LR 28

Sudjelujete u literarnoj radionici pisanjem, čitanjem i komentiranjem priča

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

LR 28

Unread post by Izitpajn »

Zadatak je napisati priču koja počinje zadanom rečenicom. Sve ostalo je potpuno slobodno: tema, likovi, seting, sve što treba je započeti priču, jelte, zadanom rečenicom. Pokušajte da ne bude izvrdavanja tipa "(...) pisalo je u knjizi i Ivan zaključi da je stvar toliko glupa da je neće dalje čitati..." because you'll be frown upon.

Rečenica je zamišljena kao uvod u steampunk priču (ima rasprava tu negdje na forumu), ali ako smislite nešto suvislo što se podvlači pod bilo što drugo, samo navalite.

Rečenica glasi:

Devetnaest je godina prošlo otkako su sultanovi učaci grčkom vatrom rastjerali posjedničku vojsku pod Stubicom, kad su se opet začuli glasi da velikaši još jednom skupljaju zlato za rat i podižu se na oružje.

(Čisto da ne bi poslije bilo gluposti: tur. uçak - letjelica)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: LR 28

Unread post by Xaotix »

Gdje i kada je povučena mrtva crta?
Randomness is strong with this one!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: LR 28

Unread post by Ire »

mogu njurgat? moj je forum, mogu.

kao prvo - do kad treba priče poslat, koliko moraju bit duge i sve to ... fale odrednice.

kao drugo, ova prva rečenica ne vuče na steampunk neg na fantasy, zbog načina izražavanja.starinskog, jel. i ne sviđa mi se. zašto mora biti rat? koji k? kakva su to mačistička sranja? dolje izitpajn!!!

:P
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: LR 28

Unread post by Izitpajn »

Ire wrote:kao prvo - do kad treba priče poslat,
Evo, ako si propustila:
Nimrod wrote:Zadana prva rečenica: Izitpajn će umetnuti
Rok: 14. 04. 2009.
Ire wrote:koliko moraju bit duge i sve to ... fale odrednice.
Evo, ako si propustila:
Izitpajn wrote:Zadatak je napisati priču koja počinje zadanom rečenicom. Sve ostalo je potpuno slobodno: tema, likovi, seting, sve što treba je započeti priču, jelte, zadanom rečenicom.
A ako ti nije jasno da i "duljina" ulazi u kategoriju "sve ostalo", evo: i duljina ulazi u kategoriju "sve ostalo".
Ire wrote:kao drugo, ova prva rečenica ne vuče na steampunk neg na fantasy, zbog načina izražavanja.starinskog, jel. i ne sviđa mi se. zašto mora biti rat? koji k? kakva su to mačistička sranja? dolje izitpajn!!!
:P
Meni svejedno. Ko oće, nek piše. Ko neće, nek piše nešto drugo. Boli me kurac, nitko ne sudjeluje na literarnoj radionici zbog mene, nego zbog sebe.

Slobodno osnujte "Literarnu radionicu 2003."
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: LR 28

Unread post by Sandman »

Ire wrote:kao drugo, ova prva rečenica ne vuče na steampunk neg na fantasy, zbog načina izražavanja.starinskog, jel. i ne sviđa mi se. zašto mora biti rat? koji k? kakva su to mačistička sranja? dolje izitpajn!!!

:P
E viš, a meni palo na pamet priča o mladon šegrtu koji je skrivečki radio lokomotivu s kojom se želi natjecati protiv svojeg "majstora" ispičuture i velikog baje u mjestu. I mora ubrzat posao da se stigne natjecati prije nego zbog rata zatvore prugu do Smedereva i tako se dokaže i osvoji ruku ljepotice iz sela.

Al to sam samo ja. I nema vremena se trenutno time bavit. :kava:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: LR 28

Unread post by Nimrod »

Ire, ne se ljutit!

Meni je rečenica super i vuče mi na steampunk, jer starinsko izražavanje po meni u isti paše jer steampunk u mojoj glavi 19. stoljeće. Štoviše, fino mi je sjelo u registar sad kad prevodim Toppija (btw, Ire - tenks na pomoći, nakon stranice 20 sam ušla u ritam i čak skužila kad što ide! ;) i, da, sad kad prevodim Toppija i ne mogu disat od nemanja vremena, baš me vuče da pišem to... ;)

Ire, ako želiš u idućem krugu ti postaviti drugačije steampunk postavke, kako ih ti vidiš, ja ću te ugostit isto ko i Izitpajna! ;)
(Ovo nije zajebancija ni ironija, već najozbiljniji poziv. Nije da nemam tema, ali pretpostavljam kad si se bunila da imaš vlastito viđenje, a ja ne vidim zakaj ne bismo dva puta okrenuli to? It would be fun)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: LR 28

Unread post by Ire »

ma ne ljutim se ja, onak za ozbač. samo mi ratna tema nikak ne paše, a jezik mi je više 16. nego 19. stoljeće ...
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: LR 28

Unread post by Nimrod »

Ire wrote:ma ne ljutim se ja, onak za ozbač. samo mi ratna tema nikak ne paše, a jezik mi je više 16. nego 19. stoljeće ...
kao netko tko je kopao po jeziku 16. stoljeća i to istočnjačkih stvari, jučer navečer, osjećam se sigurno reći: vjeruj mi, nije! ;)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: LR 28

Unread post by Izitpajn »

Ire wrote: a jezik mi je više 16. nego 19. stoljeće ...
Pa kad to JE 16. stoljeće :dum:

Ti ono studiraš povijest? :lol:

Što je ono bilo kod Stubice?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: LR 28

Unread post by Ire »

a šta je steampunk, izitpajne?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: LR 28

Unread post by Izitpajn »

Steampunk is when steam jets out of punk's ears because she hates everything even remotely boyish... :kava:
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: LR 28

Unread post by Nimrod »

Izitpajn wrote:
Ire wrote: a jezik mi je više 16. nego 19. stoljeće ...
Pa kad to JE 16. stoljeće :dum:

Ti ono studiraš povijest? :lol:

Što je ono bilo kod Stubice?
ček, pruge je bilo u 16. stoljeću? (ja NE studiram povijest)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: LR 28

Unread post by Izitpajn »

Izitpajn wrote:Kakve sad pruge? :zbunj:
Kakve sad pruge? :zbunj:
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: LR 28

Unread post by Nimrod »

Izitpajn wrote:
Izitpajn wrote:Kakve sad pruge? :zbunj:
Kakve sad pruge? :zbunj:
pa u rečenici?
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Post Reply