star trek

Za rasprave kojima je mjesto na smetlištu.
Za pretjerano oftopičarenje.
Za flejmanje.
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

tako je, desava se puno ranije od svih.
ali mi se ne svidja...
kao da gledam kaubojac a ne SF.
"Space Cowboys and an Elf" bi bio primjereniji naslov
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

evo [?]to sam ju?e napisao na ST grupi :
mora se priznati da vjrno prikazuju ljudsku narav, (za razliku od TOS, TNG,DS9, VOY)
primjeri: -turaj nos gdje mu nije mjesto
-boli nas k**** za utjecaj na okoli[?] nepoznatog planeta (do?u i
ostave puĹža tak iz vica, a ne znaju kako se razmnoĹžava -
moĹžda kroz par godina na planetu bude samo gomila puĹževa)
-mi smo najpametniji i ne trebaju nam savjeti nekoga(Vulkanci)
tko ve? stotinama godina putuje svemirom i kontaktira s
raznim rasama

moglo bi se nabrojati mnogo sli?nih stvari koje su u ostalim ST serijama
previ[?]e idealizirane, a samim tim i nevjerojatne (DS9 je bio realniji u opisivanju pona[?]anja ljudi)

jedina stvar koja mene osobno smeta je [?]to se serije op?enito snimaju za jako prosje?no gledateljstvo te bude jako idiotskih previda - navede se temperatura niĹža od apsolutne nule i sli?no
ban

Unread post by ban »

Khayman wrote: imam osje?aj kao da svemirom lete u kanti ( bolje senzore ima obi?an [?]atl iz Voyagera i Picardovog Enterprisa ?ak i Kirk ima bolji brod) ali ina?e efekti i sl su odli?no napravljeni. :nono:  :alien:
Ne znaci li to upravo da je autorima uspjelo docarati vrijeme prije Kirka? I da, slazem se s Denom, Enterprise je izasao iz uobicajene startrekerske ikonografije kao i karakterizacije likova. Puno vise lici na stvarni zivot, odnosno na druge SF serijale i filmove koji lice na stvaran zivot. Ne znam kakva mu je gledanost buduci da postoji takav odmak. Mozda mu stari trekiji bas to zamjere.
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

preuzimam odgovornost za ovo gore
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

meni se Enterprise svi?a.. The Next Generation ?e mi zauvijek biti najdraži serijal, al mi je Enterprise definitivno daleko bolji od stupidnog Voyagera gdje su svi likovi bili toliko plošni i neuvjerljivi da je bilo smiješno.. ovdje je barem dobra zeka, malo se sprdaju i sa cijelim Star Trek serijalom, i ko što je netko rekao, ima više veze sa stvarnim životom.. to je moje mišljenje nakon odgledane prve dvije epizode, vidjet ?emo kako dalje
Instant Geek. Just Add Coffee.
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

ovo zadnje kaj sam odgledao.. jednu epizodu, tek toliko da vidim kaj se dogadja... pa moram priznat da sam se malo iznenadio... nije vise bilo one sterilnosti i sve nesto umjetno pliz ovo pliz ono..

mada jos uvijek nisam ziher da je to ono pravo, ali u svakom slucaj je za moj ukus puno bolje od Voyagera i Next Generation i kak se jos sve ne zovu...

Ovaj zadnji serijal se zove Enterprise?
---------------<br>Osla was

here!
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Ne pljujem ja po Enterprajsu ( :D ) potpuno, serija je ok ali kažem da mi nije trekerski, ina?e gledam je svaki dan ( do današnjeg dana) :ska:
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Dana[?]nja epizoda je prva koju sam odgledala cijelu i na jeziku kojeg razumijem, i svidjela mi se. Junaci su puno vi[?]e "ljudi" od onih u prethodnim serijalima. :) Ni kapetan nije onako mo?an i siguran u sebe kao njegovi prethodnici/sljedbenici. ?ak mi se ?ini da su oti[?]li u drugu krajnost i da su prikazali posadu kao premalo pripremljenu za svemirska putovanja i prve kontakte. :unsure:

Enterprise mi se svi?a, ali samo Voyager i kapetanica Janeway za mene imaju "ono ne[?]to". :rolleyes:
Azagtoth
Ewok
Posts: 14
Joined: 30 Nov 2003, 22:05
Location: Croatia

Unread post by Azagtoth »

Molim osvrt na neverending fransize...kao sto je ovaj "Star Trek".
Meni to sve pomalo lici na sapunice bez kraja.


Poslije "ST:Next generation" poceo sam dozivljavati svijet Star Treka kao preneseno stanje iz realnog politickog dogadjanja, a price bez ikakve maste.

2 b Precise, Babilon 5 mi je donio vise price, nego sve poslije "ST:TNG".


Here's the topic. <_<
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Nije mi ba[?] jasno [?]to si htio re?i. Shvatila sam jedino da smatra[?] da je Star Trek sli?an sapunici.
Kako se uop?e definiraju sapunice?

Da li si htio re?i da ti se najvi[?]e svi?a TNG ili DS9?
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Klara wrote: Nije mi ba[?] jasno [?]to si htio re?i.
Klara, ako je to Azagtoth koji mislim da je ?ini mi se da ?emo svi zajedno morati uloĹžiti dodatne napore da ga skuĹžimo jer, ako to jest "The Azagtoth", ?ovjek zna biti prili?no kripti?an u svojim izjavama. :sleg:

NHF Azagtoth. :flaster:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

neko ima neš protiv sapunica?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

neko ima ne[?] protiv sapunica?
Pa, nekad sam oboĹžavala gledati Santa Barbaru, da ne spominjem Dinastiju. Bilo ih je jo[?] koje su mi se svi?ale, ali Star Trek ne bih svrstala u tu kategoriju.

Osim ako je definicija broj epizoda...
Post Reply