The Void fanzin

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: The Void fanzin

Unread post by ratchet »

Čestitke ekipa. Nakon dosta čekanja ovo je bilo ugodno iznenađenje. Upravo sam završio čitanje i tekstualno je jednako dobar kao i vizualno, a i ima se što čitati. Sad vam jedino mogu poželjeti da ne izgubite volju za daljnjim ( besplatnim ) radom i da i dalje izlazite što češće i redovitije.
:cheers:
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: The Void fanzin

Unread post by Tomislav Sakic »

Čestitke, izgleda ambiciozno i zgodno, a sadržajno je na prvi pogled OK.
Jedno pitanjce:
Nažalost na ovim našim
prostorima, jedino je u prijevodu moguće pronaći
„Svjetlost prividne stvarnosti“ u izdanju Algor itma, dok
je drugi roman „ Idoru“, objavila izdavačka kuća
„Polaris“ iz Srbije.

Ne znam je li greška, ali ja sam čitao Pattern Recognition u novom srpskom izdanju (kao Prepoznavanje obrazaca), a na hrvatskom imamo dva prijevoda Neuromancera - Predraga Raosa (kod Lukoma), te cijele Sprawl trilogije (Neuromancer, Count Zero i Monalisa overdrive) u jednoj debeloj, bijeloj knjizi, kod Lunaparka, prijevod Marijane Javornik Čubrić. Naravno, tu je i stari srpski prijevod kod Zoroastera.
User avatar
scorpius
Hani
Posts: 70
Joined: 31 Oct 2007, 18:35
Location: Uncharted Teritory

Re: The Void fanzin

Unread post by scorpius »

Hvala na komentarima :D

I da, Tomislave u pravu si, ali u citatu kojeg si naveo govorim samo o "Bridge trilogiji" i to su jedina dva izdavača koja su prevela te knjige koliko je meni poznato, naravno, moguće da griješim, ali nisam nigdje pronašao prijevod romana "All Tomorrow's Parties". "Prepoznavanje uzorka" je opet dio jednog drugog (više mainstream) opusa na kojeg se nadovezuje "Spook Country" (za kojeg nisam spomenuo nikakav prijevod - moja greška), vjerujem kako će i to uskoro postati trilogija :D

U svakom slučaju, thanx. Konstruktivna kritika je i više nego dobrodošla.
Image
You saw a creature? What kind of creature? The kind we eat? Or the kind that eats us?
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: The Void fanzin

Unread post by poison »

evo, negdje sam na pola puta sa čitanjem. za sad mi se čini suvislo i čitko, iako... našla sam neke sitnice koje mi bodu oči, no ne bih sada bila zanovijetalo. jedino što moram reći (na lakat će mi inače istrčati): primjetila sam da su neki članci nepotpisani. pa zašto, pobogu???
javim se s opširnijim dojmovima kada završim.
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
scorpius
Hani
Posts: 70
Joined: 31 Oct 2007, 18:35
Location: Uncharted Teritory

Re: The Void fanzin

Unread post by scorpius »

Heh, bilo je samo pitanje vremena :vrag: Nakon uistinu dobrog odaziva na prvi broj, u pripremi je i slijedeći. Tema će biti "Natprirodna strava", pa tako slijedi i još jedan službeni natječaj za priču, strip ili pjesmu:

Natječaj za fanzin "The Void" br.02
-----------------------------

Raspisujemo natječaj za horror priču, pjesmu ili strip pod temom: "Natprirodna strava". Pravila natječaja su sljedeća:

- duljina teksta nije ograničena
- radovi moraju biti pisani na hrvatskom jeziku
- u radovima treba biti natprirodnih i stravičnih elemenata
- uz radove potrebno je poslati i neki kratki životopis kao i kontakt autora
- sve priče kao i svoju kratku biografiju potrebno je poslati u obliku word dokumenta (.doc ili .rft, iako može i .txt ako nemate drugog izbora)
- likovne (strip) radove potrebno je sve zajedno poslati zapakirane u .rar ili .zip datoteci
- dopušteno je slanje i više radova, njihov broj također nije ograničen, možete nam poslati radova koliko vas je volja :)

-------------------------------
Sve radove potrebno je poslati na mail: max.scorpius@gmail.com pod naslovom "za horror natječaj".Rok za slanje radova istječe 15. listopada 2008.
Image
You saw a creature? What kind of creature? The kind we eat? Or the kind that eats us?
User avatar
scorpius
Hani
Posts: 70
Joined: 31 Oct 2007, 18:35
Location: Uncharted Teritory

Re: The Void fanzin

Unread post by scorpius »

Ekhmmm...

Wow, povratak na ovu temu čini se kao povratak na mjesto zločina.

Dakle, ovo nije okrutna šala - The Void Fanzin br.2 možete pronaći i besplatno skinuti na službenim stranicama:http://thevoidfanzin.com/index.php?mact ... eturnid=58

106 stranica, 10 priča za vaš užitak, oko 8.5MB u PDF-u :)
Image
You saw a creature? What kind of creature? The kind we eat? Or the kind that eats us?
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: The Void fanzin

Unread post by LordShaper »

:zbunj:

Mislim da ste vjerojatno upravo oborili rekord u vremenu proteklom između dva uzastopna broja nekog fanzina.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: The Void fanzin

Unread post by Xaotix »

Al nek se kotrlja! :cheers:
Tnx na fanzinu!

@LordShaper:
Kaže se: Vidi se da su u Void br.2 uložene godine truda :lol:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: The Void fanzin

Unread post by Nazir »

Javim dojmove kada pročitam! :D
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: The Void fanzin

Unread post by niniane »

:cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

Što više mjesta za objavljivanje! :cheers:
... characters, personalities, stories and larps...
Post Reply