. (OK, ovo je stvarno interna fora i objasnit ću je na Marsonikonu svima zainteresiranima :) ). Kad bi znali za jednoga gosta, ne, neću dalje...

4. OK, o onima koji neće doći. Darko Macan neće doći, sad da ja tu pišem, znam da je bio GoH na Euroconu, al dobili smo kulturno objašnjenje i podršku, i fala mu na tome. Mislili smo pošto smo htjeli SF strip kao temu, pa gdje da ne zovemo Macana. Malo mi je bilo žao, jer u odgovoru se naslućuje privremeno GAFIAtiranje, meni je zbog tog žao i nadam se da to se odnosi samo na konvencije, a ne na, štajaznam, izdavanje knjiga primjerice (bilo vlastitih, bilo tuđih) i sudjelovanje u fandomu na dosadašnji način.

5. Što još, dakle bit će izložba, drugi svjetovi, space art, pokušat ćemo i nešt multimedijski napravit, neki izdavači dolaze...

6. Jel pišete? Ako vas odbiju na Istrakonu il Sferakonu, tj. na istrakonskoj il sferakonskoj zbirci, šaljite do 1. travnja za Marsonic 3, tema su Drugi svjetovi.

7. Nisam spominjao pare, pa neću ni sad. Love nema il je ima malo i morat ćemo bit šparni, ali ovo sve što sam napisao će biti.

Znaju li se datumi ovogodišnjih konvencija, upozorenje Pazinjanima, zadnji vikend u ožujku je uskrsni, pa samo velim, da se ne iznenadite, znači li to da je Istrakon 2013 onaj predzadnji vikend, 22-24. ožujka? A Sferakon 2013, ostaje li zadnji puni vikend u travnju, to je 26-28. travnja? Znaju li se GoH-ovi, il bar netko, tema konvencije?

Uhvatio me napad skribomanije, ali pokušavam biti koherentan i ne previše napastan. :)

P.S. Marsonikon 2013 će biti super, stoga ako već niste, debelim crvenim (možete i crnim i plavim) flomasterom već sad zaokružite 1- lipnja, subotu...
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Marsonikon 2013

Unread post by Nazir »

Ako su gosti potvrđeni, čemu čekanje s najavom? Ugl, drago mi je da se stvar razvija! :happy1:
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Marsonikon 2013

Unread post by proteus77 »

Dakle, došlo je vrijeme i da se ovdje objavi...

Marsonikon 2013., drugi po redu, kao što je već napisano bit će u subotu, 1. lipnja u Festungu (brodskoj tvrđavi).

Počasni gosti su: Zoran Živković (Srbija), Adnadin Jašarević (BiH) i Damir Mikuličić (Hrvatska)!

Bit će svega, predavanja, projekcija, izložbi, ića i pića, da ne pišem pa da nešto mi promakne, radije ću stavit par linkova:

http://www.marsonikon.com/

http://www.marsonikon.com/marsonikon/27-marsonikon-2013

S radošću očekujem vaše komentare, posebno na goste. :)

Nadam se da će vas već ovo što je objavljeno nagovoriti da dođete i dobro se zabavite, pozdrav!
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Marsonikon 2013

Unread post by Dagi »

Pa, za samog Živkovića se isplati doći. A i radi ostalih - jako ozbiljna ekipa gostiju! :cheers:
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Marsonikon 2013

Unread post by proteus77 »

Evo i Živkovićevog najavnog intervjua:

http://brodportal.hr/show/eventi/item/1 ... veteranima
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Marsonikon 2013

Unread post by Izitpajn »

novinar wrote:Društvo ljubitelja fantastike 'Lazar Komarčić' jedno je od najdugoročnijih SF društva u regiji. Odakle početna ideja za pokretanjem takve tada prilično smjele skupine i koliko se ono razlikuje danas i 1981.
:zubo:
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Marsonikon 2013

Unread post by proteus77 »

Dobar kon, ha? :kava: :zubo: :cheers: :occasion9:

Drago mi je da sam upoznao još neke ljude koje nisam prije, pokupio nečije knjige i potpise :lol: Jedino mi je prebrzo prošlo sve :(

Nadam se da ste se zabavili i da se vidimo uskoro, a naravno i na Marsonikonu 2014.

Još jednom hvala svima koji su omogućili ovako lijepu konvenciju! :cheers: :wave: :notworthy:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Marsonikon 2013

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Meni je bilo odlično. Dobra atmosfera, dobra ekipa... doduše, nisam stigao na sva predavanja na koja sam mislio otići, ali ne zbog preklapanja ili slično, nego zato što mi je jednostavno bilo predobro družiti se s ljudima. :uzdravlje:
Na kraju sam bio na Horakovom predstavljanju Titana i na predavanju Živkovića i Mikuličića. Mislim da je dobra ideja da se Marsonikon održava u tvrđavi.

