Za Beograd, za Beograd, firmom Žare...

Dobre želje, čestitke, ljubavni jadi, objave, snubljenja i slično.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Za Beograd, za Beograd, firmom Žare...

Unread post by jbt »

Ok, lagao sam. U jednom od prethodnih postova o putovanju sam napisao da cu ici u Madjarsku, al kako su naletili nekakvi financijski problemi, ispalo je da sam oso u Srbiju i to u Beograd.

E sad, kak financije stvarno nisu bile super, onda sam corio kod frendice u Osijeku. Ali, do Osijeka se mora doci, a to znaci da se opet moralo proci kroz Vlaislav(pa daj si recite to na glas...Vlaislav. e, sha ima Vlaislave? hehe) i Čemernicu. Čemernica je naselje koje me fakat veseli jer mogu biti sav smrknut i narogusen u njemu a da nikome ne moram objasnjavat zasto. Tko zeli jos komicnih imena hrvatskih naselja nek cita post Put u Dalj, tamo ih ima vise.
Dolazak u Osijek u popodnevne nedjeljne sate je bio pun pogodak, mos pogledat grad, sjesti na obalu Drave i popit nes, malo se prosetat i pojest neku papicu i...to je to, jedno popodne, pogledao si grad, nema vise nis. Turisticka ponuda je nula s prazninom okolo, rade svi kafici i poneki restoran, al nis vise. U stvari, nema nis vise sto bi radilo. Mos vidjet i katedralu, okay je. Velika je i crvena, pa ide brze. Mislim da je to to o Osijeku, jednom dodjes u turisticki posjet i dovoljno je. E da, ima dvije smijesne lokacije - Mačkamama i Bikara. Tamo voze tramvaji i to je sve sto o tim mjestima znam.
Dalje ka Beogradu smo osli kroz Vukovar. Pretpostavljam da sve nije bilo tuzno i sivo zato jer je bio suncani ponedjeljak i ekipa je bila po ulicama. Onda je sunce zaslo za jedan oblak pa su i ljudi zasli u kuce. Nakon toga je sve bilo sivo i tuzno. Vukovar se komotno moze zaobilaziti na svim putovanjima, nema niceg veselog tamo. Ak se pozele odcijepiti jednog dana, meh, dajmo im. Imaju Zmajevu ulicu, al to nije dovoljan argument da ih zadrzimo.


Naprijed u Srbiju, a kak su pare govorile da se mora ici malim cestama, to znaci da smo isli prek Šida. E sad, u Srbiji je izgleda narodni obicaj davat komicna imena stvarima i mjestima, pa necu o smijesnim naseljima puno pisati, jednostavno nemam mjesta za sva ta imena. Kukujevci i Ležimir su mene na pod bacili, jos takvih naselja je bilo prevec.
Enivejz, u jednom trenutku smo sa sporednih cesata skrenuli na autoput, sto inace i nije neka vijest, ali kad si u Srbiji onda je. Kao i u CG, voznja autocestama u Srbiji je pravi dozivljaj. Nije to kao u Hrvatskoj gdje cijelo vrijeme samo gledas koji pacijent i psihopat ce te napucat jerbo vozi 200km/h, a jok. U Srbiji osim toga moras paziti i na rupe i dzombe, te pukotine na cesti, tako da je to PRAVA voznja. Mene je to potsjetilo na ono kad Indiana Jones vozi ona kolica kroz rudnike dijamanata u Temple of Doom, samo sto nije toliko sporo i ima vise stvari koje te zele ubiti. Jednom kad autoputom dodjes do Bg, nemas beda vise, ekipa uspori na 100-120, tak da je okay, a i grabe se prorijede.
I tak, samo malo km nakon Vz, eto nas u Bg. Vec sam na FB izazvao nerede statusom u kojem sam rekao da je Bg veci i jaci grad od Zg, pa mi nije bed to napraviti ni tu. Bg, od trenutka kad ga vidis do trena kad odes iz njega, lici na fenomenalan grad. Nisam nikad bio u Las Vegasu, al na to me potsjetio, na Las Vegas Balkana. Ogromne prometnice, auti na njima, prometa koliko oces, ljudi po plocnicima, kolosalne zgrade, cijelodnevna vreva...lici na ziv grad, na mjesto gdje se doslovno zivi punom parom dvadesetcetiri sata. U Zg se zivi punom parom kad se ide na posao i sa posla i u shoping centrima, te jednim dijelom noci i to je to.

Kamo sam isao od ulaza u Bg i kak sam dosao nazad u Vz je drugi dio price.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Za Beograd, za Beograd, firmom Žare...

Unread post by jbt »

Tu pocinje drugi dio price, ja rezerviram post.
Blood for the Blood God!!

engi
Post Reply