Koji formati za nosf?

Za rasprave kojima je mjesto na smetlištu.
Za pretjerano oftopičarenje.
Za flejmanje.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

lijepo je znati da ima ljudi koji svrate i na stare nosfove
Zanima me sto vi ljudi sve pisali onda dok ja jos nisam imala pojma da postoji nosf. B)
Stigla sam procitati samo mali dio, napreskokce.
Svidja mi se "Neprirodan odabir", narocito atmosfera price. Nekako neopipljiva, kao hologram... :citam:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Klara wrote: Svidja mi se "Neprirodan odabir", narocito atmosfera price. Nekako neopipljiva, kao hologram... :citam:
:) puno hvala. doista, iznenadila si me
ina?e, ja nisam preponosna na svoje (pra)po?etke. al to je faza koju svaki pisac mora pro?i. treba biti ustrajan i pisati, jer pisanje se, kao i sve drugo, u?i.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Drago mi je zbog txt formata. :)
Pomocu njega sam isprintala cijeli nosf19 u formatu koji sam sama slozila. :citam:
I moze ga se ucitati kod moje prijateljice koja ima spor kompjuter. :unsure:

Naravno, PDF i LIT lijepo izgledaju za citanje na ekranu pa mi je drago da su svi formati ovdje.
Drugim rijecima, hvala uredniku na trostrukom trudu. :baluni:
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Ljudi ja imam podosta problema s pdf pa mislim da je txt najbolji jer ga je najlakše skinut B)
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
solus
Ewok
Posts: 15
Joined: 05 Oct 2003, 12:15
Location: Black Mesa Compound - igram Belu s G. Freemanom

Unread post by solus »

Khayman wrote:Ljudi ja imam podosta problema s pdf pa mislim da je txt najbolji jer ga je najlakše skinut B)
Nije problem u PDF-u, vec kako se on kreira : ) Da li se embediraju fontovi i tako dalje i tako dalje ... ban, naleti do mene ako ljudi jos imaju problema u s PDF-om da ti pokazem kako ces napraviti PDF koji embedira i substituira fontove kako treba ... makar printao i iz office-a ...

A sto se txt-a tice... je on mali, je on ok, ali mu fali dosta toga ... A sto se velicine PDF-a tice ... naletio sam na neki program (morati cu provjeriti kako se zove) koji shrinka postojeci PDF (rezultati su nevjerovatni) - javim kad nadjem ...
User avatar
Thomas
Puppeteer
Posts: 105
Joined: 17 Aug 2003, 10:12

Unread post by Thomas »

Pa uvijek ga mozes skresat na prihvativu velicinu, a kaj se fontova tice: Ban salji fajle i ti napravim sve (+ dizajn i prelom) za pivu :ska:
Yeah, right!
User avatar
solus
Ewok
Posts: 15
Joined: 05 Oct 2003, 12:15
Location: Black Mesa Compound - igram Belu s G. Freemanom

Unread post by solus »

Thomas wrote: Pa uvijek ga mozes skresat na prihvativu velicinu, a kaj se fontova tice: Ban salji fajle i ti napravim sve (+ dizajn i prelom) za pivu :ska:
U kojem programu radis prelom? ;)
User avatar
Thomas
Puppeteer
Posts: 105
Joined: 17 Aug 2003, 10:12

Unread post by Thomas »

Vektorizaciju i jednostavne stvari u Corelu (devetki za sad) iako tu i tamo posegnem i za Freehandom, prelom teksta iskljucivo u QuarkXpressu, fotke u Photoshopu te pun qrac sitnih programcica za ostatak.
Yeah, right!
ban

Unread post by ban »

Hvala vam na ponudama, javit cu vam se obojici.
Solus, drago mi je da si naso nekog s kim mozes hvalit Quarka ;)
User avatar
Valek
Ewok
Posts: 40
Joined: 05 Aug 2003, 01:12
Location: Nasice, Hrvatska
Contact:

Unread post by Valek »

ban wrote: Hvala vam na ponudama, javit cu vam se obojici.
Solus, drago mi je da si naso nekog s kim mozes hvalit Quarka ;)
A da sad zapo?nemo flame: INDESIGN RULEZ... :D

Bane, uklju?i i mene ako ti zatreba pomo?...
User avatar
Thomas
Puppeteer
Posts: 105
Joined: 17 Aug 2003, 10:12

Unread post by Thomas »

Tako je smrt ostalima. Pogotovo kaj se fontova tice. Probal sam jedinicu al mi:
a) nekak ni pasala
B) bilo je tolko problema s kvacicama kod printanja
c) vidi pod a i b

:ska:
Yeah, right!
User avatar
Valek
Ewok
Posts: 40
Joined: 05 Aug 2003, 01:12
Location: Nasice, Hrvatska
Contact:

Unread post by Valek »

Thomas wrote: Tako je smrt ostalima. Pogotovo kaj se fontova tice. Probal sam jedinicu al mi:
a) nekak ni pasala
B) bilo je tolko problema s kvacicama kod printanja
c) vidi pod a i b

:ska:
Ja imam verziju 1.5.2 CE, i mogu ti re?i da radi odli?no... odradio sam par malo kompleksnijih poslova, i dosta sam zadovoljan... nikakvih problema oko printanja, a kva?ice se rješavaju same (jesam spomenuo da je Central European verzija)... ;)
User avatar
Thomas
Puppeteer
Posts: 105
Joined: 17 Aug 2003, 10:12

Unread post by Thomas »

Ne svidja mi se design kod indesigna :lol:
Yeah, right!
User avatar
solus
Ewok
Posts: 15
Joined: 05 Oct 2003, 12:15
Location: Black Mesa Compound - igram Belu s G. Freemanom

Unread post by solus »

Valek wrote:Ja imam verziju 1.5.2 CE, i mogu ti re?i da radi odli?no... odradio sam par malo kompleksnijih poslova, i dosta sam zadovoljan... nikakvih problema oko printanja, a kva?ice se rješavaju same (jesam spomenuo da je Central European verzija)...  ;)
Heh, nema tu nikakvog flejma... nakon sto sam probao Quarka 6ticu i vidio da, opet, nije nist' pametnog donio ... moram priznat' da mi je indesign sve drazi i drazi.... Eto v2(.0.2) radi k'o urica ... puuuno brza i stabilnija od 1.5.2 .... CE ili ne CE nema puno veze (hyphenacija ionako ne radi bas kako bi trebala ako izaberes hrvatsku hyphenaciju)... Ono sto je vazno je da unicode fontovlje RADI bez problema (imao sam tekst u wordu koji je imao cirilicu, staroslavenski, grcki i madjarski i sve je to ucitao bez problema - da vidim da quark ovo moze :angry:)

Evo bas sam jucer psovao quarka (4.11) sto mi nece kako treba iz worda ucitati CE font ... jos jednom :angry: :angry: :angry: .... Pa sam morao opet sve prebacit u 437 kodnu stranicu koju pokusavam sve vise izbjegavati :D
Post Reply