Točno vrijeme

Sva pitanja u vezi funkcioniranja foruma.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Točno vrijeme

Unread post by davors »

Koji može biti razlog što se prikaz aktualnog vremena na mom kompu (kompovima!) i na postovima u NOSF forumu ne poklapaju? Mislim da sam jednom bio upozorio na to, pa mi je odgovoreno neka si JA naštimam vrijeme na kompu; ali meni je vrijeme naštimano točno - evo, sada je na mom kompu 22:21, i odmah ću poslati post da se vidi koje će vrijeme NOSF staviti kao vrijeme slanja... pa nastavljam u replayu...
*Istria is a state of mind*
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Točno vrijeme

Unread post by davors »

Eto ga na, piše da je post poslan u 8:22 pm, a siguran sam da sam ga poslao u 10:22 pm, dakle NOSF-ovo je vrijeme dva sata unatrag. Ovo malo zbunjuje kad se bez logiranja svraća da bi se vidjelo što ima novoga, pa se nađe da je netko reagirao na nedavno viđeni post - prije dva sata. Je li to teško popraviti? Imate li vi ostali dobar prikaz vremena ili pomaka ima i kod vas? Ako kod vas vremenskog pomaka nema, onda kod mene nešto nije u redu, ali ne na mom kompu nego negdje drugdje...
*Istria is a state of mind*
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Točno vrijeme

Unread post by Zoran »

davors wrote:Eto ga na, piše da je post poslan u 8:22 pm, a siguran sam da sam ga poslao u 10:22 pm, dakle NOSF-ovo je vrijeme dva sata unatrag. Ovo malo zbunjuje kad se bez logiranja svraća da bi se vidjelo što ima novoga, pa se nađe da je netko reagirao na nedavno viđeni post - prije dva sata. Je li to teško popraviti? Imate li vi ostali dobar prikaz vremena ili pomaka ima i kod vas? Ako kod vas vremenskog pomaka nema, onda kod mene nešto nije u redu, ali ne na mom kompu nego negdje drugdje...

To ti je jedna kronomocija i temporalna anomalija.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Točno vrijeme

Unread post by Izitpajn »

Moraš ga podesiti u svom PROFILU na forumu.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Točno vrijeme

Unread post by davors »

Pogledao sam, tamo je defaultna vremenska zona UTC. Što je UTC i koja bi prema UTC-u bila naša vremenska zona?
*Istria is a state of mind*
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Točno vrijeme

Unread post by Ire »

UTC+1
ljetno vrijeme označiti DA
Instant Geek. Just Add Coffee.
Nog
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Aug 2009, 19:47
Location: Veja

Re: Točno vrijeme

Unread post by Nog »

davors wrote:Pogledao sam, tamo je defaultna vremenska zona UTC. Što je UTC i koja bi prema UTC-u bila naša vremenska zona?
UTC = Universal Time Coordinated - moderna zamjena za GMT iako za civile ista stvar, naša zona je UTC+1, a po ljeti se dodaje još jedan sat zbog ljetnog računanja vremena :bla:
Navigare necesse est, vivere non est necesse
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Točno vrijeme

Unread post by davors »

Evo namjestio sam, ovo je sad provjera, na satu je 14:20...
*Istria is a state of mind*
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Točno vrijeme

Unread post by davors »

I uspjelo je, eto, sad sam temporalno korektan :-)
*Istria is a state of mind*
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Točno vrijeme

Unread post by Izitpajn »

Zanimljivo kako svako malo netko dođe i postavi isto pitanje.

Nego, Davore, ti si ovdje već pet godina, jelda?
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Točno vrijeme

Unread post by davors »

Neka sam i deset: dosad se događalo da sam primijetio, začudio se, i nešto drugo mi je odvuklo pažnju prije nego bih išta poduzeo; ili bih pitao ali mi nitko ne bi odgovorio... ovo je prvi put da se iz tog čuđenja netočnom vremenu nešto konstruktivno zakotrljalo... :-)

No, držim da razloga za čuđenje imam (tj. imao sam), jer ne bi li po defaultu pri registraciji novom korisniku u postavke trebalo zasjesti NAŠE točno vrijeme (dakle taj UTC +1), a korekcijama neka se bave samo oni koji su izvan naše vremenske zone?
*Istria is a state of mind*
Post Reply