UMRO JE KRSTO MAŽURANIĆ

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

Hrvoje Prcic
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 03 May 2005, 18:06
Location: Zagreb

UMRO JE KRSTO MAŽURANIĆ

Unread post by Hrvoje Prcic »

S velikom tugom u srcu javljam da je s četvrtka na petak u snu preminuo taj najveći fan znanstvene fantastile u Hrvatskoj. Upravo sam to doznao i prepotresen sam da više pišem. RIP dragi prijatelju!
Jedini način da se otkriju granice mogućega jest zakoračiti preko njih u nemoguće!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: UMRO JE KRSTO MAŽURANIĆ

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Počivao u miru...

Nisam ga poznavao, ali znam po legendama kakva je to bila ličnost. Hvala mu za sve što je učinio za naš SF. :notworthy: :(
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: UMRO JE KRSTO MAŽURANIĆ

Unread post by Izitpajn »

Otišao je Friendly Alien. Sad je tamo kamo mu je cijelog života bio usmjeren pogled, među zvijezdama.
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: UMRO JE KRSTO MAŽURANIĆ

Unread post by proteus77 »

Grozna vijest, jako mi je žao iako se nismo osobno poznavali. Poznat mi je njegov značaj za hrvatski SF, a ni sam ne znam koliko sam puta čitao njegove uvodnike Futura te Bake i Djedove o nastanku fandoma i njegove ljubavi prema SKIFI-ju; osobno, odigrao je veliku ulogu u mom aktiviranju djelića fandoma u Slavonskom Brodu svojim primjerom...

Počivao u miru, dobri čovječe, bio mi je festival čitati te, a ostat će velika žal što se nismo upoznali osobno ili bar nekako komunicirali. Dobri ljudi zaista odlaze prerano...

Sućut obitelji, prijateljima i esefičarima diljem Hrvatske, a i malo šire... :( I hvala na svemu!
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: UMRO JE KRSTO MAŽURANIĆ

Unread post by Sandman »

Baš sam u petak ponovo čitao bake i djedove.

RIP
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: UMRO JE KRSTO MAŽURANIĆ

Unread post by Xaotix »

Lahka mu bila zemlja... :(

Komemoracija za Krstu će se održati u petak, 28.12.2012. u 18:30, u Književnom klubu Booksa, Martićeva 14d.
Randomness is strong with this one!
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: UMRO JE KRSTO MAŽURANIĆ

Unread post by davors »

R.I.P. Krsto, rado se sjećam njegova gostovanja na Istrakonu 2004. godine...

Tražio sam po netu malo više podataka o njemu, ali - nema! Nema ga u samostalnoj natuknici čak ni na hr wikipediji... Opširniji in memoriam objavio je tek Žiljak prije nekoliko minuta: http://naprednainteligencija.blogspot.c ... c-rip.html
*Istria is a state of mind*
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: UMRO JE KRSTO MAŽURANIĆ

Unread post by proteus77 »

Xaotix wrote:Lahka mu bila zemlja... :(

Komemoracija za Krstu će se održati u petak, 28.12.2012. u 18:30, u Književnom klubu Booksa, Martićeva 14d.

Kako je bilo na komemoraciji? Jel bilo šta ljudi? Kad već pišemo o "staroj gardi", da pitam- gdje su Darije Đokić, Hrvoje Prćić (OK, on zna bit i tu na chatu), Bruno Ogorelec, Vojko Kraljeta, Fredi Resch (Resch?), Oliver "od Aratona" Franić, Vladimir Sokol, Dana Frišić i ostala ekipa iz ranih dana SFere? Mislim, o ljudima znam iz Krstinih priča i nešt malo što su radili u Siriusu, Krsto i Borivoj Jurković su nas napustili, a ja bih baš htio čitati/slušati malo o prapovijesti Sfere i fandoma, to mi je baš super... Ivanićgradska, Ilica, gdje je još Sfera bila, ajd nek netko napiše malo više o tome (znam da ima na SFerinim stranicama ona dva teksta Tatjane Jambrišak i, mislim, Darija Đokića), ali baš bi bilo zanimljivo doznati još koju priču više. Pa ako netko zna ili mu se da, upravo čitam redom Krstine uvodnike, taman bih trebao doći do objašnjenja pojma Glambrlja. :) (Baka iz Grižana ponad Crikvenice te svađa oko prijevoda s Raosom su upravo apsolvirani :) ).