I da, upoznao sam neke ljude i napokon skužio tko su neki ljudi s ovog foruma. :D

Meni je bilo :thumbup:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Afro
Puppeteer
Posts: 102
Joined: 09 Nov 2010, 14:51

Re: Marsonikon 2013

Unread post by Afro »

Pa, čestitao bih organizatorima na odličnom konu! Sad, ovo mi je prvi na kojem sam uopće bio, pa ne mogu vući nekakve usporedbe, jelte, ali IMO sve je bilo za 5.

Predavanja su bila vrlo zanimljiva, informativna, istaknuo bih predavanje gospodina Gojkovića - premda ni ostali nisu bili slabi, dapače - kao najinformativnije. Iznenadio me gosp. Maglić: budući da (još) nisam pročitao Martinov ep, misio sam izbjeći predavanje zbog spoilera (btw, hvala Ratku Martinoviću za to :puca: :D ). Dobro da to nisam učinio; neke priče sam pročitao i zaboravio (iz Siriusa), dok za ostale nisam niti znao. Sad sam u potrazi za njima. Posebnu dimenziju dali su Živković & Mikuličić. Zahvalio bih na nagradama sa kviza - sasvim neočekivan plus. Također mi je drago i zbog ljudi koje sam upoznao - neke i sa ovog foruma - jer, generalno, nema se s kime ozbiljno porazgovarati SF-u i srodnim temama osim na takvim mjestima.

Žao mi je što nisam ostao na večeri i teleskopiranju - drugi puta ću valjda i to.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Marsonikon 2013

Unread post by Nazir »

Je, bas je bila domaca atmosfera i laganini :wave: Ono, samo u slavoniji ces naici na to da te organizatori revno hrane i toce ti casicu... Ok, FFK se granici s tom idejom, ali to je nekako drugaciji festival :)

Ja sam se uglavnom napricao s ljudima tako da, kao i Samsung, nisam ni stigao vidjeti neka predavanja koja su me zanimala. Zadnje predavanje o starim danima je bilo veoma zanimljivo, pogotvo neke brojke i mentalitet koji su opisivali. Bas su bila druga vremena ... (ali to ne znači nužno da su naša lošija!) Tvrda je kao prostor veoma zanimljiv i nadam se da ce next time biti cisto sunce jer bi to bilo idealno vrijeme za taj prostor. Hvala organizatorima na preporuci jela "Kod Drageca", i tamo je bilo odlično :D Veselim se kroz dogledno vrijeme da uzmem i Marsonic u ruke pa da vidim kako je ispao.

Žao mi je što se na kraju nismo mogli duže zadržati i propisno se pozdraviti s ljudima (ispričavam se onima koje nisam stigao uhvatiti), ali morali smo krenuti jerbo nas je još čekala duga vožnja nazad do Zga ...

P.S. Među forumašima Sandman je izazvao najveću "pomamu" u stilu. "A ti si Sandmaaaan!!!" (vidio sam to barem tri puta) :lol:
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Marsonikon 2013

Unread post by proteus77 »

Afro wrote:Pa, čestitao bih organizatorima na odličnom konu! Sad, ovo mi je prvi na kojem sam uopće bio, pa ne mogu vući nekakve usporedbe, jelte, ali IMO sve je bilo za 5.

Predavanja su bila vrlo zanimljiva, informativna, istaknuo bih predavanje gospodina Gojkovića - premda ni ostali nisu bili slabi, dapače - kao najinformativnije. Iznenadio me gosp. Maglić: budući da (još) nisam pročitao Martinov ep, misio sam izbjeći predavanje zbog spoilera (btw, hvala Ratku Martinoviću za to :puca: :D ). Dobro da to nisam učinio; neke priče sam pročitao i zaboravio (iz Siriusa), dok za ostale nisam niti znao. Sad sam u potrazi za njima. Posebnu dimenziju dali su Živković & Mikuličić. Zahvalio bih na nagradama sa kviza - sasvim neočekivan plus. Također mi je drago i zbog ljudi koje sam upoznao - neke i sa ovog foruma - jer, generalno, nema se s kime ozbiljno porazgovarati SF-u i srodnim temama osim na takvim mjestima.

Žao mi je što nisam ostao na večeri i teleskopiranju - drugi puta ću valjda i to.

Nek ti ne bude žao teleskopiranja- jer ga nije ni bilo :) Ipak je bilo oblačno, OK malo se prekasno razvedrilo, pa se nismo htjeli mučiti s tehnikom...

Meni je žao što se nismo upoznali, ja sam onaj koji je imao prvo predavanje o SF filmovima :oops:

Inače, ti si jedini (naravno od nelokalaca) koji je došao na kon po svoj autorski primjerak Marsonica...

Inače, cijelo smo dopodne danas radili na čišćenju i raspremanju, al baš je bilo dobro, to nas je još više zbližilo. :cheers: :wave:

I da, čestitke nagrađenima, Izitpajn opet poharo kviz :kava: - i dobio drugi dio trilogije. :lol:
Post Reply