Cjtići naše mjadosti

Dobre želje, čestitke, ljubavni jadi, objave, snubljenja i slično.

Moderator: Xaotix

User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: MRZIM!!!!

Unread post by jbt »

dj cat show!!! ti bogca, pa za to nisam cuo vec...19-20 godina.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: MRZIM!!!!

Unread post by Sandman »

jbt wrote:dj cat show!!! ti bogca, pa za to nisam cuo vec...19-20 godina.
Ja sam čak i crtao tu mačketinu i slao to njima. Nisu nikad pokazali. ŠMRC! :crybaby:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: MRZIM!!!!

Unread post by poison »

jbt wrote:dj cat show!!! ti bogca, pa za to nisam cuo vec...19-20 godina.
Sandman wrote:Ja sam čak i crtao tu mačketinu i slao to njima. Nisu nikad pokazali. ŠMRC! :crybaby:
ok, odmah mi je lakše - sve je bolje u društvu, pa i biti mator :D
a dj cat show je bio legendaran, ja sam se budila ujutro u 7 samo da pogledam prvi crtić na rasporedu (jedno vrijeme je to bio super mario, ako me sjećanje služi), a onda zubima kidala žilu kucavicu onome tko bi pogledao daljinski dok ne završe ninja kornjače, tradicionalno zadnji crtić svaki dan :lol2:
a sjeća se tko lamb-chop's playalong sa shary lewis? :love:
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: MRZIM!!!!

Unread post by Sandman »

poison wrote:a sjeća se tko lamb-chop's playalong sa shary lewis? :love:
Toga se ne sjećam. Al se sjećam da je vikendom umjesto dj mace išao Fun Factory. Voditelj s hrpom plišanih životinja. Jedna je bila krokodil. Isto gomila crtića. Znam da sam gutao Inspector Gadgeta.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: MRZIM!!!!

Unread post by poison »

i transformerse (one stare). i onu stvarno neobičnu verziju petra pana. pa power rangers (s onim genijalnim igranim umecima s tako cool specijalnim efektima :lol2: ) - jel' se jako kuži da sam uvijek nekako više voljela crtiće za dječake? ;) čudna li čuda kako sam na esefičnoj literaturi završila... :scratch:

a je li na sky1 i voltron išao, ili sam njega pasla na nekom drugom kanalu?

*sigh* gdje su nestali svi ti krasni crtići našeg djetinjstva.

a da malo mrzimo: mrzim jugioe, ben-tenove i sve silne 'mone koji se mlate po ekranima bez ikakvog logičnog razloga. kao i winxice, fifije, fufije, teletubise, jasne basne i ostale debilane kojima nam televizija truje djecu.
one crtiće jednom davno su i moji starci s guštom gledali sa mnom (one koje su razumjeli, naravno ;) ). ove danas ne mogu zamisliti ikoga starijeg od 10 godina da gleda...
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: MRZIM!!!!

Unread post by Milena »

poison wrote:a da malo mrzimo: mrzim jugioe, ben-tenove i sve silne 'mone koji se mlate po ekranima bez ikakvog logičnog razloga. kao i winxice, fifije, fufije, teletubise, jasne basne i ostale debilane kojima nam televizija truje djecu.
one crtiće jednom davno su i moji starci s guštom gledali sa mnom (one koje su razumjeli, naravno ;) ). ove danas ne mogu zamisliti ikoga starijeg od 10 godina da gleda...
TMNT još uvijek idu, i još uvijek su iritantni do bola, kao što su bili i kad su se prvi put pojavili. (U prvoj rundi s nećacima, sad s klincima) :bilo:
Ima sasvim razumnih i normalnih, pa čak i dobrih crtića; Pokoyo je briljantan (u originalu mu je narator Stephen Fry); Peppa Pig je slatka i potpuno gledljiva; Bob Graditelj nije nešto genijalno, ali je uvijek gledljiv. I Pingui su uvijek sjajni. Gle, zamisli: Britanci rade najbolju televiziju. Otkud sad to... ? :zubo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: MRZIM!!!!

Unread post by poison »

a ne znam, meni su TNMT bili cool u ono vrijeme. (believe it or not, još bih ti mogla otfalšati cijelu uvodnu špicu :lol: )
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: MRZIM!!!!

Unread post by LordShaper »

Teenage Mutant Ninja Turtles, Teenage Mutant Ninja Turtles, Teenage Mutant Ninja Turtles, Heroes in a half-shell! TURTLE POWER!
poison wrote:a ne znam, meni su TNMT bili cool u ono vrijeme. (believe it or not, još bih ti mogla otfalšati cijelu uvodnu špicu :lol: )
upravo tako :kava:

A mislim da djecu više truju Sumraci i slični tutumraci nego Ben 10...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: MRZIM!!!!

Unread post by Izitpajn »

Čekaj, čekaj... Crtići MOG djetinjstva su Tom&Jerry, Duško Dugouško (alias Zekoslav Mrkva), Sport Billy, Gustav, Bolek i Lolek, Pink Panther (onda kad je još valjao) i slično... :shock: Kad su došle one debilane tipa kornjača i gospodara svemira s gađenjem sam ih odbio gledati...
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: MRZIM!!!!

