fandomske novosti

Za rasprave kojima je mjesto na smetlištu.
Za pretjerano oftopičarenje.
Za flejmanje.
ban

Unread post by ban »

Ako imate neku vijest vezanu za fandom (objavljen natjecaj, datum konvencije ili sl.), ne vidite tu vijest na nosf vijestima, nemate account za dodavanje vijesti na nosf i sl., evo prilike da tu objavite ekako bi sire pucanstvo znalo za to

:xlol:
[sire pucanstvo?]
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

Književni krug iz Karlovca raspisuje natje?aj koji ?e potrajati do 31. listopada.
Primaju se pri?e u dužini od pet kartica, i prethodno ne smiju biti objavljene (audio, elektronsko ili tiskano izdanje).
Pri?a koja se šalje potpisuje se šifrom, i uz to je se šalje u tri primjerka !
U zasebnoj kuverti mora biti dato rješenje te šifre, zna?i, ime i prezime autora, jmbg, adresa, broj žiro ra?una i broj telefona.
Adresa za slanje je "Književni krug", Karlovac, za natje?aj
Banjav?i?eva 8
47 000 Karlovac.
Nagrade su novcane,
prva nagrada - 2000 kn
druga 1.500
tre?a 1000

Osim tih nagrada, pri?e ?e biti i objavljene, ali gdje pojma nemam !
Relativno je velika lova u igri za kratku pri?u, ali ja sam uvijek bio skepti?an prema ovakvim natje?ajima :blink:
Ciple

Unread post by Ciple »

Mislav wrote: Književni krug iz Karlovca raspisuje natje?aj koji ?e potrajati do 31. listopada.
Primaju se pri?e u dužini od pet kartica, i prethodno ne smiju biti objavljene (audio, elektronsko ili tiskano izdanje).
Pri?a koja se šalje potpisuje se šifrom, i uz to je se šalje u tri primjerka !
U zasebnoj kuverti mora biti dato rješenje te šifre, zna?i, ime i prezime autora, jmbg, adresa, broj žiro ra?una i broj telefona.
Adresa za slanje je "Književni krug", Karlovac, za natje?aj
Banjav?i?eva 8
47 000 Karlovac.
Nagrade su novcane,
prva nagrada - 2000 kn
druga 1.500
tre?a 1000

Osim tih nagrada, pri?e ?e biti i objavljene, ali gdje pojma nemam !
Relativno je velika lova u igri za kratku pri?u, ali ja sam uvijek bio skepti?an prema ovakvim natje?ajima :blink:
Bok! Ja sam sudjelovao na Karlova?kom natje?aju prošle godine i dodao bih gore napisanome da uz prve tri pri?e, još 7 pri?a ide u objavljivanje u Karlova?ki tjednik. Evo i ja sam prošle godine bio me?u tih 10 "sretnika" (pobjednik je bio - Darko Macan) i na promociji sam dobil poklon paket knjiga, malo piti, malo jesti i re?eno je da ?e nakon pete godine natje?aja, štampati knjigu sa svih 50 odabranih pri?a (dakle, svake godine se bira 10 pri?a).

Evo, to je bio moj skroman dodatak temi...
ban

Unread post by ban »

Ciple wrote:Bok! Ja sam sudjelovao na Karlova?kom natje?aju pro[?]le godine
I mislio sam da mi je odnekud poznato
Evo, to je bio moj skroman dodatak temi...
Dobar je. Dobro dosao na forum :)
Ciple

Unread post by Ciple »

Zahvaljujem Banu na dobrodošlici. Valjda ?u na ovom imati više poruka nego na prošlom forumu :rolleyes: (mislim - dvije).

Mislav, imaš konkurenciju. Poslao sam pri?u i sad mi nije cilj samo objavljivanje, ve? jedno od prva tri mjesta :D .

Ina?e, aktualan je i natje?aj "Ponovno otkrivanje utopije". Mislim da je ve? bilo nešto rije? o tome na Nosfovim stranicama. Tamo sam isto nešto poslao.
ban

Unread post by ban »

Ciple wrote:Zahvaljujem Banu na dobrodo[?]lici.
:)
Ciple wrote: Ina?e, aktualan je i natje?aj "Ponovno otkrivanje utopije". Mislim da je ve? bilo ne[?]to rije? o tome na Nosfovim stranicama.
Hm. Mislim da nije bilo. Izvijesti nas :)
Ciple

Unread post by Ciple »

Natje?aj PONOVNO OTKRIVANJE UTOPIJE:

<a href='http://www.zamirnet.hr/stocitas/naslovnica.htm' target='_blank'>http://www.zamirnet.hr/stocitas/naslovnica.htm</a>

Biblioteka Što ?itaš? i ?asopis Libra Libera raspisuju me?unarodni natje?aj

Ponovno otkrivanje utopije

Utopije i utopijske ideje su obilježile tijek ljudske povijesti, još od vremena prije pojave prvih civilizacija, pa sve do današnjih dana. U odre?enim razdobljima neke su od njih zaživjele ili ?ak opstale u nekom obliku, ali uvijek su predstavljale temelj svih društvenih promjena.

