tehnikalije 2

Sva pitanja u vezi funkcioniranja foruma.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

ban wrote: Ako ne mozes resizeirati sliku, posalji na mail, pa cu ti ja to napraviti.
Oćeš :P , bio bi ti zahvalan da sad neidem tražit programe.Bog će ti platit 8)
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

zasto mi nece otvoriti 3. stranicu od podforuma Future, odn. veli da nema postova.. :?:
Instant Geek. Just Add Coffee.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

ire wrote:zasto mi nece otvoriti 3. stranicu od podforuma Future, odn. veli da nema postova.. :?:
Hmmm... tvoji postovi su do[?]li na drugu stranicu... obadva, ista... izgleda da valjda postoje neki problemi sa otvaranjem nove stranice... negdje postoji ?lanak koji je izbrisan, odnosno ne prikazuje se, ali prema broju stavaka koje se selektiraju po stranici (20, 25, kako se ve? postavlja limit selekcije iz baze) tvoji bi postovi trebali spadati pod tre?u stranicu, no kad ih se prikaĹže, 'iza?u' na drugoj, a sve zbog 'obrisanih'/'neprikazivih' postova.
To sve IMO, jer ne znam kako je rije[?]eno selektiranje postova (koliko na stranici) i postoji li koji post koje se iz tog threada ne da prikazati.
ban?
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
ban

Unread post by ban »

ire wrote:zasto mi nece otvoriti 3. stranicu od podforuma Future, odn. veli da nema postova.. :?:
MadDog je dobro skuzio, ali dosta kripticno objasnio. Uglavnom, sljedeci novi post prebaci thread na novu stranicu i moze se ponovno pristupiti s linkom na indexu. To se vec dogadjalo. Mislim da se radi o bugu na forumskoj skripti.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ban wrote:
ire wrote:zasto mi nece otvoriti 3. stranicu od podforuma Future, odn. veli da nema postova.. :?:
MadDog je dobro skuzio, ali dosta kripticno objasnio. Uglavnom, sljedeci novi post prebaci thread na novu stranicu i moze se ponovno pristupiti s linkom na indexu. To se vec dogadjalo. Mislim da se radi o bugu na forumskoj skripti.
:mrgreen: nisam ja ni tebe baš skužila, al dobro, izgleda da sve funkcionira okej.. ja izbrisala svoj xtra post i sad je lepe.. tenk ju gajz..
Instant Geek. Just Add Coffee.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

ban wrote:MadDog je dobro skuzio, ali dosta kripticno objasnio.
Ako kuĹžim, ne zna?i da znam i objasniti... :oops:

A bug u skripti postoji jedino ako:
1. Komp na kojem je server ne zna dijeliti :wink:
2. Limit selekcije iz baze je postavljen na 20, a 'odre?iva?' broja postova na 21 :lol:

Jel' bilo dosta kripti?no ili da jo[?] malo zaROT13am
:P :twisted: :P
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
ban

Unread post by ban »

MadDog wrote: 2. Limit selekcije iz baze je postavljen na 20, a 'odre?iva?' broja postova na 21 :lol:
Mislim da je ovo. Ne da mi se sad ceprkat da to ispravim.
MadDog wrote: Jel' bilo dosta kripti?no ili da jo[?] malo zaROT13am
:P :twisted: :P
Ar zbenf. :)
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

ban wrote:
MadDog wrote: Jel' bilo dosta kripti?no ili da jo[?] malo zaROT13am
:P :twisted: :P
Ar zbenf. :)
Zn arzbw, r onf ubph :wink:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

ban wrote:Ar zbenf. :)
Zna[?] da ovo dobro zvu?i?
Moram zapamtiti... :twisted:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Khm...
Nakon skoro ?etiri mjeseca mog 'prisu?a' na ovom pre?asnom forumu, kona?no sam skuĹžio ?emu sluĹže male ikonice pored naslova teme... to?no me postave na onaj post koji jo[?] nisam pro?itao!
A do sada sam koristio krajnju desnu ikonicu, pa sam se uvijek morao vra?ati unatrag i traĹžiti gdje sam stao.
Grrrr... koliko uludo potro[?]enog vremenaaaa... shame on me! :oops:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
ban

Unread post by ban »

Mozda neki primijete da je nestalo kategorije AD&D i svih foruma u njoj. Razlog je u tome sto se igra nije zapocinjala, tako da su forumi zjapili prazni?. Ovo naravno ne znaci kraj ikakvim AD&D zbivanjima na nosf forumima. Osla, Aranel i ostali, ako budete htjeli voditi i igrati AD&D, ponovno cemo kreirati odredjene forume.
Napomena: Nesudjeni ;) igraci, svi likovi i dalje postoje kao i potpisi s pripadajucim karakteristikama. Mozete im pristupiti u 'Profilu' kad se logirate kao odredjeni lik.
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

jedno pitanjce :-)
moĹže li se dio foruma (literarna radionica)downloadati za of line čitanje
slabo ju posjećujem, a koliko vidim sav (skoro sav) promet se preselio tamo, a ne visi mi se toliko na netu da to sve pročitam :oops:
ban

Unread post by ban »

Den wrote: moĹže li se dio foruma (literarna radionica)downloadati za of line ?itanje
Onaj stari forum je mogao eksportirati stranice u rtf. Ovaj ne moze izgleda. No mozes u svom browseru upotrijebiti opciju "make available offline" na onim stranicama koje zelis citati offline. Znaci, samo ih posjetis i ukljucis tu opciju, pa se odspojis i citas.
Takodjer, ima i tih offline browsera koji rade takve stvari:

http://www.httrack.com/page/2/en/index.html
http://www.maximumsoft.com/products/wc_ ... rview.html
http://www.webstripper.net/download.html

itd...

Nadam se da sam pomogao. S druge strane, drago mi je da se sve teze prate rasprave po forumu :lol:
ban

Unread post by ban »

Pretpostavljam da se i vama javlja Internal Server Error. Ne znam tocno sto je jer su problemi sa serverom, ali pretpostavljam da ce se brzo rijesiti jer ljudi iz tehnicke sluzbe vecinom brzo rijese problem. Sreca da forum radi ;)
Post Reply