Unread post by jbt »

zato jer si odrastao sa 6 godina. kak mozes s gadjenjem odbijati gledati sabre ridera ili bravestara? ili, tadadadada Inspec-tor Gadget! ajde setnja.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: MRZIM!!!!

Unread post by LordShaper »

Izitpajn wrote:Čekaj, čekaj... Crtići MOG djetinjstva su Tom&Jerry, Duško Dugouško (alias Zekoslav Mrkva), Sport Billy, Gustav, Bolek i Lolek, Pink Panther (onda kad je još valjao) i slično... :shock: Kad su došle one debilane tipa kornjača i gospodara svemira s gađenjem sam ih odbio gledati...
Tom&Jerry i Looney Toons su univerzalni, to su crtići djetinjstva svih od pedesetih do devedesetih :kava: Sport Bili je bio zakon s svojom torbom u kojoj je uvijek bilo što mu je trebalo (kao Batman s svojim pojasom)...
jbt wrote:zato jer si odrastao sa 6 godina. kak mozes s gadjenjem odbijati gledati sabre ridera ili bravestara? ili, tadadadada Inspec-tor Gadget! ajde setnja.
Sabre Rider i Voltron, anime koje sam gledao i obožavao debelo prije nego sam znao da postoji riječ anime. :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: MRZIM!!!!

Unread post by poison »

Izitpajn wrote:Čekaj, čekaj... Crtići MOG djetinjstva su Tom&Jerry, Duško Dugouško (alias Zekoslav Mrkva), Sport Billy, Gustav, Bolek i Lolek, Pink Panther (onda kad je još valjao) i slično... :shock: Kad su došle one debilane tipa kornjača i gospodara svemira s gađenjem sam ih odbio gledati...
siroče, nije imao satelitsku antenu :tapsh:

sjetila sam se još dva koje sam obožavala: clue club (nalik scoobie doo, ali manje spinoffova), i jedan koji se zadnjih par godina i kod nas može vidjeti: animaniacs (još jedna špica koje se još uvijek sjećam od početka do kraja)

nego, kako bi bilo da netko prebaci ove naše postove na neko prikladnije mjesto, pošto većinu tih crtića ustvari ne mrzimo?
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: MRZIM!!!!

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Uuuh, sad ste mi probudili uspomene i nostalgiju! Sve to sam i ja gledao: od TMNT i svih onih stvari na Sky1, pa Looney Tunesa, Tomislava & Đure, Voltrona (doduše, njega sam gledao na VHS-ovima iz videoteke, dok se još posuđivalo filmove u videotekama), Power Rangerse (al one prve), Pink Panthera i sve što pripada tom opusu (tu ubrajam Toro & pončo, Eustahije, Wally Gator, Krezumica, poručnik Draguljče, onaj plavi mravojed), pa cijeli buljuk crtića na Cartoon Networku (Space Ghost, Bird Man, Herculoids - mislim da su se tako zvali, Captain Planet - koji mi je bio malo dosadnjikav, ali nema veze, Johnny Quest, onaj s Godzillom, Scooby Doo mi je bio dobar ispočetka, ali kad sam shvatio da je svaka epizoda na istu foru, dosadio mi je - možda i zato što se ipak nikada nije radilo o pravim čudovištima; naravno, bio je onaj spin off 13 Ghosts of Scooby Doo koji mi je bio dobar, zatim su se kasnije pojavili Dexter's Lab, Johnny Bravo, Cow & Chicken, Two stupid dogs, The Mask...). Flintstonese nikada nisam volio.

Ali, Sky1 mi je jedno vrijeme bio jedini kanal koji sam gledao. Kako se zvala ona emisija u kojoj je čovjek bojicama crtao priču koja se događa? Uvijek je počinjala riječima: "It was a windy day", ili "It was a sunny day" ili neka druga meteorologija i onda je lik crtao rijeku i brod na njoj...

I kako se zvao onaj crtić u kojemu je glavni lik uvijek bio neki Mister Silent ili Mister Lognhands ili Mister Round ili Mister Funny ili slično, pa su im se događale kojekakve stvari?

A što se tiče naše televizije, osim već nabrojanoga, gledao sam i Sport Billyja, Snorkijevce, He-mana, Bipsiće, Štrumpfove, Cipeliće, Leteće medvjediće, Graškiće i sve slične tome. Sjeća li se itko Fraglića? I onaj mačak kojemu je ostao još jedan život, pa mu se ostali pojavljuju u obliku duhova? Pa onaj miš, mislim da se zvao Darmar Holmes ili tako nekako. Pa, Bananaman...

Mogao bih do sutra nabrajati! :bilo:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: MRZIM!!!!

Unread post by Milena »

poison wrote:a ne znam, meni su TNMT bili cool u ono vrijeme. (believe it or not, još bih ti mogla otfalšati cijelu uvodnu špicu :lol: )
Vjerujem da su ti onda bili cool; kad bi ih sad pogledala, međutim, nisam sigurna da ti se mišljenje ne bi promijenilo. Odrasli često s djecom gledaju stvari koje su katastrofa... ali to ne kažu djeci koja tako očito uživaju u njima. :tapsh: :bilo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Post Reply