Utopije su oduvijek predstavljale ljudsko vjerovanje u bolju budu?nost ili pak utopijsku viziju prošlosti, sadašnjosti ili budu?nosti. Danas, kada su utopije zaboravljeni san a svako utopijsko nastojanje tek vrisak u društvu brzog života, brze proizvodnje radi što brže konzumacije, vrijeme je za ponovno otkrivanje utopije.

Zbog svega toga raspisujemo natje?aj u potrazi za kratkim (ili nešto dužim) pri?ama o utopiji.

Uvjeti natje?aja

- sve pri?e moraju biti autorski rad, individualni ili skupni
- pri?a se mora baviti utopijom (ili antiutopijom), a može biti smještena u prošlost, sadašnjost, budu?nost, paralelni svijet, bilo gdje u svemiru ili izvan njega...
- dužina pri?e nije bitna
- tekstove primamo u elektronskom obliku (.doc, .rtf, .txt...), na disketi, CD-u ili e-mailom
- uz tekstove je poželjno poslati podatke o autoru/autorici
- krajnji rok za slanje tekstova je 15. 12. 2003.

Nakon što primimo sve pri?e, a ovisno o broju pri?a, njihovoj dužini i kvaliteti, odlu?iti ?emo koje od njih ulaze u knjigu "Ponovno otkrivanje utopije", te ?emo o tome obavijestiti autore. Knjigu planiramo objaviti tijekom prolje?a 2004. godine.

Natje?aj je me?unarodan. Nadamo se da ?emo time dodatno obogatiti ovu knjigu u nastajanju.


Tekstove slati na adresu:

Što ?itaš?
P.P. 5051
10040 Zagreb

ili na e-mail: stocitas@zamir.net
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

a što se zaredalo natje?aja.. kako da se sve to stigne?!? :sleg:

pozdrav novim ?lanovima B)
Instant Geek. Just Add Coffee.
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

Pfuufff !!!
Evo do maloprije sam bio off line, sve skupa nekih pet dana.
Ajde Ciple, što bi kazala "mala dica", trkajmo se pa ko prije :P
Ina?e, ja na natje?aje šaljem najve?e nebuloze koje mi padnu napamet, pa me ne bi iznenadilo da me šaketaju kao što sam doživio na onom davnašnjem natje?aju na vip-u :grr3:
Upravo zato, pripremio sam im jedan alienfuck na trostrukoj potenciji, pa nek momci i curice briju :D
Sje?am se da mi je netko bio napisao da sam kreten i da sam za lije?enje :lol:
Neki su napisali da sam ga dobro izdrkao po svim lošim kritikama, valjda mi se ne?e zamjerit, ali tako su pisali :P
Neki su opet tupili da pri?a današnje muško-ženske osobe stavlja na stup srama. :blink:
Nemožeš vjerovat, sve to zbog jednog alienfuck trasha. :nono:
Upravo zato napisao sam nešto još lu?e, pa di puklo, puklo. :joj:
Uostalom ovdje sam radi dobre zaje..., ponekad :rolleyes:
A ponekad samo zbog para, baš kao i Banovi "KUD Idijoti" ;)
ban

Unread post by ban »

Klara wrote:Pozdrav!
Pozdrav. Dobro dosla :)
Klara wrote:Nemam iskustva s natje?ajima, pa me zanimaju neke stvari:
- [?]to je to "kartica" (koliko znakova ili rije?i?)
- ako se duljina pri?e definira u broju znakova, da li se broje i razmaci?
Kartica teksta (u ovisnosti sta se pise zvana i autorska kartica, novinarska kartica, znanstvena kartica...) broji 1800 znakova s razmacima. Prema starim definicijama to je 30 redaka puta po 60 znakova. Broje se i razmaci i dijakritici.

Klara wrote:- ako nije navedena tema pri?e (kao u karlova?kom natje?aju), da li to zna?i da pri?a moĹže biti o bilo ?emu (da ne mora biti SF)?
Uvijek pazljivo istrazi sve propozicije (ne oslanjaj se uvijek na nosf, nego odi i na link ako ima)! Ako je ziri profesionalan, odbit ce pricu ako ne odgovara propozicijama natjecaja (duzina, tema, jezik...). Ako nije navedena tema, onda price nisu tematski ogranicene. Cesto su ogranicene samo duzinom, a u Hrvatskoj su u zadnje vrijeme omiljeni natjecaji za kratku, pa i kratku kratku pricu :) do 9000 znakova (5 kartica) i manje.

Klara wrote:P.S. ovi smajli?i su simpa  B)
Jesu :D Dodji jos koji put na :chat:
Locked