Hvala još jednom Krsti i lijepo od onog tko je organizirao komemoraciju u ovo međublagdansko vrijeme...
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: UMRO JE KRSTO MAŽURANIĆ

Unread post by Nazir »

proteus77 wrote: Kad već pišemo o "staroj gardi"
Dobra su to pitanja, ja sam nažalost boje ovog smajlija :zubo: kad su u pitanju stare garde pa tu ne mogu pomoći, ali i mene bi to zanimalo...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: UMRO JE KRSTO MAŽURANIĆ

Unread post by Izitpajn »

proteus77 wrote:(znam da ima na SFerinim stranicama ona dva teksta Tatjane Jambrišak i, mislim, Darija Đokića)
Čekaj, ti si uspio promašiti da se na istoj stranici nalaze linkovi na seriju tekstova Krste Mažuranića?

Evo ti pa slušaj:
http://sfera.hr/drustvo-sfera/povijest/

Što se tiče komemoracije, pola ovih koje si nabrojio je bilo tamo. Bilo je lijepo druženje. Žao mi je što sam morao trčati dalje pa nisam ostao do zatvaranja.
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: UMRO JE KRSTO MAŽURANIĆ

Unread post by proteus77 »

Izitpajn wrote:
proteus77 wrote:(znam da ima na SFerinim stranicama ona dva teksta Tatjane Jambrišak i, mislim, Darija Đokića)
Čekaj, ti si uspio promašiti da se na istoj stranici nalaze linkovi na seriju tekstova Krste Mažuranića?

Evo ti pa slušaj:
http://sfera.hr/drustvo-sfera/povijest/

Što se tiče komemoracije, pola ovih koje si nabrojio je bilo tamo. Bilo je lijepo druženje. Žao mi je što sam morao trčati dalje pa nisam ostao do zatvaranja.

Ma pročitao sam ja to sve na stranici, i Krstine Bake i Djedove, i ova dva teksta T.J. i D.Đ.-a... I nije mi dosta, baš sam čitao u Futuri izvještaj Brune Ogoreleca sa čikaškog Worldcona iz '82. Pa bih malo da netko napiše kako je bilo na Yukonima, Danima SF-a (onima iz '72 il kad već), kako je bilo na Ballconu '86 itd. I malo reminiscencije na sastanke Sfere iz 70-tih i 80-tih, meni je to superzanimljivo štivo (povjesničar sam u duši, štaš)...

Baš lijepo da ste se našli svi, OK, i dosta stare garde i vas nešto mlađih, i prisjetili se Krste... Jel bilo šta ljudi i izvan fandoma, hoće li se nastaviti program SFere u Booksi i iduće godine?

Inače, tek sam jučer malo gledajući SFerine stranice skužio da Petra Bulić nije više predsjednica SFere, nego Mirko Karas, tj. Xaotix. :) A mislio sam da sam dobro obaviješten, očito ću morat malo savjesnije pratiti vijesti iz SFere i Zegea. :) Zakašnjele čestitke novom prezidenteu, i novoj tajnici- ex-predsjednici!
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: UMRO JE KRSTO MAŽURANIĆ

Unread post by Xaotix »

Za rane dane, čitaj stare Parseke. uskoro bi cijela dostupna arhiva trrebala biti online.

Hvala na čestitkama :D
Randomness is strong with this one!
Post Reply