Kako se osjeæate kad proèitate odliènu prièu?

Dobre želje, čestitke, ljubavni jadi, objave, snubljenja i slično.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Kako se osje?ate kad pro?itate odli?nu pri?u?

Unread post by Tanja.C »

U zadnje vrijeme mi je pod ruku i ?itanje došlo dosta odli?nih pri?a i primjetila sam jedan zanimljiv fenomen. Naime - kad pro?itate neku pri?u koja vam je super, pretpostavljam da ste sretni i zadovoljni. Ali imate li neke fiziološke reakcije na pro?itanu pri?u? Nešto kao leptiri?i u želucu, osje?ate se eufori?no, najradije bi stali na vrh nebodera i derali se: "Ta-i-ta pri?a je meni oooooodliiii?naaaaa!" E, to se doga?a meni. :oops: Razmišljala sam o tim svojim "simptomima" i ustanovila da su jako sli?ni onima kod zaljubljenosti (zato sam i otvorila topik u Klubu Srdašce :angel: ). Pa tako ispada da se u neke pri?e jednostavno zaljubim. I op?enito mi je jako teško re?i konkretno zašto mi se neka pri?a jako-jako svi?a - zar nije tako i kad smo u nekog zaljubljeni? Fizi?ki nas privla?i i to je to. Neka pri?a mi je super i to je to.
Kako se vi osje?ate kad pro?itate odli?nu pri?u? (Ajde priznajte, molim lijepo, da ne ispadnem jedino ja luda. :oops: )
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

evo ja ?u priznat ako ti prizna[?] da te je moja pri?a potaknula na ovaj post :lol:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

zar nije tako i kad smo u nekog zaljubljeni?
nakon što pro?itam neku pri?u koja mi je fenomenalna, ja bih je odmah išla ispo?etka ?itat.

so, sounds about right :D :;
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Nakon pro?itanje pri?e/knjige koja me odu[?]evi prva misao koja mi se javi - Moram imati tu knjigu ( ako je posu?ena ) tako da je mogu sto puta pro?itati jer ak mi je ne[?]to dobro mogu to ?itati u nedogled, ponovo ... i ponovo ... i ponovo ... :mrgreen:
Mah - mah
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

Bahod wrote:evo ja ?u priznat ako ti priznaš da te je moja pri?a potaknula na ovaj post :lol:
Ha ?uj, jedina tvoja pri?a za koju 100% znam da si ju ti napisao je ona mini-miniaturna, za koju si rekao da nije žanrovska. :oops: Da, da... i u nju sam se zaljubila. :mrgreen:
Ali ako baš moram priznati koja pri?a me je potaknula na moj prvi post... bila je to Izitpajnova "Preko rijeke" (frend mi je poklonio zbirku Djeca olujnih vjekova, jer je rekao da mu ne ide ?itanje na hrvatskom). :drunken:
Nakon fantasti?nog Zagroba i nakon fenomenalne Djece olujnih vjekova - drugi put napadam Sferinu knjižnicu za ostalim sferakonskim zbirkama i onda kupujem sve one sa pri?ama u koje ?u se zaljubiti. :drunken:
(Što ?e re?i - vjerojatno sve. :uzdravlje: )
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

generalno se dobro osje?am kada pogledam/pro?itam neko dobro i umjetni?ki vrijedno djelo... nasuprot tome se osje?am grozno kada pro?itam neku bljuvotinu... posebno mi je krivo kada imam odre?eno slobodno vrijeme i vagam izme?u 2 pri?e ili 2 filma i na kraju izaberem neku grozotu :x
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

Zeljko wrote:nasuprot tome se osje?am grozno kada pro?itam neku bljuvotinu... posebno mi je krivo kada imam odre?eno slobodno vrijeme i vagam izme?u 2 pri?e ili 2 filma i na kraju izaberem neku grozotu :x
Joj da. :x
Najgroznije mi je kad pred spavanje pogledam sranje od filma. Digne mi tlak i onda ne mogu mirno spavati. Ustvari sam ljuta sama na sebe, jer sam to išla gledati. :x
User avatar
4/\/I)`/
Puppeteer
Posts: 145
Joined: 16 Apr 2005, 01:39
Location: Astralna špilja.
Contact:

Unread post by 4/\/I)`/ »

VaĹžno mi je da pri?a ostavi Dojam.
Naj?e[?]?e neki dobar roman, onda sam jo[?] sat-dva u nekom posebnom raspoloĹženju , [?]to je najbolji znak da mi se svidjelo [?]to sam pro?itala. Ako ne ostavi nikakav dojam , djelo mi ni[?]ta ne zna?i :)
Nakon sto smo transhumirali Velebitom, susreli smo se oci u oci groznom transgresijskom diskrepancijom, kojeg li akcidenta! Zbog horibilnog gigantizma imisije nodalnih tiranopolisa , ekocid je bio negligentno neizbjezan...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ja se dobro osje?am u svakom slu?aju.
Kad pro?itam dobru pri?u/knjigu, osje?am se dobro jer mi se pri?a svidjela.
Kad pro?itam lo[?]u pri?u/knjigu, osje?am se dobro jer ju vi[?]e ne moram ?itati. :ocasion: :ocasion:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Ja se dobro osje?am u svakom slu?aju.
Jako zanimljiva filozofija, svaka ti ?ast! :mrgreen:
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Ako knjigu ?itam na silu - prekidam ?itanje
Ako nakon pro?itane knjige vi[?]e ne mislim na nju - knjiga je ?itljiva ali je tak tak.
Ako jo[?] danima razmi[?]ljam o knjizi - knjiga je pogodak.
Mah - mah
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

kako se ono veli,

dobra knjiga - bolja od bureka, jeftinija od heroina
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

Alien2dio wrote:kako se ono veli,

dobra knjiga - bolja od bureka, jeftinija od heroina
:mrgreen: :uzdravlje:
sorry zbog gramatike
Post Reply